Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Brazylijski, włoski, rosyjski i turecki folklor będzie można zobaczyć w Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Brazylijski, włoski, rosyjski i turecki folklor będzie można zobaczyć w Parku Wilsona
09-08-2013 00:21   Janusz Ludwiczak
Od trzynastu lat w połowie sierpnia odbywa się Światowy Przegląd Folkloru "Integracje". W poniedziałek w Parku Wilsona odbędzie się "Biesiada Ludowa", podczas której wystąpią zespoły folklorystyczne z Brazylii, Rosji, Turcji, Włoch, Słowacji i Polski (z Krakowa i Poznania).

Światowy Przegląd Folkloru "Integracje", którego celem jest pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw i wspólna integracja odbywa się co roku od 2001 roku. W tym roku festiwal odbędzie się już po raz trzynasty, w dniach od 12 do 18 sierpnia.

W poniedziałek 12 sierpnia o godz. 18:00 rozpocznie się "Biesiada Ludowa", podczas której wystąpią grupy z Brazylii, Rosji, Turcji, Włoch, Słowacji, a także z Krakowa (Zespół Pieśni i Tańca AGH "Krakus" im. Wiesława Białowąsa) oraz gospodarze (Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF).

Każdego roku w sierpniu, Wielkopolska gości zespoły ludowe z całego świata. Światowy Przegląd Folkloru "Integracje" rozpoczyna się w poniedziałek 12 sierpnia kolorowym przemarszem ulicą Półwiejską oraz koncertem "Biesiada Ludowa" w Parku Wilsona. W tym roku pragniemy pokazać, że tańczyć każdy może. Dlatego też, w koncercie finałowym, poza gośćmi z zagranicy, wezmą udział ludowe zespoły skupiające dzieci, seniorów oraz osoby niepełnosprawne - mówi Martyna Poprawska, rzecznik prasowy przeglądu.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: