Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kilkanaście reklam na Głogowskiej wisi nielegalnie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kilkanaście reklam na Głogowskiej wisi nielegalnie
27-03-2014 07:42   Janusz Ludwiczak
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego przeprowadził kontrole legalności rodzaju nośników reklamowych. Okazuje się, że na ulicy Głogowskiej sporo reklam wisi nielegalnie.

Ustaliłem, że Prezydent Miasta nie wydał pozwolenia na budowę ani nie przyjął zgłoszenia zamiaru zainstalowania urządzeń reklamowych znajdujących się na kilkunastu nieruchomościach przy ul. Głogowskiej. Istnieje uzasadnione podejrzenie, iż urządzenia te powstały w sposób samowolny, co otwiera drogę do przeprowadzenia postępowań sankcjonujących naruszenie przepisów Prawa Budowlanego - wyjaśnia Jerzy Plejer, zastępca Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania, kierownik Oddziału Orzecznictwa Administracyjnego.

Jedna z nielegalnych reklam znajduje się przy sołtysówce. Właściciel nieruchomości zamontował ogromny baner zasłaniając fasadę zabytkowego budynku z 1902 r. Jest to samowola budowlana.

Przejeżdżając ulicą Głogowską widziałam, że coś takiego się pojawiło na tym terenie. Właściciel budynku powinien starać się o pozwolenie. Jednak i tak nie dostałby zgody na tak wielkoformatową reklamę. Jest to samowola. Właściciel powinien dostać pozwolenie konserwatorskie i pozwolenie na budowę, gdyż jest to również obiekt budowlany - powiedziała Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejski Konserwator Zabytków.

Od 5 lat Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania przeprowadza regularne kontrole legalności wszelkiego rodzaju nośników reklam. Co roku prowadzi kilkadziesiąt postępowań administracyjnych w sprawie reklamowych samowoli. Od 2009 roku sprawdzono legalność 303 nośników reklam, tylko w zeszłym roku na 62 skontrolowane nośniki aż 58, czyli 93% było z nich nielegalnych.

Pomimo naszych systematycznych kontroli, wspartych działaniami organizacji społecznych i nagłośnieniem problemu reklamowych samowoli w mediach – niestety nie zmniejsza się ta, nielegalna i szkodliwa dla jakości przestrzeni, praktyka. Skala stwierdzanych przez nas samowoli w ciągu ostatnich pięciu lat oscyluje w granicach 68% – 93%. Niestety nie zmienia się również sposób działania wielu inwestorów, funkcjonujących w branży reklamowej oraz właścicieli i zarządców obiektów budowlanych, którzy często świadomie i co gorsza wielokrotnie łamią obowiązujące przepisy - wskazuje Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

Inspektor budowlany zapowiada, że będzie korzystać z ustawowych uprawnień w walce nie tylko z reklamowymi, ale także innymi zaburzającymi przestrzeń miejską samowolami. Instytucja będzie również współpracować z wszystkimi, którym leży na sercu estetyczny Poznań.


Komentarze (1)

27-03-2014 11:26:50
krscp
Brawo! Żeby tylko prawo było łatwiejsze do egzekwowania. Bo póki co walka PINB to walka z wiatrakami. Ciekaw jestem, czy 6 bilbordów stojących na terenie parkingu i wygonu po willi z sukniami ślubnymi na skrzyżowaniu Hetmańska/Głogowska jest legalna.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: