Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

21. Dni Łazarza {SPECJALNY SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
21. Dni Łazarza {SPECJALNY SERWIS INFORMACYJNY}
26-05-2010 05:00   Janusz Ludwiczak
Od 27 do 31 maja 2010 odbyły się XXI DNI ŁAZARZA. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny serwis informacyjny oraz serwis specjalny www.21dni.lazarz.pl.

Józef Żeleński został Człowiek Roku 2010 {WIDEO}
Podczas uroczystego zakończenia XXI Dni Łazarza przyznano tytuł "Człowieka Roku Łazarza 2010", którym został Józef Żeleński. Równocześnie wręczono statuetki "Przyjaciela Łazarza" oraz nagrodę im. Stanisława Strugarka.
>> W I ę C E J

"W każdej z książek zahaczam o Łazarz" - spotkanie z Ryszardem ćwirlejem, autorem kryminałów
W poniedziałek, 31 maja w Filii 4 Biblioteki Raczyńskich odbyło się spotkanie z Ryszardem ćwirlejem - autorem kryminałów, których okazja rozgrywa się w Poznaniu.
>> W I ę C E J

W XXI Dni Łazarza zabawa się powtarza
XVI Festyn Rodzinny odbył się w poniedziałek na terenie Szkoły Podstawowej nr 26 przy ulicy Berwińskiego. Na wszystkich czekały występy artystyczne, loteria, konkursy, gry, zabawy i polowa grochówka, a dochód z imprezy przeznaczony został na Wielkopolskie Hospicjum dla Dzieci.
>> W I ę C E J

Koncert Galowy Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Poznania {WIDEO}
Z okazji 110.rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania i XXI Dni Łazarza w Muszli Koncertowej Parku Wilsona odbył się Koncert Galowy w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Poznania przy MPK.
>> W I ę C E J

Obiegli Arenę już po raz drugi {FOTO,WIDEO}
Już po raz drugi na Arenie odbył się Otwarty Bieg Łazarski o Puchar Wolności. W tym roku oprócz biegów na 2,5 i 5 km odbyły się biegi nordic walking, na łyżworolkach i bieg dzieci.
>> W I ę C E J

Odkryć nieznany Łazarz wędrując szlakiem secesji i schodząc do schronu
Aż trzy wycieczki po Łazarzu odbyły się w sobotnie popołudnie. Najpierw zwiedzanie schronu przeciwlotniczego pod Parkiem Wilsona, potem wędrówka po Palmiarni i wycieczka szlakiem łazarskiej secesji czekały na "turystów" zwiedzających dzielnicę.
>> W I ę C E J

W Parku Wilsona na festynie Łazarz dobrze się bawił {WIDEO}
Koncert Kapeli Zza Winkla i zespołu gospel "Regeneration", bieg śladami Kazimierza Nowaka, pokazy nordic walking, wycieczki do schronu przeciwlotniczego pod Parkiem Wilsona i śladem secesji, dmuchany zamek i zjeżdżalnia dla dzieci - to tylko kilka z wielu atrakcji jakie przygotowali organizatorzy tegorocznych Dni Łazarza na kolejnym Festynie Łazarskim, który odbył się w sobotę w Parku Wilsona.
>> W I ę C E J

POZnański Łazarz ma 110 lat! - otworzyliśmy okolicznościową wystawę pamiątek
W piątek otwarta została okolicznościowa wystawa pamiątek zebranych od Mieszkańców i naszych Internautów z okazji 110. rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania. Naszą wystawę będzie można oglądać do 16 czerwca.
>> W I ę C E J

Plastyczne wędrówki po starym Łazarzu
Już po raz dwunasty Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 wraz z Radą Osiedla Świętego Łazarza przeprowadził konkurs plastyczny, którego tematyka obejmowała zabytki Łazarza, pomniki historyczne, charakterystyczne obiekty czy budynki i architekturę.
>> W I ę C E J

"Za Kręgiem" powstało graffiti {WIDEO}
Nastolatkowie z klubu "Za Kręgiem" otworzyli w piątek przygotowane przez siebie graffiti, które przedstawia napis "Horyzonty Za Kręgiem".
>> W I ę C E J

Lepili Chopina i szkicowali plan Rynku Łazarskiego
Trzynaście drużyn z sześciu łazarskich szkół wzięło udział w kolejnej edycji "Łazarskiego Omnibusa", czyli turnieju wiedzy o Łazarzu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tym roku motto turnieju brzmiało "W kręgu Chopina".
>> W I ę C E J

"Dziewiątka" liderem jubileuszowego Łazarskiego Turnieju Piłki Nożnej
Reprezentacja gospodarzy wygrała 10. jubileuszowy Łazarski Turniej Piłki Nożnej Chłopców, który odbył się w piątek.
>> W I ę C E J

Łazarz dla powodzian
Podczas sobotniego Festynu Łazarskiego, który odbędzie się w Parku Wilsona harcerze i instruktorzy z Hufca ZHP Poznań Grunwald będą przyjmować dary dla powodzian. Podczas akcji na rzecz powodzian przekazać będzie można środki czystości, wodę pitną, żywność pakowaną o długim terminie przydatności, a także odzież i obuwie.
>> W I ę C E J

Łazarski toast za wolność... samorządową
W czwartek przypadła dokładnie 20.rocznica od wolnych wyborów samorządowych. Z tej okazji w Klubie "Krąg" spotkali się ludzie przede wszystkim związani z polityką. Równocześnie swoją wystawę "Wszerz i wzdłuż przez Wielkopolskę" otwarło Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej.
>> W I ę C E J

Parada w 20.rocznicę wyborów samorządowych i na 110-lecie przeszła ulicami Łazarza {FOTO, WIDEO}
Po raz piąty przeszła Parada Łazarska, która nie tylko była zwiastunem początku Dni Łazarza, ale elementem obchodów 20.rocznicy wyborów samorządowych i 110.rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania.
>> W I ę C E J

Poznański Łazarz ma 110 lat! - otwieramy okolicznościową wystawę pamiątek
W piątek otworzymy okolicznościową wystawę pamiątek zebranych od Mieszkańców i naszych Internautów.
>> W I ę C E J

Rozwiąż krzyżówkę i wygraj nagrody
Już po raz piąty przygotowaliśmy "Krzyżówkę Łazarską" na Dni Łazarza. Zachęcamy do jej rozwiązania, bo oprócz doskonałej zabawy (wiele haseł związanych jest z dzielnicą) czekają atrakcyjne nagrody.
>> W I ę C E J

Już jutro rozpoczyna się dzielnicowe święto
V Paradą Łazarską rozpoczną się w czwartek Dni Łazarza, które odbędą się w tym roku już po raz 21. W piątek o godz. 19:00 w Klubie "Krąg" odbędzie się "Wieczór Łazarski", podczas którego otwarta zostanie nasza wystawa z okazji 110.rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania, po której odbędzie się koncert jubileuszowy. Natomiast w sobotę w Parku Wilsona odbędzie się festyn, a dzień później koncert galowy.
>> W I ę C E J


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: