Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ogromny bilbord reklamowy przysłonił sołtysówkę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ogromny bilbord reklamowy przysłonił sołtysówkę
25-10-2013 01:18   Janusz Ludwiczak
Jak już informowaliśmy w sobotę Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał nakaz natychmiastowego remontu sołtysówki. Właściciel zaniedbanej i zniszczonej willi przy ul. Głogowskiej 37 ma na to trzy miesiące. Tymczasem kilka dni temu sołtysówka została zakryta ogromnym bilbordem, wszystko wskazuje na to, że jest to samowola budowlana.

Ogromny baner reklamowy zasłonił fasadę zabytkowej sołtysówki z 1902 roku. Wszystko wskazuje na to, że jest to samowola budowlana.

Przejeżdżając ulicą Głogowską widziałam, że coś takiego się pojawiło na tym terenie. Właściciel budynku powinien starać się o pozwolenie. Jednak i tak nie dostałby zgody na tak wielkoformatową reklamę. Jest to samowola. Właściciel powinien dostać pozwolenie konserwatorskie i pozwolenie na budowę, gdyż jest to również obiekt budowlany - powiedziała Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejski Konserwator Zabytków.

Jak już informowaliśmy w sobotę Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał nakaz natychmiastowego remontu sołtysówki. Właściciel zaniedbanej i zniszczonej willi przy ul. Głogowskiej 37 ma na to trzy miesiące.

Podjąłem decyzję o wszczęciu postępowania egzekucyjnego. Właściciel budynku, który jest zobowiązany do zadbania o stan techniczny i odbudowę obiektu w sytuacji, kiedy zagraża bezpieczeństwu osób postronnych nie wykonał moich poleceń. Najpierw zostało wystawione upomnienie o obowiązkach. W związku z brakiem reakcji nałożona została grzywna w wysokości 10 tys. zł w celu przymuszenia właściciela do wykonania obowiązków o naprawie budynku. Grzywnę ściągnie urząd skarbowy - objaśnia Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.


Komentarze (1)

28-10-2013 23:03:02
ja
Kto z racji pełnionych obowiązków powinien zareagować na tę konstrukcje reklamową? Wszyscy tylko, oj tak nie powinno być, a reakcji faktycznej 0!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: