Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

16 listopada odbędą się wybory samorządowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
16 listopada odbędą się wybory samorządowe
21-08-2014 10:31   Janusz Ludwiczak
To już pewne. 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Tego dnia będziemy wybierać Prezydenta Poznania i 37 przedstawicieli Rady Miasta.

Cztery miesiące przed upływem kadencji, czyli 21 lipca Wojewoda Wielkopolski wydał ogłoszenie w sprawie ustalenia liczby radnych wybieranych do jednostek samorządu terytorialnego. W środę premier Donald Tusk ogłosił oficjalnie, że 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. II turę zaplanowano na 30 listopada. Oznacza to, że już za niespełna trzy miesiące wybierać Prezydenta Poznania i 37 przedstawicieli Rady Miasta.

Znamy już sześciu kandydatów na prezydenta Poznania. Wiadomo już, że o stanowisko gospodarza Poznania będą ubiegać się: Tadeusz Dziuba (PiS), Ryszard Grobelny (niezależny), Jacek Jaśkowiak (PO), Tomasz Lewandowski (SLD), Anna Wachowska-Kucharska (Społeczna Inicjatywa Poznaniacy) i Maciej Wudarski (Prawo do Miasta).

Na sześciu kandydatów zapewne się nie skończy. Twój Ruch chce swojego kandydata na prezydenta Poznania wystawić Marka Siwca. W wyborach samorządowych startować mogą też kandydaci PSL, komitetu Korwina-Mikke, a także być może nowopowstałego klubu parlamentarnego Sprawiedliwa Polska Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobro. Na listach zapewne pojawi się również komitet niezależny.

Znamy też pierwszych kandydatów do Rady Miasta.Platforma Obywatelska jako pierwszy komitet ułożyła już listę wyborczą dla wszystkich siedmiu okręgów, w tym dla okręgu nr 2 obejmującego Łazarz, Jeżyce, Ogrody i Stary Grunwald. "Jedynką" w okręgu nr 2, króry będzie obejmować Łazarz, Stary Grunwald, Jeżyce i Ogrody będzie podobnie jak podczas poprzednich wyborów samorządowych Krzysztof Skrzypinski, obecnie Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania. Na miejscu 2 znajdzie się również jak cztery lata temu Łukasz Mikuła, Przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania. Na kolejnych miejscach znajdą się: Agnieszka Kapitan-Szymańska (miejsce 3), Anna Wilczewska (4), Jakub Kucharczyk (5), Adam Kaczmarek (6), Adrian Olszewski (7), Joanna Górecka-Nowak (8), Elżbieta Kralkowska-Mielcarek (9) i Roman Ratajczak (10).

Swój start w wyborach zapowiedzieli również: Lidia Dudziak z PiS, Katarzyna Kretkowska z SLD i Wojciech Wośkowiak z prezydenckiego klubu Poznański Ruch Obywatelskiego. Wszyscy od lat zasiadają w Radzie Miasta i będą "jedynkami" na listach.

Kalendarz wyborczy:

 • Do 21.08. - Zmiany granic okręgów wyborczych.
 • Od 27.08 - oficjalny początek kampanii wyborczej.
 • Do 06.09. - Zawiadomienie PKW o utworzeniu komitetu wyborczego partii politycznej / koalicyjnego komitetu wyborczego. Zawiadomienie komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego.
 • Do 08.09. - Podanie do publicznej wiadomości informacji o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach, liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym oraz o wyznaczonej siedzibie gminnej komisji wyborczej.
 • Do 17.09. - Zgłoszenie kandydatów na członków terytorialnych komisji wyborczych. Rozpoczęcie kampanii wyborczej.
 • Do 22.09. - Przedkładanie wójtowi propozycji zmian siedzib obwodowych komisjach wyborczych. Powołanie terytorialnych komisji wyborczych
 • Do 29.09 - Powołanie okręgowych komisji wyborczych.
 • 14.11.2014 24:00 - Zakończenie kampanii wyborczej.
 • 16.11.2014 - Wybory samorządowe.
 • 21.11.2014 - koniec kadencji samorządu.
 • 30.11.2014 - II tura wyborów samorządowych.


Komentarze (3)

21-08-2014 19:20:21
eswu
I to jest właśnie tragedia (a może tragikomedia?) demokracji.
07-08-2014 23:27:12
JS
Kogo proponujesz zamiast? Kretkowską, która na forum straszy sądem za niepochlebne wpisy, Jaśkowiaka, którego poglądy są bardziej chwiejne od chorągiewki na wietrze czy Dziubę, który nie potrafi myśleć tylko wykonuje rozkazy Jarka?
07-08-2014 19:31:26
Kochajmy Grobelnego za bałagan w Pń
Chciałem wszystkim przypomnieć, że oprócz wakacji mamy obowiązek jesienną są wybory I nie zapomnijmy wybrać „ojca szczotę„ na prezydenta na kolejną kadencje. Wszak nasz Prezydent szczerze dba o swój tyłek ups.. miało być o poznaniaków i młodzież. Walczy z korupcją, biurokracją i dopalaczami. "POZnan* Miasto know-how" – czyli jak kantować przygłupów poznaniaków "POZnan" Miasto you-don't-know-anything Ryszardzie Lwie serca zwany dalej Szczotą. I TO SKANDAL!! Poznaniaku obudź się!!! WYBIERZMY ZNÓW GROBELNEGO I NIE ŻĄŁUJMY TEGO WYBORU. Wszak on nasz ojciec i opiekun. Bądźcie ludźmi. Nie każdy się umie dobrać do koryta. Grobellus Corupciallis Weź sobie ta zasraną PEKę.Weź sobie ta zasraną PEKę.
Aktualności
Niezapominajka
16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: