Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W rejonie Rynku Łazarskiego i na Hetmańskiej pojawi się monitoring - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W rejonie Rynku Łazarskiego i na Hetmańskiej pojawi się monitoring
11-02-2014 07:31   Janusz Ludwiczak
W tym roku kamery monitoringu mają pojawić się w rejonie Rynku Łazarskiego, a także w ciągu całej ulicy Hetmańskiej.

Od 2001 roku, kiedy rozwijany jest system monitoringu w Poznaniu udało się uruchomić blisko 250 kamer. Monitoring objął już nie tylko Rondo Kaponiera, dworzec kolejowy, ale również ulicę Głogowską. W ramach Euro 2012 kamery pojawiły się również na Rondzie Jeziorańskiego i w ciągu ulicy Grunwaldzkiej.

W tym roku kamery miejskiego monitoringu pojawią się wzdłuż ulicy Hetmańskiej, zwłaszcza na skrzyżowaniach z ul. Dmowskiego i Kolejową. Miasto na realizację projektu "(Roz)Budowa monitoringu wizyjnego przestrzeni publicznej" przeznaczy pół miliona złotych. Kamery pojawić mają się również w Parku Chopina, na skrzyżowaniu 28 Czerwca i Kosińskiego a także Libelta i al. Niepodległości oraz wzdłuż ul. Głównej.

Bezpieczniej ma być również w rejonie Rynku Łazarskiego. Kamery pojawią się przy skrzyżowaniu z ul. Dmowskiego oraz z ul. Małeckiego.

Planowana jest instalacja dwóch kamer w rejonie Rynku Łazarskiego. Jedna zostanie przeniesiona na skrzyżowanie z ul. Dmowskiego. Druga kamera zostanie zamontowana na ul. Małeckiego. W trakcie wykonywania projektu być może zostanie podjęta decyzja o zamianie kamer pełno-obrotowych na kamery stałe-pozycyjne. Wtedy obraz nagrywany byłby non-stop z całego obszaru bez tzw. martwych pól. Łącznie w 2014 r. na rozbudowę monitoringu przeznaczono pół miliona złotych - powiedział Krzysztof Skrzypinski, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (7)

11-02-2014 21:54:08
Pablo
Na nowym placu zabaw przy Arenie 1 zapodać
11-02-2014 16:15:19
emeryt
Popieram propozycję "wolfa". Ciekaw jestem kto proponuje takie usytuowanie kamer czy jest to widzimisię kogoś z radnych. Co w tej sprawie proponuje rada osiedla.
11-02-2014 14:20:37
jatoja
@gość. Tylko do takich co cipę mają, upss -chipa zaszytego. @wolf . Co racja to racja, ale z drugiej strony mógłby właściciel tego Portalu odwiedzić stanowiska ogarniających ekrany. Chcę zobaczyć foty z trzema kluchami w fotelach próbującymi ogarnąć np. 24 nieostre obrazki jednocześnie na 6 monitorach. Aha - o rozdzielczości kamerek też cisza. A to że "władza" dopuszcza do wspomnianych przez Ciebie patologii oznacza tylko upowszechnienie kamerek. (grzeczny jestem, nie napisałem inwigilacji).
11-02-2014 13:09:39
JS
@Wolf Ale wtedy "oglądacze: kamer mieliby za dużo roboty :) Patrole musiałyby być wysyłane praktycznie na okrągło - bo całą dobę w tej okolicy ktoś chleje, sika albo coś niszczy. A monopolowy na Kanałowej by zbankrutował, bo byłoby widać czarno na białym, że nikt trzeźwy tam alkoholu nie kupuje :)
11-02-2014 11:39:17
wolf
W Poznaniu jest moda na montowanie kamer przy wielkich przelotowych ulicach np. Bukowska na obrzeżach albo Hlonda gdzie operator sobie patrzy na samochody i ekrany akustyczne. Podobnie będzie na Hetmańskiej na której nic zbytnio się nie będzie dziać. Lepiej wejść w osiedla i np. na Kolejowej, Łukaszewicza, Kanałowej i tym podobnych uliczkach montować kamery, gdzie naprawdę są problemy z bezpieczeństwem.
11-02-2014 09:50:34
gosc
Fajnie, tylko żeby to służyło poprawie bezpieczeństwa, zwalczaniu wandalizmu i chuligaństwa, a nie wysyłaniu patrolu do osoby która przeszła przez pasy na czerwonym świetle.
11-02-2014 08:28:53
jatoja
A nie można którejś z "rynkowych" kamerek udostępnić w necie? Brakuje mi tej oognetowej. Fakt że widowiskową nie była lecz gdy umiało się patrzeć to oszczędzała kupę czasu na zbędne wycieczki po Rynku Łazarskim.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: