Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF w Sali Ziemi świętował 30.urodziny {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF w Sali Ziemi świętował 30.urodziny {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
10-03-2013 23:08   Janusz Ludwiczak
Taniec przyjaźni polsko-radzieckiej, krakowiaka, podkoziołka i suity tańców regionalnych zaprezentował podczas koncertu galowego Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego, który obchodził w Sali Ziemi MTP 30-lecie istnienia.

Po brzegi wypełniła się w sobotni wieczór Sala Ziemi MTP. Ponad 700 osób oglądało koncert galowy z okazji 30-lecia Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego.

Na początek koncertu zaprezentowany został pierwszy układ choreograficzny - taniec przyjaźni polsko-radzieckiej. Publiczność mogła zobaczyć również Krakowiaka, Podkoziołka Wielkopolskiego, Mazura i wysłuchać przyśpiewkę ludową "Lipka". Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF zaprezentował również Suita Tańców Lubelskich, Rzeszowskich, Przeworskich ora Suitę Tańców i Przyśpiewek Lachów Sądeckich, a także Tańce i Zabawy Górali Spiskich. Koncert prowadził Mirosław Najnert.

Członkowie zespołu to młodzi ludzie, pełni werwy i sportowcy w dużej mierze. Jeśli ktoś nie koniecznie uprawia pewną dyscyplinę sportu, a jest sprawny to dlaczego nie ma realizować się w takiej pięknej dyscyplinie kulturalnej jaką jest taniec ludowy - powiedział prof. Jerzy Smorawiński, rektor AWF.

Z okazji jubileuszu można nam życzyć zrozumienia, że folklor to jest nasze dziedzictwo narodowe, jest to historia narodu, powinniśmy o to dbać. Największym osiągnięciem zespołu jest oczywiście Światowy Przegląd Folkloru "Integracje", który w sierpniu odbędzie się po raz trzynastu - zapowiada Dariusz Majchrowicz, kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF.

Zespół Tańca Ludowego "Poznań" powstał w 1982 roku. Członkami zespołu są studenci AWF-u i innych uczelni oraz młodzież ucząca się i pracująca. Celem działalności grupy jest podtrzymywanie zanikającego folkloru i tradycji ludowych różnych regionów Polski.

Zespół występował m.in. w Holandii, Belgii, Francji, Turcji, Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Finlandii, Egipcie, Portugalii, Algierii, na Ukrainie oraz na Wyspach Kanaryjskich, zdobywając liczne wyróżnienia i nagrody, a przez jego szeregi przewinęło się ponad tysiąc osób.

W 2000 roku Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego reprezentował Polskę na światowej wystawie EXPO w Hannoverze. Od ponad dwunastu lat zespół organizuje Światowy Przegląd Folkloru "Integracje", dzięki któremu można obcować z kulturą innych krajów, nawet tych odległych o kilka tysięcy kilometrów. Podczas odbywającej się Biesiady Ludowej w Parku Wilsona można było zobaczyć występy zespołów folklorystycznych m.in. z Niemiec, Holandii, Czech, Słowacji, Francji, Belgii, Bułgarii, Rumunii, a także z Meksyku, Macedonii czy nawet z Kenii.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (1)

12-03-2013 10:34:32
AB
Gratulacje, piękny koncert.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Rapsod" - widowisko poetycko-muzyczne z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: