Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bezpieczna droga do szkoły - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bezpieczna droga do szkoły
20-09-2013 22:38   Janusz Ludwiczak
W środę najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 26 odwiedził "Wartuś", który wspólnie z dzielnicowymi i strażnikami miejskimi przeprowadzili pogadankę na temat zagrożeń czekających w drodze nie tylko ze szkoły do domu. Pierwszaki dowiedziały się m.in. na jakim świetle i w jakich miejscach wolno przechodzić przez jezdnię.

Pierwszoklasistów i dzieci z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego odwiedzili w środę przedstawiciele Komisariatu Policji Poznań-Grunwald, Straży Miejskiej oraz Rady Osiedla Św. Łazarz.

Podczas spotkania z uczniami klas zerowych i pierwszych rozmawiano o koniecznej ostrożności i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w domu, szkole, jako pieszy na drodze, czy pasażer w pojeździe. Pani sierżant Magda, policyjna specjalistka ds. nieletnich, namawiała dzieci do zachowania ostrożności wobec osób nieznanych, poinformowała o sposobach postępowania przy próbie odwiedzin przez nieznajomych, gdy maluch sam w domu. Przedstawiła także sposób postępowania w przypadku zagubienia się i do kogo najlepiej zwrócić się o pomoc. Przypomniano także numery telefonów alarmowych. Natomiast pan sierżant Łukasz z poznańskiej "drogówki", zademonstrował wyposażenie bezpiecznego ucznia, plecak zaopatrzony w elementy odblaskowe, doskonale poprawiające widzialność pieszego na drodze po zmroku. W tym miejscu do uczestników spotkania dołączył inspektor Wartuś (maskotka poznańskich strażników), który zademonstrował kamizelkę odblaskową i namawiał obecnych do stosowania odblasków, kamizelek podczas pobytu na drodze po zmroku dla swego i innych bezpieczeństwa (po letnich wakacjach w przyszłym roku będzie to obowiązkowe wyposażenie wszystkich pieszych) - objaśnia Wojciech Głuszak ze Straży Miejskiej.

Na zakończenie pogadanek w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" organizowane od 13 lat przez Radę Osiedla Św. Łazarz dzieci otrzymały kolorowanki, breloczki odblaskowe, a szkoła kamizelki, które mają poprawić bezpieczeństwo podczas klasowych wycieczek.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Psy psom" - rzeźba psów dla psów
w godz. 12:00-16:00

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Park(ing) Day Poznań 2019

22

wrz

12:00
Rynek Łazarski
Sprzątanie Łazarza
zbiórka: Skwer Kazimierza Nowaka (Lejek Łazarski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: