Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Kasprzaka rozbierają dopiero co ułożony chodnik, by posadzić drzewa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Kasprzaka rozbierają dopiero co ułożony chodnik, by posadzić drzewa
25-10-2013 00:38   Janusz Ludwiczak
Tylko dwa miesiące się cieszono się nowym chodnikiem na ulicy Kasprzaka. Teraz trwa demontaż kostki - alarmuje nasz Czytelnik.

Na początku sierpnia rozpoczął się remont chodnika na ulicy Kasprzaka pomiędzy Hetmańską a Palacza. Drogowcy jednak rozbierają dopiero co ułożony chodnik. Nie z powodu źle wykonanych prac, ale nagłego posadzenia drzew.

Mieszkańcy ucieszyli się widząc pracowników, i że wreszcie bezpiecznie, nie łamiąc nóg będą mogli chodzić po tej ruchliwej ulicy. Niestety tylko dwa miesiące cieszono się nowym chodnikiem. Obecnie robotnicy zdejmują kostki brukowe. Ktoś zapomniał uwzględnić w projekcie posadzenie drzew - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasz internauta, Karol Kroll.

Remont chodników na ul. Kasprzaka został sfinansowany ze środków budżetowych Rady Osiedla Św. Łazarz. Po rozstrzygnięciu przetargów na remonty chodników okazało się, że niewykorzystane środki pozwoliły na przeprowadzenie remontu chodnika również po zachodniej stronie ulicy Kasprzaka na odcinku od Hetmańskiej do Winklera. Inwestycja będzie łącznie kosztować 302 235,46 zł. Jednak do tego dojdą kolejne środki.

Szkoda, że zabrakło koordynacji między miejskimi jednostkami. Nie planowaliśmy póki co posadzenia nowych drzew. Przeznaczyliśmy ponad 300 tysięcy złotych na remont chodnika - wskazuje Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Rewaloryzacja szaty roślinnej ulicy Kasprzaka została zaplanowana w przyszłym roku. Jednak w związku z interwencjami mieszkańców, instytucji takich jak np. Zarząd Zieleni Miejskiej oraz wygospodarowaniem środków finansowych na zieleń postanowiliśmy wykorzystać trwający remont chodnika i bardzo dobre warunki atmosferyczne do dokonania rekonstrukcji drzewostanu na ulicy Kasprzaka. Na odcinku od ulicy Winklera do ulicy Palacza należy wykonać osiem miejsc pod misy z klonami polnymi. Pozostałe ok. 20 drzew zostanie zasadzonych poza chodnikiem. Koszt prac na ulicy Kasprzaka zostanie powiększony o przygotowanie mis, gleby, nasadzania i koszty pielęgnacji. Remont chodnika potrwa do końca października. Drzewa zostaną zasadzone w listopadzie 2013 roku - tłumaczy Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Ulica, która miała zostać zdekomunizowana

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (9)

27-10-2013 11:53:49
Eta
Kiedy urzędnicy w tym kraju zaczną myśleć ????? Czy wszystko musi być robione po kilka razy żeby zaczęło jakoś wyglądać???? można przecież zlecić wykonanie za jednym razem chodników i samych miejsc pod przyszłe drzewa, a nie po 2 miesiącach rozbierać chodniki. Ręce opadają jak takie coś się ogląda .........
26-10-2013 14:23:58
XXL
Mieszkaniec Sczanieckiej , byłam nie tylko w Berlinie ,ale w wielu innych krajach ,może z małymi wyjątkami nikt tak "dziko" nie parkuje jak u Nas.Chodnik jak sama nazwakazuje służy dio chodzenuia a nuie parkowania.Tylko u Nas każdy chce mieć samochód 2 metry od domu,Za bałagan, śmiecenie, Łamanie dzrew płaci się takie kary że naszym mieszkańcom to się nie śni .
26-10-2013 12:08:25
Mieszkaniec Sczanieckiej
Drogi/a XXL Mam nadzieję, że kiedyś trafisz do Berlina np dzielnicy analogicznej do Łazarza Friedrichshain. W tym rejonie doskonale da się pogodzić parkujące samochody z drzewami na ulicach bowiem nikt tam nie uważa, że mieszkając w starej części miasta może liczyć na wygodne miejsce parkingowe. Na ulicach przeciętny wiek to 30-40 lat czyli kategorii wiekowej, dla której wydawałoby się, że posiadanie samochodu i dostępność miejsc parkowania to oczywistość. Przez ostatnie 2-3 lata trudno nie oprzeć się wrażeniu że komuś drzewa w rejonie Sczanieckiej wybitnie przeszkadzają. Nie zauważyłem, żeby cokolwiek nasadzono np w miejscu padających drzew przykładowo na Kasprzaka czy na Bogusławskiego nie mówiąc już o Sczanieckiej. Podsumowując drzewa na Kasprzaka przy Leclercu to pierwsza dobra wiadomość od dłuższego czasu. Oby było ich więcej.
26-10-2013 08:43:17
XXL
Szkoda że rada podjęła decyzję o wymianie chodników na Sczanieckiej.Lepiej byłoby wymienić nawierzchnię cohdników na Kasprzaka na odcinku Hetmańska Stablewskiego. Mieszkańcy czekają na to od lat i napewno bylibyśmy wdzięczni za prace remontowe. Mieszkańcy Sczanieckiej tylko narzekają. O ile wiem to rada żadnych dzrzew nie kazała wycinać. Porównanie z latami przedwojennymui jest pozbawione logiki. Wtedy nie było samochodów stojących na chodnikach ,nie było podziemnej infrastruktury uniemożliwiającej obecnie sadzenie dzew.Proponuję na nowym chodniku przy Sczanieckiej postawić elementy małej architektury z zielenią , a samochody właściciele niuech parkują na parkingach do tego przeznaczonych.
25-10-2013 22:42:24
zwolenniczka zieleni
@M aż serce urosło czytając Twój komentarz.. również mieszkam przy Sczanieckiej i jesteśmy z mieszkańcami naszej kamienicy oburzeni tym co się dzieje, że rada, czy zdm po cichu wycinają drzewa i zalewają wszystko betonem... właśnie w tym tygodniu wysłaliśmy kolejny list do zdm z podpisami mieszkańców kamienicy, z prośbą na odpowiedź kiedy zdm zamierza rekonstrukcję zieleni np. na ul. bogusławskiego... to jest skandal, że co roku wycinają po 1-2 drzewa, a nie widać ani jednego nowego nasadzenia... w ogóle chodnik na sczanieckiej do kolejny przewał... dlaczego pozwlono zabetonować miejsca pod zieleń...? przecież kilkadziesiąt lat wcześniej ktoś potrafił zaprojektować kompleksowy układ ulicy.. a teraz pozostawiono tylko jeden pas zieleni od areny gdzie są 2 drzewa, później jeden kwadracik wokół drzewa pośrodku ulicy (od jarochowskiego do bogusławskiego).. reszta to beton :( ... przecież ta ul. miała 3 prostokątne kawałki pod zieleń... kto na to pozwala, przy remontach ulic... zdm czy rada?
25-10-2013 22:08:47
JS
Właśnie przez takie prostackie komentarze Poznaniacy wybiorą Grobelnego na następną kadencję. Tak samo było przed poprzednimi wyborami. Chamskie wypowiedzi przeciwników spowodowały, że ludzie bali się zagłosować na kogoś popieranego przez takich buców. Ktoś popierany przez osoby potrafiące napisać tylko "głupi Grobelny" może również prezentować zbliżony poziom.
25-10-2013 19:13:22
Głupi Grobelny
Głupi Grobelny Głupi Grobelny
25-10-2013 16:55:58
Nie lubię Grobelnego
To jest PoLsKa p. Redaktorze. Grobelny i spółka mają w pompie poznańskie pieniądze , wiec wydają je bez pomyślunku. Jestem pewien, ze Grobelny i reszta prz..du...ów nawet nie wie, gdzie jesz Kasprzaka . A propo's jak było p. Grobelny w Afryce na nasze pieniądze???? Grobelny i dyr. dep. Edukacji U. Marszałkowskiego Waśko I Hanna Janowicz z Oświaty muszą odejść.
25-10-2013 14:18:21
M.
"Szkoda, że zabrakło koordynacji między miejskimi jednostkami. Nie planowaliśmy póki co posadzenia nowych drzew. Przeznaczyliśmy ponad 300 tysięcy złotych na remont chodnika - wskazuje Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz." A może zabrakło zdrowego rozsądku Rady Osiedla. Czy radni uwzględnili miejsce dla drzew na remontowanej właśnie ul. Sczanieckiej? W zeszłym roku wycięto tam drzewa przy okazji likwidacji starego oświetlenia ulicy. Oczywistym jest fakt, że w ramach nasadzeń kompensacyjnych drzewa pojawią się znowu na tej ulicy. A co robi Rada Osiedla - zleca położenie chodnika, nie zostawiając miejsca dla drzew, a potem będzie znowu wielkie oburzenie, że część chodnika trzeba rozebrać...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: