Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą konsultacje o przyszłości ulicy Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą konsultacje o przyszłości ulicy Głogowskiej
31-03-2014 07:41   Janusz Ludwiczak
Jaka przyszłość czeka główną ulicę Łazarza? Jakie elementy małej architektury i zieleni pojawią się na ulicy Głogowskiej? Te i inne pytania będą poruszane podczas konsultacji dla mieszkańców, na które zaprasza Rada Osiedla Św. Łazarz.

Jest to bardzo ważny temat dla całego Łazarza. Do wykorzystania mamy 350 tysięcy złotych, taka kwota może szybko się nie powtórzyć. Chcielibyśmy, by mieszkańcy dowiedzieli się co chcieliby widzieć na ulicy Głogowskiej. My mamy swoje pomysły, ale chcemy o tym porozmawiać z Łazarzanami. Widzimy, że mieszkańcy są zainteresowani, co pokazało spotkanie z cyklu "Otwarte". W konsultacjach wezmą udział przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich. Zapraszamy wszystkich mieszkańców - powiedział Filip Olszak, przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz.

Konsultacje dotyczące m.in. małej architektury i zieleni na ul. Głogowskiej, a także Parku Wilsona, Rynku Łazarskiego i innych działań dotyczących Łazarza odbędą się we wtorek, 1 kwietnia o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego 2/4.


Komentarze (6)

31-03-2014 14:51:47
Pieszy Miejski
Nie mogę się pojawić, to mój głos, który jak zwykle RO zignoruje: Średnia prędkość aut prawie równa maksymalnie dopuszczalnej, przekroczone normy hałasu, spalin nie sprawdzałem - w domu nie da się oglądać tv, z sąsiadem na balkonie nie pogadasz, w nocy się nie wyśpisz. (pomiary hałasu tramwajowego wykonano w długi weekend...)Wąskie i niebezpieczne wejścia na przystanki. Nakładanie się lewego pasa ruchu na torowisko bez oznakowania poziomego i pionowego, za to z oddzielną sygnalizacją (urywanie lusterek aut przez tramwaje). By przejść na 2 stronę trzeba czekać parę minut, a potem biec. Auta na chodnikach. Rowerzyści na chodnikach. Brudne chodniki, jeden wielki syf. Nic tylko postawić ławkę i odpoczywać....Tej ulicy potrzebne jest natychmiastowe zlikwidowanie 1 pasa ruchu dla aut i przerobienie go na DDR. "Wąskie końcówki przystanków powodują, że prędzej czy później dojdzie do jakieś tragedii. Nie ma szans, by tam zmieściła się matka z wózkiem czy pasażer, który niesie jakiś większy pakunek. Nie jest też bezpiecznie przechodząc przez przejście dla pieszych - uważa z kolei Tomasz Wojciechowski, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Osiedla Św. Łazarz. " http://www.lazarz.pl/?id=2&nr=3270
28-03-2014 21:53:30
gosc
@Tomek - chociażby dlatego że już teraz Poznań jest drugim, najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce.
28-03-2014 19:37:31
aaa
Jakoś moi ponad 70 letni rodzice nie mają problemów z przechodzeniem przez Głogowską. No tak, ale oni urodzili się w Poznaniu :)
28-03-2014 15:57:03
Tomek
Dlaczego strzał w kolano? Głogowska obecnie przypomina autostradę w centrum miasta. Przejść przez nią jest tak trudno jak przez Wartę.
28-03-2014 09:56:44
gosc
@Szczur - tylko gdzie, bo póki co to nie ma tam na to miejsca, a zwężanie Głogowskiej bez wcześniejszej budowy Dolnej Głogowskiej to strzał w kolano.
28-03-2014 00:04:13
Szczur
Ścieżki rowerowe!!! Niech się wreszcie pojawią wzdłuż Głogowskiej. Tam się w ogóle nie da jeździć na rowerze, jak ktoś nie chce przeszkadzać pieszym, a jednocześnie nie jest samobójcą.
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: