Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Relacje człowieka we wszechświecie - mokry performance w Galerii Raczej {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Relacje człowieka we wszechświecie - mokry performance w Galerii Raczej {GALERIA ZDJĘĆ}
18-10-2013 05:22   Janusz Ludwiczak
Hector Canonge z Nowego Jorku wystąpił w Galerii Raczej ze swoim performance w ramach projektu "Trotamundus heliocentric Live Action Art, 2013".

We wtorkowy wieczór w Galerii Raczej, mieszczącej się w oficynie kamienicy przy ul. Głogowskiej 53 wystąpił amerykański artysta Hector Canonge w ramach projektu "Trotamundus heliocentric Live Action Art, 2013".

Hector Canonge jest artystą interdyscyplinarnym, kuratorem i promotorem kultury. W swojej pracy artystycznej wykorzystuje technologie multimedialne, uwarunkowania otoczenia, narracje filmowe i performatywne. Podejmuje problemy związane z konstrukcją tożsamości, tematyką gender i rolami płciowymi czy też polityką migracji. Podejmując wyzwanie przestrzeni white box’u galerii lub interweniując bezpośrednio w przestrzeń publiczną jego działania niosą w sobie rytualne procesy, ruch i próby wytrzymałości. Niektóre z jego akcji oraz performatywnych choreografii powstają w kolaboracji z innymi artystami i przy interakcji publiczności. Multimedialne instalacje, prace video, projekty konceptualne i performance artysty były prezentowane w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, Azji i Europie. Canonge mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Latem 2013 zaprezentował indywidualne wystawy w Boliwii oraz prezentacje w Peru i w Argentynie - wyjaśnia Agnieszka Szablikowska z Galerii Raczej.

Trotamundos to prezentowany w różnych krajach europejskich interdyscyplinarny projekt, który służy jako platforma kreacji i eksperymentów w zakresie sztuki żywej. W Polsce, w poznańskiej Galerii Raczej, Hector Canonge zaprezentuje odsłonę projektu pt. Heliocentric; performance bazujący na obserwacjach miejskiej specyfiki oraz lekturach dotyczących Mikołaja Kopernika. W swoim projekcie Canonge zadaje pytania o prawdziwy charakter przekonań i wyobrażeń człowieka w relacji z jego pozycją we wszechświecie - tłumaczy Łukasz Trusewicz, Galeria Raczej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: