Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Twórca "Wiosennych Krokusików" został Człowiekiem Roku Łazarza 2012 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Twórca "Wiosennych Krokusików" został Człowiekiem Roku Łazarza 2012
29-05-2012 11:35   Janusz Ludwiczak
Podczas uroczystego zakończenia 23. Dni Łazarza wręczono nagrody im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej oraz statuetki "Przyjaciela Łazarza". Tytuł Człowieka Roku Łazarza 2012 otrzymał Bogusław Duszyński, założyciel i od 27 lat kierownik artystyczny Zespołu Kabaretowego Seniorów "Wiosenne Krokusiki".

W poniedziałek w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbyła się uroczystość zakończenia 23. Dni Łazarza. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. politycy: Marcin Libicki, Waldemar Witkowski, radni miejscy Lidia Dudziak, Joanna Frankiewicz, Mariusz Wiśniewski i Wojciech Wośkowiak.

W trakcie uroczystości już po raz dziesiąty wręczony nagrodę im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej. Otrzymała ją Sylwia Prętka-Galas, która była wielokrotnie laureatką konkursu "Godejcie po naszymu".

Przyznano też statuetki "Przyjaciel Łazarza". W tym roku otrzymali je: Bogumiła Maćkowiak z Rady Osiedla Święty Łazarz, prof. Anna Tyczyńska z II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku Uniwersytetu Artystycznego za zorganizowanie wystawy "Projekt Łazarz. Real time - story telling" w przestrzeni "Dolnego" Łazarza, a także Drużyna WOPR "Patrol Poznań".

Na zakończenie tytuł Człowieka Roku Łazarza 2012 otrzymał Bogusław Duszyński, założyciel i od 27 lat kierownik artystyczny Zespołu Kabaretowego Seniorów "Wiosenne Krokusiki".

Kolejne, 24 już Dni Łazarza za rok, planowo od 23 do 28 maja 2013.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

16:00
Pływalnia letnia Park Kasprowicza 1
Łazarski Wyścig Australijski - zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

28

sie

18:00
Park Wilsona
VI sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad
Park Wilsona (polana za muszlą koncertową)

31

sie

Park Wilsona
Dożynki miejskie
Pod naszym patronatem

13

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert Wujka Ogórka "4 pory roku"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: