Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lustro poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu Kasprzaka i Chociszewskiego? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lustro poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu Kasprzaka i Chociszewskiego?
04-01-2014 00:21   Janusz Ludwiczak
Na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Chociszewskiego dochodzi wielokrotnie do wypadków. Na budowę sygnalizacji świetlnej niestety nie ma pieniędzy, a potrzeba blisko pół miliona złotych. Bezpieczeństwo na tej krzyżówce ma poprawić lustro.

Nie ma miesiąca, by na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Chociszewskiego nie dochodziło do kolizji lub wypadku. Wielu kierowców, którzy wyjeżdżają z ulicy Chociszewskiego ignoruje znak "STOP" i wymusza pierwszeństwo na jadących ulicą Kasprzaka.

Dla przykładu w maju zeszłego roku na skrzyżowaniu tym zderzyły się dwa samochody, w wyniku wypadku cztery osoby zostały ranne. Jeden z najpoważniejszych wypadków miał miejsce pod koniec grudnia 2011 r. Kierująca jednym z pojazdów wjechała w budynek mieszkalny. W wyniku wypadku ucierpiały trzy osoby - dwie podróżujące samochodami i przechodzień, w którego wjechało auto.

Bezpieczeństwo w tym miejscu ma poprawić lustro, które ma poprawić widoczność na poprzeczną ulicę oraz umożliwić kierowcom włączenie się do ruchu. Podobne lustra pojawiły się pod koniec zeszłego roku na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Potworowskiego oraz Stablewskiego i Dmowskiego. Na to zadanie Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła w sumie 9 tys. zł.


Komentarze (3)

05-01-2014 21:08:27
Łazarzanin
CEGŁA: Na rogu Kasprzaka i Potworowskiego też jest lustro. Czyżby było aż tak mało widoczne??? Jestem tylko ciekaw kto wybierał miejsce ustawienia lustra na skrzyżowaniu Kasprzaka i Chociszewskiego? Przecież najwięcej wypadków z powodu wyjazdu z Chociszewskiego jest od strony Areny i to dla tych kierowców powinno być postawione lustro. Od strony Głogowskiej widoczność jest dobra. No, ale chyba ktoś robił "losowanie" na miejsce ustawienia tego lustra.
04-01-2014 08:10:06
cegła
A co z winklem Kasprzakowskiegi i Potwora? Nie stać zdm na 2 lusterka? Lustereczko powiedz przecie kto mi dzisiaj błotnik wgniecie.
04-01-2014 08:00:21
Negatyw
Skoro są pieniądze na orszaku 3 króli itp - na to po prostu muszą się znaleźć pieniądze !
Aktualności
Niezapominajka
25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

16:00
Pływalnia letnia Park Kasprowicza 1
Łazarski Wyścig Australijski - zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

28

sie

18:00
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
VI sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

31

sie

Park Wilsona
Dożynki miejskie
Pod naszym patronatem

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: