Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyremontowano chodniki na czterech ulicach za ponad pół miliona złotych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyremontowano chodniki na czterech ulicach za ponad pół miliona złotych
12-11-2013 16:15   Janusz Ludwiczak
656 921,90 złotych kosztowały remonty chodników na czterech ulicach - Kasprzaka, Sczanieckiej, Chełmońskiego i Kossaka. Ponadto drogowcy naprawili chodnik na ul. Jarochowskiego. Inwestycje te zostały sfinansowana ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz oraz Zarządu Dróg Miejskich.

Zakończyły się tegoroczne remonty chodników na czterech łazarskich ulicach: Kasprzaka, Sczanieckiej, Chełmońskiego i Kossaka. Wszystkie inwestycje kosztowały łącznie 656 921,90 złotych, z czego 420 tys. zł pochodzą ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz.

Remont chodników na ulicy Chełmońskiego i Kossaka rozpoczął się w połowie września. Chodniki po wschodniej stronie ulicy Chełmońskiego na odcinku od Wyspiańskiego do Grottgera wymieniała wyłoniona w przetargu firma, Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera z Puszczykowa za kwotę 91 500,40 zł brutto. Inwestycję tą sfinansowała w całości Rada Osiedla Św. Łazarz.

Wymianę chodników po obu stronach ulicy Kossaka za kwotę 163 770,13 zł wykonali pracownicy Przedsiębiorstwa Budowy Dróg Roman Dyba z Poznania. Inwestycja w całości została pokryta ze środków Zarządu Dróg Miejskich.

Dobiegają końca również prace przy remoncie chodników po obu stronach ulicy Sczanieckiej na odcinku od Jarochowskiego do Bogusławskiego oraz pomiędzy ulicami Bogusławskiego i Kasprzaka po stronie północnej (idąc od ul. Jarochowskiego po lewej stronie). Koszt inwestycji wyniesie 99 415,91 zł. Środki te pochodzą z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz. Okazało się również, że pracę skomplikował jednak zaparkowany samochód, którego nie przestawił kierowca. Drogowcy ułożyli więc nową kostkę wokół pojazdu. Kilka dni temu samochód został odholowany, a kostka chodnikowa ułożona w miejscu, w którym był zaparkowany pojazd.

Drogowcy naprawili również chodniki na ul. Jarochowskiego, pomiędzy ulicami Niegolewskich a Limanowskiego, przy Orliku. Jak już pisaliśmy w sierpniu chodniki te są w fatalnym stanie. Płyty chodnikowe niszczone są często przez parkujące samochody.

Najdłużej trwał jednak remont nawierzchni chodnika w ciągu ulicy Kasprzaka pomiędzy Hetmańską a Palacza. Inwestycja ta kosztowała 196 560,92 zł brutto. Na to zadanie Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 120 tys. zł w ramach tegorocznego budżetu. Okazało się, że po rozstrzygnięciu przetargów na remonty innych chodników niewykorzystane środki pozwoliły na przeprowadzenie remontu chodnika po drugiej stronie ulicy Kasprzaka, od Hetmańskiej do Winklera. Remont chodników po wschodniej stronie ulicy kosztował 105 674,54 zł.

W przyszłym roku planowany jest remont chodnika przy ul. Niegolewskich (na odcinku Bogusławskiego-Głogowska strona południowa, strona północna-uzupełnienie ubytków) za 210 tys. zł oraz przebudowa chodnika przy ul. Jarochowskiego (na odcinku Winklera-Palacza po stronie zachodniej) za kwotę 80 tys. zł. Inwestycje zostaną wykonane ze środków budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz.


R E K L A M A

Komentarze (1)

14-11-2013 15:11:39
Rowerzysta z os. Łazarz
Witam, proszę obejrzyjcie wszystkie zdjęcia i znajdźcie chociaż jedno na którym jest ścieżka rowerowa!!! NIE MA!!! Rada Osiedla pomyślała o miejscach parkingowych dla aut i skrawku miejsca dla pieszych, ale oczywiście rowerzysta ma obowiązek jechać ulicą.... Mogliśmy stać się pierwszą dzielnicą w Poznaniu w której do każdego miejsca można dojechać rowerem... ale już nie będziemy... chyba że Rada przy następnych remontach zaplanuje ścieżki rowerowe i to po obu stronach jezdni i w systemie takim jak w Kopenhadze, czyli ścieżka rowerowa jest wzdłuż ulicy (częścią ulicy) oddzielona od niej małymi trójkątami ostrzegawczymi lub pomalowana na niebiesko... to ma być szybki sposób na dojazd w każde miejsce na Łazarzu, a nie ścieżka w chodniku dobra tylko na niedzielne powolne wycieczki!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: