Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwald: Policjanci złapali pięciu złodziei rowerów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwald: Policjanci złapali pięciu złodziei rowerów
09-09-2013 23:37   redakcja, Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Kryminalni z Grunwaldu zatrzymali pięciu złodziei rowerów. W mieszkaniu jednego z nich znaleziono łupy warte około 5 tysięcy złotych. Amatorzy cudzej własności mogą trafić za kratki nawet na 5 lat.

Pod koniec sierpnia policjanci kryminalni z Komisariatu Policji Poznań–Grunwald wpadli na trop szajki zajmującej się kradzieżami rowerów. Po zgłoszeniu kradzieży roweru, na jednym z nagrań monitoringu policjanci rozpoznali dobrze im znanego 21-latka. Mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie notowany za kradzieże i włamania. Policjanci zaczęli podejrzewać, że kradzione w ostatnim czasie rowery na terenie dzielnicy to również jego "zasługa". Nie mylili się. W wynajmowanym przez niego pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli 4 rowery oraz skuter.

Na miejscu zatrzymali 21-latka oraz jego o trzy lata młodszego kolegę. 19-latek miał w plecaku narzędzia, których używał do kradzieży jednośladów. Zatrzymani przyznali się do kradzieży i wskazali miejsca, z których rowery zostały skradzione, dzięki czemu policjanci szybko dotarli do właścicieli. Wartość zabezpieczonych rowerów mundurowi wstępnie oszacowali na około 5 tysięcy złotych.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży kilku rowerów, jednak śledczy z Grunwaldu od początku byli pewni, że to tylko czubek góry lodowej. I tym razem mieli rację. 5 września zatrzymali kolejnych dwóch złodziei. To młodzi mężczyźni w wieku 17 i 18 lat – dobrze znani funkcjonariuszom. Obydwaj byli w przeszłości notowani za kradzieże kołpaków i akcesoriów samochodowych. W miejscu zamieszkania jednego z nich policjanci odzyskali następne dwa kradzione rowery. Jak się okazało było to rowery bardzo drogie a sprawcy ukradli je... z balkonów.

Także 5 września w miejscach, w których skradzione rowery były przez złodziei sprzedawane policjanci z grunwaldzkiego komisariatu przeprowadzili akcję prewencyjną i w trakcie tej akcji... zatrzymali kolejnego złodzieja. Mężczyzna właśnie odjeżdżał rowerem ukradzionym chwilę wcześniej. 37.latek okazał się poszukiwanym do odbycia zaległej kary dwóch lat więzienia. Zanim jednak trafił za kraty aresztu usłyszał zarzut kradzieży.


R E K L A M A

Komentarze (1)

09-09-2013 23:46:46
Łazarzanin
w UK ich twarze dawno by opublikowano na pierwszych stronach gazet i portalach. Szkoda, że takie prawo nie działa u nas, bo pewnie się chłopaki łatwo wywiną (szczególnie te młode szczuny). Dobrze byłoby mieć ich na oku. A tak to nie wiadomo komu kopa zasadzić jak się koło roweru kręci.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: