Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Twórca "Wiosennych Krokusików" został Człowiekiem Roku Łazarza 2012 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Twórca "Wiosennych Krokusików" został Człowiekiem Roku Łazarza 2012
29-05-2012 11:35   Janusz Ludwiczak
Podczas uroczystego zakończenia 23. Dni Łazarza wręczono nagrody im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej oraz statuetki "Przyjaciela Łazarza". Tytuł Człowieka Roku Łazarza 2012 otrzymał Bogusław Duszyński, założyciel i od 27 lat kierownik artystyczny Zespołu Kabaretowego Seniorów "Wiosenne Krokusiki".

W poniedziałek w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbyła się uroczystość zakończenia 23. Dni Łazarza. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. politycy: Marcin Libicki, Waldemar Witkowski, radni miejscy Lidia Dudziak, Joanna Frankiewicz, Mariusz Wiśniewski i Wojciech Wośkowiak.

W trakcie uroczystości już po raz dziesiąty wręczony nagrodę im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej. Otrzymała ją Sylwia Prętka-Galas, która była wielokrotnie laureatką konkursu "Godejcie po naszymu".

Przyznano też statuetki "Przyjaciel Łazarza". W tym roku otrzymali je: Bogumiła Maćkowiak z Rady Osiedla Święty Łazarz, prof. Anna Tyczyńska z II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku Uniwersytetu Artystycznego za zorganizowanie wystawy "Projekt Łazarz. Real time - story telling" w przestrzeni "Dolnego" Łazarza, a także Drużyna WOPR "Patrol Poznań".

Na zakończenie tytuł Człowieka Roku Łazarza 2012 otrzymał Bogusław Duszyński, założyciel i od 27 lat kierownik artystyczny Zespołu Kabaretowego Seniorów "Wiosenne Krokusiki".

Kolejne, 24 już Dni Łazarza za rok, planowo od 23 do 28 maja 2013.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: