Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

25. jubileuszowe Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
25. jubileuszowe Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY}
29-05-2014 19:00   Janusz Ludwiczak
Z okazji 25. jubileuszowych Dni Łazarza przygotowaliśmy serwis informacyjny oraz serwis specjalny www.25dni.lazarz.pl, w którym zamieszczać będziemy obszerne relacje, galerie zdjęć i filmy wideo z tego najstarszego i największego poznańskiego dzielnicowego święta.

Jacek Hałasik został Człowiekiem Roku Łazarza 2014. "W sierpniu minie 50 lat mojej pracy w radiu"
W trakcie uroczystego zakończenia 25. jubileuszowych Dni Łazarza przyznano nagrodę "Człowiek Roku Łazarza 2014", którą otrzymał Jacek Hałasik. Statuetki "Przyjaciel Łazarza" otrzymali: Łukasz Wierzbicki, Roman Modrzyński i Kolektyw Kąpielisko. Przyznano również dwie nagrody specjalne: Hieronimowi Stawujakowi i Marii Łazarz.
>> W I Ę C E J

Wyhaftowali stół - Malta Festival w Ogrodzie Łazarz
We wtorkowe popołudnie w Ogrodzie Łazarz można było wyhaftować stół. W ramach rozpoczętego Malta Festival i kończących się 25. Dni Łazarza odbyła się akcja "Snu_tka Stół".
>> W I Ę C E J

Okolice "Dwójki" dawniej i dziś
Jak wyglądały dawniej okolice II LO a jak obecnie prezentują się kamienice przy ul. Matejki. Licealiści z "Dwójki" z okazji 25. Dni Łazarza przygotowali wystawę, na której prezentowane są zdjęcia jak kiedyś i obecnie wyglądają okolice wokół szkoły.
>> W I Ę C E J

"Każdemu wolno... śpiewać"
Konkurs piosenki na wzór "Szansy na sukces" zorganizowano w poniedziałek w Klubie Osiedlowym "Krąg" w ramach 25. Dni Łazarza. Na zwycięzcę czekała nagroda w wysokości 500 złotych.
>> W I Ę C E J

Dzieci z dziewięciu łazarskich przedszkoli wzięły udział w olimpiadzie
Była to jedna z nielicznych olimpiad, gdzie każdy zawodnik był zwycięzcą i otrzymał medal. Międzyprzedszkolne Zawody Przedszkolne odbyły się na terenie Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego. Dzieci ze wszystkich dziewięciu przedszkoli na Łazarzu wzięły udział w 10 konkurencjach - m.in. rzucie piłką do kosza, wyścigu w workach, biegu z jajkiem...
>> W I Ę C E J

Dźwięki orkiestry dętej i perkusyjne rytmy rozbrzmiały w Parku Wilsona {WIDEO, FOTO}
Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania przy MPK, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Cepelia-Poznań i 11-letnia perkusistka Vanessa Jaskólska wystąpili w muszli koncertowej, w Parku Wilsona podczas Koncertu Galowego z okazji 25. jubileuszowych Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Można było przenieść się pod koniec XIX wieku i zwiedzić koszary huzarów
Koszary huzarów zbudowane w latach 1884-1885, w których kiedyś stacjonowało 630 żołnierzy i 720 koni można było zwiedzić w sobotnie popołudnie.
>> W I Ę C E J

Strzelnica, pokazy akrobatyczne, plener rzeźbiarski - w Parku Wilsona Łazarz dobrze się bawił {FOTO}
Animacje dla dzieci, pokazy akrobatyczne, plener malarski i rzeźbiarski, powietrzny zamek, turniej strzelecki - to tylko kilka z wielu atrakcji jakie czekały w sobotę podczas Festyny Łazarskiego, który odbył się w Parku Wilsona w ramach 25. Dni Łazarza. Tego dnia udało się również zebrać 14 litrów krwi dla osób chorych.
>> W I Ę C E J

Absolwenci "Ósemki" z lat 1950-2013 zasiedli w szkolnych ławkach by świętować 90-lecie szkoły
90-lecie istnienia obchodziło w sobotę VIII LO. Z tej okazji w Sali Ziemi MTP odbył się jubileuszowy koncert, w trakcie którego wystąpiła m.in. Hanna Banaszak. Później absolwenci "Ósemki" przenieśli się do gmachu szkoły, mieszczącego się jeszcze przy ul. Głogowskiej, by w szkolnych ławach powspominać dawne czasy. Nam udało porozmawiać się...
>> W I Ę C E J

Prezydent Grobelny modlił się w kościele Matki Boskiej Bolesnej w intencji VIII LO
W sobotnie południe w kościele Matki Boskiej Bolesnej odprawiono mszę św. w intencji VIII LO, która była koncelebrowana przez księży - absolwentów. W nabożeństwie wzięli udział byli uczniowie "Ósemki" - w tym prezydent Poznania Ryszard Grobelny, Grzegorz Ganowicz - przewodniczący Rady Miasta Poznania czy poseł Filip Libicki.
>> W I Ę C E J

Performance o wyjściu z szafy i symetrycznych figurach na 3. urodziny Galerii Raczej
Janusz Bałdyga - jeden z najbardziej aktywnych i cenionych twórców polskiej sztuki performance oraz Rosjanin mieszkający w Niemczech, Mischa Badasyan, którego w obszarze zainteresowań jest cielesność, tożsamość oraz tematyką LGBT wystąpili w ramach trzecich urodzin Galerii Raczej...
>> W I Ę C E J

Biesiada w Ogrodzie Łazarz
"Pije Kuba do Jakuba", "Buzi daj moja miła" czy "Kawa kawa kawa musi być" - te i wiele innych piosenek zaśpiewali wspólnie uczestnicy biesiady, która odbyła się w Ogrodzie Łazarz, mieszczącym się na skwerze pomiędzy blokami przy ul. Potockiej 39 i 41.
>> W I Ę C E J

Wspomnienie o "Poznańskiej Piątce"
Historię pięciu wychowanków Salezjańskiego Oratorium świętego Jana Bosko w Poznaniu opowiedział w piątek w księgarni katolickiej Sursum Corda Artur Piotrowski w ramach spotkania autorskiego.
>> W I Ę C E J

Lidia Dudziak i Łukasz Mikuła wraz z nauczycielami i młodzieżą napisali "gwarowe" dydaktando {WIDEO}
"Musiałym na kluke założyć seksy, żeby dobrze poszpycować co jest lołs. Patrze bez ten seksy i dziwie się, że szkieły nic nie robią, mało idą z tą wiarą, tak się chichrają, że im dokładnie wszystkie kielochy widać" - to fragment dyktanda w gwarze poznańskiej, jakie musieli napisali w piątek radni Lidia Dudziak i Łukasz Mikuła wraz z nauczycielami i młodzieżą.
>> W I Ę C E J

Wybrano Człowieka Roku Łazarza 2014
Po trwającym ponad godzinę posiedzeniu Kapituły wybrano "Człowieka Roku Łazarza 2014". Jest to nagroda przyznawana dla wartościowych i zasłużonych ludzi, którzy od lat robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców.
>> W I Ę C E J

"Pocztówka z Łazarza"
125 prac plastycznych z sześciu łazarskich placówek oświatowych i kulturalnych nadesłano do XV Konkursu Plastycznego "Łazarz moich marzeń". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać "Pocztówkę z Łazarza".
>> W I Ę C E J

"Błękit nieba" - festyn charytatywny na rzecz chorej na hipoplazję siostry uczennicy SP69
W Szkole Podstawowej nr 69 odbył się festyn charytatywny "Błękit nieba" na rzecz 2-letniej Alicji Dorosz, siostry uczennicy szkoły, która choruje na hipoplazję ciała modzelowatego. Przez prawie trzy godziny na najmłodszych i ich rodziców czekało wiele atrakcji.
>> W I Ę C E J

Uczniowie przygotowali projekt modernizacji Rynku Łazarskiego - turniej wiedzy o dzielnicy
Ponad 40 osób wzięło udział w "Łazarskim Omnibusie" - turnieju wiedzy o dzielnicy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy turnieju musieli m.in. stworzyć projekt przebudowy Rynku Łazarskiego, podać lokalizacje tablic upamiętniających znane postacie czy także wiedzieć co oznacza skrót PWK oraz ile miejsc mieści Arena.
>> W I Ę C E J

Spacer po koszarach huzarów
W sobotę będzie można wybrać się na spacer po dawnych zespołach koszarowych usytuowanych na Łazarzu. Gratką dla miłośników architektury militarnej będzie możliwość zwiedzenia niedostępnych na co dzień koszar huzarów. Dodatkową atrakcją będzie możliwość krótkiej przejażdżki po terenach targowych unikatową wojskową ciężarówką Chevrolet C60-S w malowaniu pustynnym.
>> W I Ę C E J

Horyzonty organizują zbiórkę darów dla powodzian z Bałkanów
Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" organizuje zbiórkę darów dla ofiar powodzi w Chorwacji, Serbii oraz Bośni i Hercegowinie. Środki czystości, jedzenie w puszkach i odzież będzie można przynosić w sobotę podczas Festynu Łazarskiego w Parku Wilsona.
>> W I Ę C E J

Kulisy pracy policji
Centrum dowodzenia, pracę operatora monitoringu i dyspozytora radiowozów, a także gabinet komendanta można było zobaczyć w trakcie wycieczki do Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga, jaka odbyła się w środę z okazji 25. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Park Manitiusa dalej jest cmentarzem - Marek Rezler opowiadał o historii Poznania
"Pochowani tam zmarli nadal spoczywają w tym samym miejscu. Zlikwidowano jedynie nagrobki, splantowano teren i zasiano trawę" - mówi o Parku Manitiusa dr Marek Rezler, historyk, biografista i regionalista, który spotkał się z czytelnikami podczas spotkania autorskiego, jakie odbyło się w Filii nr 4 Biblioteki Raczyńskich przy ul. Lodowej.
>> W I Ę C E J

"Jak mówi się w Pyrlandii?" - uczniowie "Dwójki" poznali właściwości gwary poznańskiej
Kto to był Stary Marych i co to są betki, hyćka czy nyrol - tego mogli się dowiedzieć licealiści II LO w trakcie wykładu i quizu poświęconego gwarze poznańskiej.
>> W I Ę C E J

"25 lat temu pokazano siłom komunistycznym czerwoną kartkę". Biało-czerwony toast za Wolną Polskę
Działacze opozycyjni i założyciele Komitetu Obywatelskiego pojawili się na "Łazarskim Toaście wolności z okazji 25 lat Wolnej Polski", który odbył się w środowy wieczór w Klubie "Krąg".
>> W I Ę C E J

"Ósemkowiczki" zagrały z absolwentkami o Puchar Dni Łazarza
W 25. rocznicę wolnych wyborów w sali VIII LO odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dni Łazarza. Zawody rozegrano również z okazji 90-lecia "Ósemki".
>> W I Ę C E J

"Aloha!" - Biblioteka Raczyńskich zaprosiła dzieci na taniec hawajski
Filia 22 Biblioteki Raczyńskich z okazji 25. Dni Łazarza zorganizowała dla uczniów łazarskich szkół warsztaty, w trakcie których można było przenieść się na Hawaje.
>> W I Ę C E J

Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych
"Iść w stronę słońca", "Ale to już było", "Parasolki" - te i inne przeboje w wykonaniu seniorów można było usłyszeć w trakcie Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych "Krąg 2014". W drugim dniu festiwalu będzie można posłuchać utworów w wykonaniu młodych artystów.
>> W I Ę C E J

Jacek Hałasik pokazał radio od kuchni
Jak działa radio i jak powstają audycje - tego można było się dowiedzieć po wycieczce do Radia Merkury, na którą zaprosił redaktor Jacek Hałasik. Radio od kuchni można było zobaczyć z okazji 25. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Poszukują osób, które robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców - zgłoś "Człowieka Roku"
Komitet Organizacyjny Dni Łazarza zaprasza mieszkańców do zgłaszania wartościowych i zasłużonych ludzi, którzy od lat robią coś dobrego dła Łazarza i jego mieszkańców.
>> W I Ę C E J

"Zajezdnia tramwajowa mieściła się przy ulicy Łazarskiej"
Stare mundury, w których niegdyś chodzili motorniczowie i konduktorzy, ale także dawne bilety, kasowniki, modele tramwajów i autobusów i wszelkiego rodzaju pamiątki można było zobaczyć w Muzeum Komunikacji, które mieści się na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej (która niegdyś zwała się Łazarską). Ponad 15-osobowa grupa poznaniaków postanowiła w poniedziałkowe popołudnie poznać historię komunikacji miejskiej...
>> W I Ę C E J

Na Orliku przy Arenie rozegrano piłkarski turniej szkół podstawowych {GALERIA ZDJĘĆ}
Łazarski Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Rady Osiedla Św. Łazarz odbył się w poniedziałek na Orliku przy Arenie.
>> W I Ę C E J

Poznań wczoraj i dziś...
Od wieków krajobraz miasta inspirował twórców. Sceneria ulic z całym bogactwem losu, wydarzeń, codzienności. Obrazy miasta uchwycone w ułamku chwili, zatrzymane w kadrze, pozwalają zobaczyć pejzaż miasta, wygląd ulic i znanych nam miejsc, które przemierzyli wybitni Poznaniacy - mówi Izabella Hermanowska o wystawie "Poznań wczoraj i dziś", którą otwarto w poniedziałek w Klubie Osiedlowym Krąg.
>> W I Ę C E J

W "Ósemce" zorganizowano przegląd filmów dotyczących łamania praw człowieka
Pokazy filmów dokumentalnych, dotyczących problemu łamania praw człowieka odbyły się w poniedziałkowe popołudnie w VIII LO.
>> W I Ę C E J

Muzyka Bacha, Vierna i Gomółki zabrzmiała w kościele Matki Boskiej Bolesnej na koncercie Gaude Mater
Dziesiąty już Koncert muzyki kameralnej i instrumentalnej (sakralnej i świeckiej) "Gaude Mater" z udziałem Chóru Kameralnego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. oraz zespołów instrumentalnych i solistów Zespołu Szkół Muzycznych odbył się w niedzielny wieczór w kościele Matki Boskiej Bolesnej w ramach 25. jubileuszowych Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Ponad 150 osób biegało w Parku Kasprowicza o "Uśmiech Dziecka" {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
155 osób wzięło udział w Otwartym Biegu Łazarskim, który już po raz szósty odbył się w Parku Kasprowicza z okazji Dni Łazarza. W tym roku zawody odbyły się pod hasłem "Uśmiech dziecka". Dzieci mogły wziąć udział w biegu na dystans 100, 200, 400, 800 i 1000 metrów, zaś dorośli mogli spróbować swoich sił w nordic walking oraz biegu na dystans 2,5 i 4,8 km...
>> W I Ę C E J

MDK3 świętował 40. urodziny {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
Powstał we wrześniu 1974 roku, kiedy już od trzech miesięcy stała hala Arena. Początkowo nazywał się Dom Kultury Grunwald. W sobotę 40. urodziny świętował "eMDeK".
>> W I Ę C E J

Śniadanie na trawie w Parku Kasprowicza. Można było kupić babkę fasolową i mięte bananową
W każdą sobotę w Parku Kasprowicza odbywa się Targ Śniadaniowy, podczas którego można nie tylko kupić niespotykane w sklepach potrawy, ale również zjeść pierwszy i najważniejszy posiłek dnia na trawie.
>> W I Ę C E J

Malarstwo, grafika i rzeźbiarstwo "Raczej"... w Dni Łazarza
W sobotę w ramach 25.Dni Łazarza w Galerii Raczej i Pracowni Łazarskiej przy ulicy Głogowskiej 53 odbyły się bezpłatne warsztaty plastyczne. Uczestnicy mogli wybrać najbardziej ich interesujące formy artystyczne-rysunek, malarstwo, grafikę czy rzeźbiarstwo.
>> W I Ę C E J

Dąb Wolności posadzono przy Arenie
Z okazji zbliżającej się 25-lecia Wolnej Polski i wyborów 4 czerwca 1989 w sobotnie południe w Parku Kasprowicza posadzono Dąb "Wolności" i 24 krzewów tawuła złota japońska. Drzewo posadził Jerzy Babiak, który 25 lat temu był współzałożycielem i przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego na Grunwaldzie.
>> W I Ę C E J

Na Dmowskiego strażacy pokonali policjantów
Z okazji 25. Dni Łazarza na boisku Szkoły Podstawowej nr 77 odbył się wyjątkowy mecz, w którym strażacy z jednostki gaśniczo-ratowniczej nr 2 zmierzyli się z policjantami z grunwaldzkiego komisariatu.
>> W I Ę C E J

Na Rynku Łazarskim można było zrobić "Sprawunki ze Szczepem" - harcerze zorganizowali grę miejską
W sobotni poranek na Rynku Łazarskim rozegrana została gra miejska "Sprawunki ze Szczepem Łazarz". Kupujący musieli rozwiązać krótkie zagadki związane z gwarą poznańską.
>> W I Ę C E J

"W XXV Dni Łazarza zabawa się powtarza!"
Tym razem było to główne hasło tegorocznego festynu rodzinnego w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Brewińskiego. Impreza zorganizowana przez dyrekcję, nauczycieli oraz radę rodziców cieszyła się ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych. Różnorodne atrakcje, występy i mecze skutecznie umilały czas tym, którzy zdecydowali się przyjść.
>> W I Ę C E J

Łazarski Festiwal Piosenki Przedszkolnej
Jednym z pierwszych wydarzeń 25. Dni Łazarza był Łazarski Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Ta niepozornie brzmiąca uroczystość odbyła się w Przedszkolu nr 51, przy ul. Głogowskiej wywołując przeogromną radość nie tylko u młodszych mieszkańców dzielnicy oraz ich rodziców.
>> W I Ę C E J

Kolorowa parada już po raz dziewiąty przeszła ponad kilometr ulicami Łazarza {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
Prezydent miasta jechał dorożką, przed nim jechały zabytkowe samochody i maszerowała orkiestra dęta. Już po raz dziewiąty Parada Łazarska przemaszerowała ulicami dzielnicy. W barwnym korowodzie wzięli udział również tancerze w strojach ludowych, rugbyści, piłkarze Warty Poznań, uczniowie klas policyjnych z "Handlówki" w mundurach oraz dzieci...
>> W I Ę C E J

Barwny korowód już po raz dziewiąty przeszedł ulicami dzielnicy {RELACJA MINUTA PO MINUCIE}
Już po raz dziewiąty ulicami dzielnicy przejdzie barwny korowód. Parada Łazarska wyruszy o godz. 17 z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych i przejdzie ulicami Wyspiańskiego i Głogowską pod budynek VIII LO. W przemarszu ma udział wziął prezydent Ryszard Grobelny, pojawią się również uczniowie szkół, harcerze, zabytkowe samochody, rowery...
>> W I Ę C E J

Rozwiąż krzyżówkę i wygraj nagrody
Już po raz dziewiąty przygotowaliśmy "Krzyżówkę Łazarską" specjalnie na 25.jubileuszowe Dni Łazarza. Zachęcamy do jej rozwiązania, bo oprócz doskonałej zabawy (wiele haseł związanych jest z dzielnicą) czekają atrakcyjne nagrody.
>> W I Ę C E J

Barwnym korowodem, który przejdzie ulicą Głogowską rozpocznie się 12-dniowe święto dzielnicy
W piątek rozpoczynają się 25. jubileuszowe Dni Łazarza. Najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu zbiegnie się z pożegnaniem VIII LO oraz z 40-leciem Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.
>> W I Ę C E J

Radny Wojciech Wośkowiak pobiega w Parku Kasprowicza. Za 50 dni Łazarz będzie świętował
Już za 50 dni rozpoczną się 25. jubileuszowe Dni Łazarza, najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu. Jednym z wydarzeń będzie "Bieg Łazarski". Swój udział zapowiedział już Wojciech Wośkowiak. Tegoroczne Dni Łazarza zbiegną się z pożegnaniem "Ósemki" i 25-leciem wolnej Polski.
>> W I Ę C E J

Powstanie gra planszowa z okazji 25. Dni Łazarza?
W środę odbyło się kolejne spotkanie Komitetu Organizacyjnego 25. jubileuszowych Dni Łazarza. Jednym z pomysłów jest wydanie gry planszowej, która miałaby przypominać łazarski odpowiednik kultowego Monopoly.
>> W I Ę C E J

Pod koniec maja odbędą się 25. jubileuszowe Dni Łazarza, które zbiegną się z pożegnaniem 8LO
Od 30 maja do 10 czerwca już po raz dwudziesty piąty Łazarz będzie świętować, a to z okazji Dni Łazarza, które zbiegną się z pożegnaniem "Ósemki" i 25-leciem wolnej Polski.
>> W I Ę C E J

Będzie wielkie pożegnanie "Ósemki" - zjazd absolwentów, parada i licytacja pamiątek
W lipcu przyszłego roku "Ósemka" wyprowadzi się z budynku przy ul. Głogowskiej 92, który przejmie kuria. Równocześnie szkoła obchodzić będzie 90-lecie istnienia. Z tej okazji 7 czerwca planowany jest wielki bal jubileuszowy i spotkanie absolwentów. We wtorek założone zostało również Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków VIII LO.
>> W I Ę C E J


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: