Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Brazylijski, włoski, rosyjski i turecki folklor będzie można zobaczyć w Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Brazylijski, włoski, rosyjski i turecki folklor będzie można zobaczyć w Parku Wilsona
09-08-2013 00:21   Janusz Ludwiczak
Od trzynastu lat w połowie sierpnia odbywa się Światowy Przegląd Folkloru "Integracje". W poniedziałek w Parku Wilsona odbędzie się "Biesiada Ludowa", podczas której wystąpią zespoły folklorystyczne z Brazylii, Rosji, Turcji, Włoch, Słowacji i Polski (z Krakowa i Poznania).

Światowy Przegląd Folkloru "Integracje", którego celem jest pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw i wspólna integracja odbywa się co roku od 2001 roku. W tym roku festiwal odbędzie się już po raz trzynasty, w dniach od 12 do 18 sierpnia.

W poniedziałek 12 sierpnia o godz. 18:00 rozpocznie się "Biesiada Ludowa", podczas której wystąpią grupy z Brazylii, Rosji, Turcji, Włoch, Słowacji, a także z Krakowa (Zespół Pieśni i Tańca AGH "Krakus" im. Wiesława Białowąsa) oraz gospodarze (Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF).

Każdego roku w sierpniu, Wielkopolska gości zespoły ludowe z całego świata. Światowy Przegląd Folkloru "Integracje" rozpoczyna się w poniedziałek 12 sierpnia kolorowym przemarszem ulicą Półwiejską oraz koncertem "Biesiada Ludowa" w Parku Wilsona. W tym roku pragniemy pokazać, że tańczyć każdy może. Dlatego też, w koncercie finałowym, poza gośćmi z zagranicy, wezmą udział ludowe zespoły skupiające dzieci, seniorów oraz osoby niepełnosprawne - mówi Martyna Poprawska, rzecznik prasowy przeglądu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: