Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Materia dźwięku w Galerii Raczej. Artyści z Ukrainy pokazali performance - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Materia dźwięku w Galerii Raczej. Artyści z Ukrainy pokazali performance
05-07-2014 14:49   Janusz Ludwiczak
W Galerii Raczej odbył się performance, w trakcie którego artyści pochodzący z Ukrainy zaprezentowali widowisko powstałe w wyniku doświadczeń kilkumiesięcznego pobytu w Polsce. Wystąpił również Antez z Francji, który w ramach europejskiego projektu Continuum zaprezentował swój muzyczny performance.

Trzeci sezon wydarzeń w Galerii Raczej zakończymy trzema działaniami. Wędrujący po Europie projekt Continuum przedstawi Antez, francuski muzyk pracujący nad materią dźwięku i generującego go ruchu; natomiast artyści pochodzący z Ukrainy zaprezentują performensy powstałe w wyniku doświadczeń kilkumiesięcznego pobytu w Polsce - wyjaśniają Agnieszka Szablikowska, i Łukasz Trusewicz z Galerii Raczej.

Antez (Frencja) - jest perkusistą i rzeźbiarzem, który eksploruję materię dźwięku poprzez zgłębianie jego fizycznej percepcji. Swoje instrumenty nazywa urządzeniami zmieniając cel ich użycia. Studiował grę na instrumentach perkusyjnych z Jacques Givry i elektroakustykę z kompozytorem Xavierem Garcia. Zajmuje się improwizacją dźwiękową i instalacjami dźwiękowymi, współpracował z filmowcami, aktorami i tancerzami. Był nominowany do nagrody "Logos Award" za najlepszy koncert w 2012 roku, wygrał Belluard Blowerk International contest w 2002 roku.
Projekt Continuum to działania dźwiękowe na perkusję, charakteryzujące się akustyczną emisją dźwięków. Początkowo artysta używał do gry jedynie pałeczek perkusyjnych lecz szybko rozwinął swój projekt włączając znalezione obiekty, stające się częścią różnych kompozycji. Akustyczne struktury Continuum są odmienne od tradycyjnych utworów perkusyjnych testując limity percepcji; od dźwięków intymnych i delikatnych po duże natężenie hałasu. W przepływających rytmicznych dźwiękach pojawia się niedosyt jak i nadmiar, powtarzalność i nieskończoność.

Anastasiya Skorikova (Ukraina) - pochodzi z Jałty na Ukrainie. Ukończyła Krymski Uniwersytet Humanistyczny oraz Charkowską Akademię Designu i Sztuk Plastycznych. W Polsce przebywa w ramach programu MKiDN "Gaude Polonia" pracując na polu sztuki performance jak również land-artu, instalacji i interwencji artystycznych. Brała udział między innymi w wystawach w Muzeum KSADA i galerii Miejskiej w Charkowie, w Centrum Sztuki Współczesnej ''Soviart" w Kijowie, a także w Odessie, Zaporożu, oraz w Niemczech, Hiszpanii i Polsce.

Andrey Merkhel (Ukraina) – kompozytor, performer. W roku 2012 ukończył Narodową Akademię Muzyczna im. P. Czajkowskiego. Współpracuje z zespołami muzyki nowej, artystami, aktorami i performerami. Stały uczestnik międzynarodowych projektów edukacyjnych. Współorganizator i kurator projektów „Kolaż Przestrzeni Działań”, „Porto Franko 2011”, koordynator projektu międzynarodowego „The interaction of dance and music”, „Biennale Sztuk Aktualnych Ukrainy”, oraz pojedynczych akcji i koncertów. Współzałożyciel i kurator artystyczny zespołu kameralnego „Sed Contra”. Laureat konkursów narodowych, uczestnik międzynarodowych festiwali „GogolFest”, „Art Pole”, „Malta Festival Poznań”, „Ukraińska Wiosna”, „Forum Muzyki Młodych” i innych.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: