Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poszukują osób, które robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców - zgłoś "Człowieka Roku" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poszukują osób, które robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców - zgłoś "Człowieka Roku"
03-06-2014 15:33   Janusz Ludwiczak
Komitet Organizacyjny Dni Łazarza zaprasza mieszkańców do zgłaszania wartościowych i zasłużonych ludzi, którzy od lat robią coś dobrego dła Łazarza i jego mieszkańców.

Od 21 lat przyznawany jest tytuł "Człowiek Roku Łazarza".

Jest to nagroda przyznawana przez kapitułę z okazji Dni Łazarza. Celem inicjatorów plebiscytu jest to, poszukać, promować i wyróżnić osoby, które czymś bardzo sympatycznym, swoją pracą zawodową, działalnością społeczną, zaangażowaniem, czy też dorobkiem życiowym zaznaczyły się w krajobrazie tej dzielnicy. Często bywa tak, że są to osoby skromne, które nie szukają poklasku, których nikt do tej pory nie zauważył. Chcemy przy wyróżnaniu zwrócić uwagę na osoby nie tylko popularne, rozpoznawalne, ale przede wszystkim na ciche i spokojne osoby, które od lat robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców - powiedział Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza.

Laureatami tej nagrody są m.in. ks. Prałat Bolesław Exler (1998), Krzysztof Antkowiak (2000), Maria Łazarz (2001), Wojciech Wośkowiak (2004), Lidia Dudziak (2005), ks. Prałat Eugeniusz Antkowiak (2006) czy ks. Marcin Ciesielski (2008). W ubiegłym roku tytuł "Człowiek Roku Łazarza" otrzymał Kazimierz Rafalik - rzeźbiarz, fotografik i publicysta.

W tym roku przyznany zostanie także tytył specjalny "Człowiek 25-lecia Łazarza", z okazji 25. rocznicy wolnych wyborów i wydarzeń z 1989 roku oraz z okazji 25. jubileuszowych Dni Łazarza - największego i najstarszego święta dzielnicowego w Poznaniu. Podobną nagrodę - "Człowieka 10-lecia Łazarza" przyznano w 1999 roku Jerzemu Babiakowi, a dziesięć lat później "Człowiek 20-lecia Łazarza" otrzymał ks. Janusz Piotrowski.

To są nagrody okolicznościowe, które związane są z okrągłymi jubileuszami. Była też specyficzna nagroda 100-lecia Łazarza, którą przyznaliśkmy z okazji 100. rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania. Otrzymał ją ks. dr Czesław Piotrowski, inicjator budowy szkół przy ul. Głogowskiej - tłumaczy Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Kandydatury do tytułu "Człowiek Roku Łazarza" można przynosić osobiście do Komitetu Organizacyjnego 25. Dni Łazarza mieszczącego się w sekretariacie Klubie Osiedlowym "Krąg" przy ulicy Dmowskiego 37 lub przesłać drogą elektroniczną na adres: klubkrag@gmail.com do piątku, 6 czerwca do godz. 16:00.

Kupon zgłoszeniowy - POBIERZ PDF

Kupon zgłoszeniowy - POBIERZ plik DOC


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

do 27-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

26

paź

11:00
Łazarz
Łazarskie łazęgowanie - Łazarz wielokulturowy
Jakie są nasze korzenie, kim byli nasi przodkowie i ich sąsiedzi? Spacer śladami ludzi, którzy się osiedlili na Łazarzu i zbudowali dzielnicę - wyciec

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: