Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje mają wrócić na Kaponierę w grudniu, a "ósemką" dojedziemy z Łazarza do centrum - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje mają wrócić na Kaponierę w grudniu, a "ósemką" dojedziemy z Łazarza do centrum
04-10-2013 07:31   Janusz Ludwiczak
Na początku grudnia tramwaje mają powrócić nie tylko na przebudowaną Teatralkę, ale również będą jeździć przez Rondo Kaponiera. Na Łazarz powróci "ósemka", którą będzie można znów dojechać do centrum.

O tym, że tramwaje jeszcze w tym roku powrócą na Kaponierę już w lipcu mówił wicedyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Jeszcze w tym roku przejedziemy prosto ulicą Roosevelta, ale tylko prosto. Do końca 2014 roku planujemy przebudowę Mostu Uniwersyteckiego. Problemem będzie, że będziemy musieli pracować pod czynną linią kolejową i tramwajową. PeSTka będzie na pewno funkcjonować w dni robocze, może zdarzyć się, że w niedzielę na czas prowadzonych prac wyłączymy PeSTkę - powiedział Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora ZDM ds. inwestycji.

ZDM planuje również otworzyć Kaponierę dla kierowców. Początkowo samochody będą jeździć nitką zachodnią.

Równocześnie do końca listopada ma zakończyć się remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Roosevelta i Mostu Dworcowego. Jest więc bardzo prawdopodobne, że od grudnia będziemy mogli znów dojechać tramwajem z Łazarza do ścisłego centrum i na Ostrów Tumski.

Drogowcy przepuszczą pojazdy ulicą Roosevelta od Dąbrowskiego w stronę Targów. Na swoją trasę - z Górczyna, przez Kaponierę, Most Teatralny na Miłostowo mogłaby wrócić np. linia nr 8 - wskazuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM.

Na swoją stała trasę, prowadzącą przez ulicę Roosevelta, Kaponierę i Teatralkę mogłyby wrócić również tramwaje linii nr 10 i 15.

To nie oznacza jednak końca przebudowy Ronda Kaponiera. Prace mają zakończyć się dopiero w 2015 roku, gdyż prowadzona będzie rozbiórka Mostu Uniwersyteckiego i budowa nowego wiaduktu. Do tej pory prace koncentrują się na budowie dwupoziomowego parkingu i wymianie izolacji na stropie przejścia podziemnego.

Zakończono posadowienie wszystkich 251 pali wierconych i fundamentów na palach. Trwają roboty zbrojarskie na poziomie – 1 (minus 1). Następny etap prac związanych z budową konstrukcji garażu dwupoziomowego polegać będzie na betonowaniu płyty garażu na poziomie terenu (poziom 0). Jest to zarazem miejsce umiejscowienia części torowiska tramwajowego oraz wschodniej ulicy Roosevelta.Przebudowa izolacji również jest prowadzona etapami. Obecnie prowadzona jest w miejscach wyłączonych z ruchu. Roboty drogowe prowadzone są na zachodniej jezdni ulicy Roosevelta. Na ulicy Zwierzynieckiej pracom drogowym towarzyszą prace torowe - informuje Zarząd Dróg Miejskich.


Komentarze (1)

04-10-2013 10:56:10
rychu
juz mialy jezdzic na EURO 2012 xDDDDD
Aktualności
Niezapominajka
21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Psy psom" - rzeźba psów dla psów
w godz. 12:00-16:00

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Park(ing) Day Poznań 2019

22

wrz

12:00
Rynek Łazarski
Sprzątanie Łazarza
zbiórka: Skwer Kazimierza Nowaka (Lejek Łazarski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: