Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Kasprzaka posadzono 31 klonów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Kasprzaka posadzono 31 klonów
08-01-2014 01:22   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Kasprzaka pomiędzy Hetmańską a Palacza w ramach rekonstrukcji drzewostanu posadzono 31 klonów polnych.

Jesienią na ulicy Kasprzaka, na odcinku pomiędzy Palacza a Hetmańską wyremontowano chodnik. Zarząd Dróg Miejskich w ramach rekonstrukcji drzewostanu posadził 31 klonów polnych.

Dla poprawy warunków siedliskowych nowych drzew wymieniono również podłoże pod nasadzeniami, a misy z drzewami wymulczowano zrębkami drewna. W celu ochrony drzew przez rozjeżdżaniem przez samochody zamontowano metalowe osłony. Trawniki zostały zabezpieczone niskimi drewnianymi palikami. Nowe nasadzenia będą podlegały pielęgnacji prowadzonej na nasze zlecenie - tłumaczy Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

Do ZDM wpływa bardzo duża ilość wniosków z prośbami o nowe nasadzenia. Pragniemy wyjaśnić, że nie wszystkie miejsca, nawet te po usuwanych drzewach, nadają się do ponownego obsadzenia. Sadzenie drzew uzależnione jest m.in. od przebiegu sieci uzbrojenia podziemnego, możliwości karczowania starych karpin, regulacji lokalizacji i wielkości mis dla drzew. Ilość sadzonych drzew uwarunkowana jest również posiadanymi środkami finansowymi - dodaje Tomasz Libich, ZDM


Komentarze (4)

09-01-2014 11:44:21
gosc
@Jan - pamiętaj tylko że prawo nie działa wstecz. Jeśli ktoś postawił samochód, a znak zakazu postawiono później to nie można go legalnie odholować (tzn. pewnie i tak zostanie odholowany, ale w takim przypadku właściciel pojazdu ma prawo żądać odszkodowania i nie ponosić żadnych kosztów związanych z odholowaniem, parkingiem policyjnym etc.).
09-01-2014 11:04:08
Jan
@Monika, Dzięki za info. Cały czas dziwi mnie nieporadność urzędników. Przed Sylwestrem wprowadzono zakaz parkowania na Małeckiego pod groźbą odholowania. Czy przed remontem nie można postawić takiego samego znaku? Pytanie, czy urzędnicy odpowiedzialni za remont byli tak leniwi, czy tak ograniczeni umysłowo?
08-01-2014 13:47:10
Monika
Ta biała skoda stała tam zaparkowana jeszcze zanim posadzono drzewa. Nie wiem czy została skradziona/porzucona, ale SM powinna nią się zainteresować. W końcu po tablicach rejestracyjnym można ustalić jej właściciela...
08-01-2014 10:13:16
Jan
Brak słów, gdy patrzy się na zdjęcie nr 9 i ostatnie zdjęcie. Żadne słupki i blokady nie pomogły, bo kierowca białej skody wjechał na teren zielony chodnikiem. Żyjemy w buraczanym kraju/mieście....
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: