Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Józef Żeleński został Człowiekiem Roku 2010 {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Józef Żeleński został Człowiekiem Roku 2010 {WIDEO}
05-06-2010 01:57   Janusz Ludwiczak
Podczas uroczystego zakończenia XXI Dni Łazarza przyznano tytuł "Człowieka Roku Łazarza 2010", którym został Józef Żeleński. Równocześnie wręczono statuetki "Przyjaciela Łazarza" oraz nagrodę im. Stanisława Strugarka.

W poniedziałek 31 maja, podczas gali zakończenia XXI Dni Łazarza tradycyjnie wręczono nagrodę im. Stanisława Stugarka, statuetki "Przyjaciel Łazarza" oraz przyznano tytuł "Człowiek Roku Łazarza 2010".

Muzyczną oprawę uroczystości zakończenia tegorocznych Dni Łazarza zapewnił damski duet skrzypcowo-wiolonczlowy Classic Duo oraz zespół ludowy "Wieruchna".

Nagrodę im. Stanisława Strugarka, która od 2003 roku przyznawana jest za znajomość gwary poznańskiej otrzymała w tym roku Lidia Wachońska z zespołu ludowego "Wieruchna".

Statuetkę "Przyjaciel Łazarza" otrzymali:

  • Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty"
  • Grzegorz Nowicki - Członek Rady Osiedla Świętego Łazarza
  • Karolina Hellwing - członek Stowarzyszenia CIM "Horyzonty", wolontariusz Klubu "Pogromcy nudy", opiekunka Klubu Nastolatków "Za Kręgiem"
  • Adam Brzoza - współorganizator Dni Łazarza

W tym roku Kapitała postanowiła przyznać tytuł "Człowieka Roku Łazarza 2010" - Józefowi Żeleńskiemu, kierownikowi Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald".

W piątek, 28 maja odbyło się posiedzenie Kapituły Tytułu "Człowieka Roku Łazarza 2010", w której udział wzięło 11 osób, wśród nich byli m.in. Jerzy Babiak, ks. Marian Ciesielski, Lidia Dudziak, Janusz Heller, Maria Łazarz, Kazimierz Rafalik, Wojciech Wośkowiak.

W skład Kapituły wchodzą członkowie Rady Osiedla "Łazarz", Rady Osiedla Święty Łazarza, Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza oraz wszyscy dotychczasowi kawalerzy tegoż tytułu. Kandydatów zgłaszacie Państwo. Kandydatury są zgłaszane na piśmie i stawiacie zawsze tą Kapitułę powiedziałbym w dużej rozterce. - powiedział podczas gali Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald

W tym roku rzeczywiście Kapituła miała trudny wybór. Wśród zgłoszonych kandydatów znaleźli się m.in. Jacek Hałasik, Ewa Garasz - przewodnicząca Rady Osiedla Świętego Łazarza, Izabela Hermanowska - prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej i Izabela Wysocka - instruktor kulturalno-oświatowy Klubu Osiedlowego "Krąg".

Jest sporo osób, które zasługują, żeby ten tytuł dostać, ale rozdajemy rok rocznie jeden. W tym roku Kapituła postanowiła przyznać ten tytuł człowiekowi, który z Łazarzem jest związany jak niektórzy mówią od zawsze, bo tylko najstarsi ludzie pamiętają od kiedy. Chcę powiedzieć, że bardzo wielu z Państwa zna tego człowieka osobiście, a szanowany jest przede wszystkim za to, że jest bardzo życzliwy ludziom i bardzo uczynnym w swoich działaniach - powiedział Jerzy Babiak.

Tak naprawdę praca, którą państwo doceniacie, to nie tylko moja zasługa. Pracuję ze wspaniałymi ludźmi bez których na pewno nie stałbym teraz w tym miejscu i nie odbierałbym tej nagrody. Także chciałbym serdecznie podziękować wszystkim moim współpracownikom oraz radzie osiedla, która równie dobrze wypełnia swoje obowiązki - powiedział Józef Żeleński, laureat Tytułu "Człowiek Roku Łazarza 2010".

Tytuł Człowieka Roku przyznany został już po raz osiemnasty (po raz pierwszy w 1993 roku). Wśród laureatów "Człowieka Roku Łazarza" znaleźli się m.in. Jan Komarnicki, Jerzy Babiak, ks. Bolesław Exler, Maria Łazarz, Janusz Heller, Wojciech Wośkowiak, Lidia Dudziak, ks. Eugeniusz Antkowiak, ks. Marian Ciesielski oraz harcmistrz Stanisław Kruk - ubiegłoroczny laureat.

Poniedziałkowa gala zakończyła XXI Dni Łazarza, które w tym roku trwały przez pięć dni, od 27 do 31 maja.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ WIDEO

Komentarze (30)

11-06-2010 00:34:37
rozczrowany
Jestem rozczarowany rekordu nie będzie!
07-06-2010 22:33:44
c589
Huurrra! Bijemy rekord!
07-06-2010 22:25:36
Łazarzanin
Układziki. Nagrody za piastowane stanowisko to bezsens. Pomijając fakt, na który zwrócono uwagę - dostawanie nagród za wykonywanie swojej pracy (jakoś sprzedawcy w sklepie nie dostają nagórd za to że są mili i od n-lat wykonują swoją pracę), chce zwrócić uwagę na inny aspekt. Lepiej byłoby dać te nagrody młodym społecznikom aby zachęcić ich jeszcze bardziej w angażowanie się i dawanie od siebie. W czasach gdy ,,za darmo umarło'' nie docenia się osób, które temu stwierdzeniu przeczą! Tymi przyjaciółmi łazarza powinni zostać np młodzież robiąca za darmo warsztaty capoiery, bieg łazarski itp. Ale kogo oni obchodzą, lepiej dać swoim kolegom z rad (którcyh coś dużo). Media też jak przyjeżdzają to wolą rozmawiać z ''łazarskimi szychami'' niż z tymi którzy naprawde coś robią.
07-06-2010 17:58:13
Sławek
Jest to Pana portal, ale z tego co rozumiem Pan Żeleński został człowiekiem Łazarza jako fyrtla Poznania, a nie spółdzielni. Ja byłbym zainteresowany poznawaniem opinii ludzi, którzy zdaniem innych zasługują na nagrody. W szczególności interesują mnie sprawy związane z zagospodarowaniem przestrzennym i polityką transportową, gdyż to te dwie sprawy w moim mniemaniu bezpośrednio wpływają na jakość życia w mieście.
07-06-2010 00:26:59
Janusz Heller
Panie Jacku! Myślę, ze mogę w imieniu Kapituły podziękować za interesujący głos w sprawie przyszłych wyborów. Zwłaszcza, że będą trwały pracy nad modyfikacja regulaminu 9 tak się umówiliśmy bezpośrednio po kapitule . Aż się boję pisać cos więcej (bo mogę wywołać jakąś nie przewidywana burzę a wiadomo noc i licho nie śpi :) ale jednak pozwolę sobie na drobną uwagę , że nie zawsze ilość osób znających konkretna postać powinna decydować o wyróżnienie. Ono powinno być także promocją czasem mało znanych osób a jednocześnie bardzo zasłużonych dla jakiejś konkretnej sprawy czy działania. Tu mogę wskazać minionych laureatów np. Eleonorę I Mariana Szmitów (wspaniałych prawych ludzi związanych ze środowiskiem osób niewidomych) czy inną kryształową postać: dr Józefa Derdę wychowawcę wielu, wielu pokoleń harcerzy i instruktorów harcerskich. Te osoby wspomniałem bo sadzę, ze nie były wystarczające dobrze znane w łazarskim środowisku. W dotychczasowych decyzjach kapituły widać zresztą tendencje do możliwe dużego zróżnicowania laureatów. Wśród dotychczasowych laureatów tytułu byli zatem księża, nauczyciele i katecheci, radni miejscy i osiedlowi, instruktorzy harcerscy i inni działacze społeczni - w tym roku przyszedł padł na przedstawiciela SM Grunwald. Nie była to pierwszą osoba z pośród laureatów, o której można powiedzieć, że za swoja pracę otrzymuje wynagrodzenie (nauczyciele, księża - kto wyznaczy granicę miedzy służbą , codziennymi obowiązkami a tym co zasługuję coś więcej co wynika dumnego tytułu przynależności do stanu duchowego czy nauczycielskiego). Państwo Polskie przyznaję zasłużonym obywatelom Medal za Długoletnią Służbę oraz Krzyże Zasługi - otrzymują je osoby które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom. Może być nadany także za: wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Mógł za zasługi w pracy zawodowej odznaczyć pana Józefa Żeleńskiego, pan Prezydent Kaczyński , mogła zauważyć kapituła zwłaszcza, że wniosek wpłynął od najmłodszych mieszkańców Łazarza ! Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za merytoryczne uwagi. Janusz Heller – pomysłodawca tego tytułu ( przyznawanego od 1993 roku) . Pełna lista lauretów: http://www.klubkrag.pl/?menu=1&ID=2
06-06-2010 23:22:18
Jacek_P
Łazarz liczy ok. 30 tys. mieszkańców - może i 10 tys. spółdzielców zna dobrze p. Józefa Żeleńskiego i go chwali, ale dla pozostałych 20 tys. jest on osobą anonimową. Nigdy nie słyszałem o jakichkolwiek spektakularnych czynach Pana Józefa. Poza tym bardzo trudno za Człowieka Roku Łazarza uznać kogoś, kto zadania dla Łazarza realizuje w ramach umowy o pracę, nawet jeśli czyni to gorliwie już od 40 lat, za co chwała. Szanuję pracę kapituły, ale równocześnie uważam, że Człowieka Roku Łazarza powinni wybierać mieszkańcy Łazarza - może w dwojakiej formie głosowania tradycyjnego i internetowego. Byłby czas na zgłoszenie kandydatów, byłby czas na prezentację ich dorobku i byłby czas głosowanie. Szanowna Kapituła złożona przecież z ludzi reprezentujących osiedlowe środowiska mogłaby rekomendować kandydatów do konkursu, a podstawie jej głosu mieszkańcy dokonywaliby wyboru. I wtedy Człowiek Roku byłby prawdziwym Człowiekiem Roku. Dla przykładu podsyłam link do konkursu na EuroLidera: http://www.eurolider.gov.pl/
06-06-2010 23:07:02
vera
Co się dziwić, w spółdzielniach zawsze były układy i układziki, a chyba nic w tym dziwnego, że przyznaję się nagrody sami swoim.
06-06-2010 22:26:54
qaf
ale pyskowka sie tu zrobila...
06-06-2010 20:40:06
max
Już dawno się tak nie uśmiałem. No nie wiedziałem, że jestem panem redaktorem miło mi. Tylko co pan na to, Panie Januszu. wburzony nie bądź smieszny. To już nawet nie mogę powiedzieć co mysle? A pana redaktora podziwiam za to co robi, dzieki niemu masz teraz miejsce, gdzie mozesz pisac swoje zale, opinie, rozterki. Dzieki niemu masz portal, z ktorego sie dowiadujesz. Znam Pana Janusza i jestem pełen podziwu dla niego. I może w końcu przestań najeżdżać razem z organizatorem na każdego, kto nie jest po waszej myśli. Żyjemy w demokratycznym kraju i każdy mam mieć prawo do swojego zdania. No, ale jasne, zaraz będzie, że to p. Ludwiczak napisał. Nigdy tego nie robiłem, ale żeby oszczędzić pana redaktora zrobię to i przedstawie się, bo potem znowu mu się dostanie. Jak masz jakieś wątpliwości proszę przekaż je osobiście na maila: e-marco@gazeta.pl. Pozdrawiam, Marek Nelkowski.
06-06-2010 20:21:53
Organizator
Dziękuję za miłe słowa od pana Dominika. Pozdrawiam pana serdecznie
06-06-2010 20:14:09
Emeryt
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Nie jestem red.Ludwiczkiem, on mógłby być moim synem. Dlaczego organizatorzy Dni nie przyjmują żadnej krytyki, nie mają patentu na nieomylność. O zasługi p.Żeleńskiego nie muszę pytać 10 tysięcy spółdzielców,wystarczy że spytam siebie i moich sąsiadów. Nie należymy do tych szczęśliwców którzy mają ocieplone domy, wymienione windy ....Dni Łazarza o ile się nie mylę organizowane są za pieniądze spółdzielców, więc jako sponsor mam prawo krytykować jeżeli coś mi się niepodoba.
06-06-2010 20:11:15
REDAKCJA
Do wzburzonego: niestety, ale nie odpowiadam za treść komentarzy innych Internautów. Każdy ma prawo pisać co myśli i uważa, byle wypowiedzi te nie naruszały regulaminu forum. Ja mam do dyspozycji nick REDAKCJA i tylko pod takim się wypowiadam. Jak już to wspomniałem wczoraj: portal ten prowadzę, żeby nie zdobywać statuetki i laury, lecz rozwijać się dziennikarsko i dostarczać Wam Drodzy Internauci bieżących informacji, nie tylko z dzielnicy. Nie zależało mi nigdy na tytule "Człowiek Roku" i nie chciałem otrzymać tej nagrody. Są inne osoby, którym tytuł ten bardziej się należy. Proszę uprzejmie internautów o kulturalne formy wypowiedzi.
06-06-2010 19:49:36
wzburzony
Panie Dominiku, wielkie dzięki za wsparcie pana Żeleńskiego- Człowieka Roku Łazarza.Zgadzam się z pana opinią. Trudno przejść obojętnie wobec małych ludzi,którzy z zawiści i mściwości zachowują się podle i wypisują bzdury, aby leczyć swoje kompleksy. Panie Ludwiczak skończ pan wreszcie z podszywaniem się pod wyimaginowanych internautów albo inteligentniej pisz te komentarze. Przeczytaj pan wszystkie wpisy i zastanów się pan nad ich spójnością, przecież nawet gimnazjalista zauważył ,że pisze to jedna i ta sama osoba. Pewnie chciałeś być pan Człowiekiem Roku, nie wyszło byli lepsi, trzeba pogodzić się z rzeczywistością i nie obrażać ludzi lepszych od siebie. Dlaczego braknie panu odwagi i nie pisze pan swoich opinii w komentarzu redakcyjnym, dlaczego usuwa pan niewygodne dla siebie komentarze a sobie jako max i madzia pisze nieustannie laurki.
06-06-2010 19:45:14
kiwi
Niestety zmartwię cię organizator. Nie jestem panem Januszem Ludwiczakiem, z całym szacunkiem do pana redaktora. Proszę powiedz mi jak należało zgłosić kandydatów do tytułu człowiek roku? Nie było żadnej informacji ani na łamach portalu lazarz.pl, ani w "Wieściach Łazarskich". Tak samo na epoznan.pl, który był waszym patronem medialnym. Co zmieniłoby zgłoszenie przeze mnie kandydatów. Jak czytam z artykuły zgłoszeni byli: Jacek Hałasik, Ewa Garasz - przewodnicząca Rady Osiedla Świętego Łazarza, Izabela Hermanowska - prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej i Izabela Wysocka - instruktor kulturalno-oświatowy Klubu Osiedlowego "Krąg". Osoby bardziej zasłużony. A co wy, cała kapituła wybrała kierownika osiedla. Co on takiego robi zasłużonego? Co on takiego zrobił wielkiego? Mówienie, że gdyby nie pan Żeleński nie byłoby Dni Łazarza jest śmieszne. Z tego co czytałem w programie mieliście dziesiątki sponsorów. Dofinansowała się też do was Rada Osiedla Świętego Łazarza z pieniędzy miejskich. A z tego co mi się wydaje, w dzielnicy dzieje się kilka imprez, festyn na Targowym, koncerty w Parku Wilsona. Nie jesteście pępkami Łazarza. Z resztą z tego co czytam i słyszę, jest to w zasadzie święto spółdzielni mieszkaniowej grunwald.
06-06-2010 18:51:26
Dominik
Czytam i się martwię. Jak można zazdrościć komuś, że został wyrózniony. Wańkowicz nazywał to "kundlizmem". Ile trzeba mieć w sobie złości. A jeżeli chodzi o p. Zeleńskiego, to zapytajcie te 10 tys spółdzielców na Łazarzu- powiedzą Wam o życzliwości i uczynności tego człowieka. A gdyby nie było jego, to prawdopodobnie nie byłoby również "Dni Łazarza". i co ważne nigdy nie pchał się na afisze.
06-06-2010 18:29:06
Emeryt
Często czytam wiadomości na portalu i nie komentuję ich. Tym razem jednak muszę włączyć się do dyskusji.Zgadzam się z poprzednikami, że przyznawać tytuł Człowieka Roku powinno się za osiągnięcia w roku poprzednim lub ostatnich.'Pan" Żeleński / ze szczególnym naciskiem na PAN wykonywał swoją pracę za którą otrzymywał wynagrodzenie i pewnie premie uznaniowe, podobnie pracuje wielu mieszkańców Łazarza i nikt ich nie wyróżnia.Tytuł powinien dostać Ktoś kto zrobił coś ważnego dla dzielnicy , np. RedaktorJ.Ludwiczak za propagowanie 110 rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania, młodzi ludzie za Bieg Łazarski, Redaktor Wierzbicki za przypomnienie K. Nowaka .Nie wiem czemu tytuł zawsze dostaje osoba w wieku dojrzałym, a nie młodzi zapaleńcy.Jako emeryt widzę jak mało robimy aby młodzi pozostali na Łazarzu, zamykamy się we własnym towarzystwie i wspominamy nasze młode lata. Za kilka lat zostaniemy tu sami i będziemy żyć jak w rezerwacie. Klub Krąg ma tak mało ofert dla młodzieży,młodzi ludzie z mojej rodziny nie mają żadnej propozycji dla siebie i zainteresowania realizują poza osiedlem.Smutny to był widok w Boże Ciało gdy zdecydowana większość wiernych to ludzie którzy dawno skończyli 50 lat.Zgadzam się niestety także z poprzednikami że w Spółdzielni rządzą układy i układziki, najlepiej popatrzeć gdzie realizowane są remonty i gdzie mieszkają ...
06-06-2010 18:06:37
Organizator
Do Kiwi. Odsyłam do artykułu chwalonego przez Ciebie p. Ludwiczaka. Wymienione są w nim osoby wszystkie zgłoszone do tytułu Człowieka Roku. Niestety nie ma wśród ani księdza Minty ani pana Kurka, ani pana Ludwiczaka, ani także (cyt.) chłopaków, którzy zorganizowali Bieg Łazarski już po raz drugi. Właśnie dlaczego, nikt ich nie zgłosił? Dlaczego nie zgłosiłeś cenionego pana redaktora ani innej wspomnianej wyżej osoby? (Nie wspominaj mi tylko w następnym poście o zgłoszonej pani Garasz, bo ją akurat jeszcze nie zgłaszałeś, chyba, że jesteś panem Ludwiczakiem, a pewnie nim nie jesteś prawda?)
06-06-2010 17:56:40
Organizator
Do Tomka! Przykro mi to stwierdzić ale muszę - obrażasz ludzi. Takie słowa „banda”? Na jakiej podstawie tak obraźliwe sądy. Z twojego komentarza wynika, że jesteś spółdzielcą (cyt. za nasze spółdzielcze pieniądze), ale dalej piszesz „Jak sobie wybraliście to teraz macie.” No właśnie, typowe narzekanie, a samemu się nie bierze udziału, choćby w kwietniowych wyborach do samorządu spółdzielczego. A do Kasi! Uf nie martw się Twoje obawy płonne: na szczęście są sponsorzy!
06-06-2010 17:46:44
Organizator
Do maxa! Młody człowieku po pierwsze to dla Ciebie to jest pan Żeleński. Po drugie, to trzeba samemu (choć) trochę przepracować, aby takie sądy uskuteczniać. Zadam zatem pytanie: czy 40 lat bez mała pełnej sukcesów pracy na rzecz osiedla to mało czy dużo? Aha! Aby ten tytuł otrzymać to nie koniecznie trzeba być li tylko działaczem społecznym! Ponadto mylisz dwie odrębne nagrody. Człowieka Roku przyznaje kapituła a Przyjaciela Łazarza Kom. Org. Dni Łazarza, w którym niestety nie jesteś i nie byłeś. Pozdrawiam
06-06-2010 17:28:35
Organizator
Do Sławka który zastanawiał się czy, może warto zrobić czat, by przybliżyć innym tą osobę” Może, ale czytając komentarze sam bym się na miejscu laureata zastanawiał.
05-06-2010 22:37:30
REDAKCJA
Dziękuję kiwi, jednak portal ten prowadzę, żeby nie zdobywać statuetki i laury, lecz rozwijać się dziennikarsko i dostarczać Wam Drodzy Internauci bieżących informacji, nie tylko z dzielnicy. Pozdrawiam
05-06-2010 22:22:18
kiwi
Najgorsze jest to, że nikt nie może nic zrobić ze Spółdzielniami przez tyle lat. Układy, układziki. Jak się patrzy, to ciągle te same twarze i te same osoby. Są jednak bardziej zasłużeni ludzie. Ten tytuł mógł trafić chociażby do ks. Pawła Minty, który odchodzi w lipcu z Parafii Św.Anny. Miałby przynajmniej miłe wspomnienia. Dlaczego nie docenia się też chłopaków, którzy zorganizowali Bieg Łazarski już po raz drugi. Zrobili naprawdę wiele. A czemu nagrody nie dostał nigdy portal lazarz.pl. Pan Janusz naprawdę sporo robi. Znalazłoby się jeszcze wiele innych kandydatów - pan filmowiec Jan Kurek, dziwne, że człowieka roku nie dostała przewodnicząca Rady Osiedla Świętego Łazarza. Słusznie zauważyła Kasia. Widzę na zdjęciach, że aż stół się uginał i pytanie czy tylko na jednym szampanie się skończyło. Tomek, Kasia współczuję wam, że mieszkacie w blokach Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. To już przynajmniej wiecie na co idą wasze czynsze i jak dlugo poczekacie jeszcze na remont wind i inne inwestycje.
05-06-2010 21:46:41
REDAKCJA
Myślę, że nie ma potrzeby przeprowadzenia czatu z p.Józefem Żeleńskim. Na początku lutego odbył się czat i to aż dwukrotnie z p.Jerzym Babiakiem, gdzie były już poruszane sprawy Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.
05-06-2010 20:42:25
tomek
Człowiek roku to już od lat pusty tytuł. Przyznawany przez swoich dla swoich. Spółdzielnia działa jak za komuny nic się nie zmieniło - prezesi kierownicy jedna banda. Za nasze spółdzielców pieniądze. Za co ten tytuł przecież jak ktoś bierze pieniądze za swoją pracę to gdzie tu zasługa. To ma być dla tych co coś robią sami od siebie. Popatrzcie na rady osiedli od lat te same gęby. Jak sobie wybraliście to teraz macie.
05-06-2010 19:27:37
madzia
Straszne tłumy były na tym zakończeniu...
05-06-2010 17:47:24
qaf
a dlaczego? co boicie sie tego, co uwazaja inni. ale fakt, max ma racje. co takiego zrobil pan Zelenski dla lazarza? jakos nigdy nie slyszalem o tym panu.
05-06-2010 14:17:50
Maria
Gratuluję organizatorom. Dni Łazarza to bardzo fajna impreza. Nie powinno się dyskredytować werdyktu kapituły.
05-06-2010 12:34:32
Kasia
No to już wiem, na co idą moje pieniądze z czynszów: na popijawę i wyżerę. Szkoda, że od lat nie mogę doczekać się nowej windy. No, ale niestety wieżowiec na Bogusia jeszcze sobie poczeka.
05-06-2010 11:54:38
max
Żeleński człowiekiem roku??? Ta.... ciekawe za co. Co on takiego wielce zrobił dla Łazarza. Gdzie kierownikowi osiedla do ks. Bolesława Exlera czy ks. Mariana Ciesielskiego? No bardzo fajni kandydaci byli zgłaszani - Hałasik, Garasz, Hermanowska, Wysocka - sami znajomi kuliga. No właśnie zrobić czat, by przybliżyć innym tą osobę... Przyjaciel Łazarza dla współorganizatora Dni Łazarza??? No tak, nie dosyć, że dostają pieniądze za to co robią, to jeszcze nagroda. Horyzonty jak najbardziej zasłużeni robią sporo, ale współorganizator Dni Łazarza? Dlaczego Przyjaciela Łazarza nie dostali organizatorzy Biegu Łazarskiego? Znalazłoby się wielu innych, bardziej zasłużonych. No cóż, układy, układziki.
05-06-2010 11:47:28
Sławek
Może warto zrobić czat, by przybliżyć innym tą osobę?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: