Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zespoły folklorystyczne z Niemiec, Serbii i Kanady można było zobaczyć w Parku Wilsona {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zespoły folklorystyczne z Niemiec, Serbii i Kanady można było zobaczyć w Parku Wilsona {WIDEO}
14-08-2012 04:39   Janusz Ludwiczak
Biesiada Ludowa, która odbyła się w poniedziałkowy wieczór zainaugurowała XII Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2012". W Parku Wilsona wystąpiły zespoły folklorystyczne z Polski, Niemiec, Rumuni, Kanady i Serbii.

Już po raz dwunasty odbywa się Światowy Przegląd Folkloru "Integracje". Początki festiwalu sięgają 2001 roku, a jego celem jest pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw.

W poniedziałek wieczorem w Parku Wilsona odbyła się Biesiada Ludowa, w trakcie której zaprezentowali się zespoły folklorystyczne z Polski, Niemiec, Rumuni, Kanady i Serbii.

Na początek na scenie Muszli Koncertowej pojawił się Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, który wystąpił wspólnie z gospodarzami - Zespołem Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego.

W Parku Wilsona zaprezentowały się również goście z zagranicy - Zespół Tańca Folklorystycznego "Thea Maass" Uniwersytetu Technologicznego z niemieckiego Drezna, Zespół Folklorystyczny "Doina Aiudului" z Rumuni, "Mackinaw" z Kanady oraz "Kud Abrasevic" z Serbii.

XII Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2011" potrwa do niedzieli, 19 sierpnia. Organizatorzy przewidzieli też koncerty w innych miastach Wielkopolski: w Lesznie (we wtorek), w Swarzędzu (w środę) oraz we Wronkach (w piątek).

W środę o godz. 10:30 w kościele Wszystkich Świętych uczestnicy tegorocznego festiwalu "Integracje" będą uczestniczyć w ekumenicznej mszy świętej, po której przejdą w barwnym i głośnym korowodzie na Stary Rynek. Dzień później na boisku przy stoku narciarskim na terenach MaltaSki rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Sportów Tradycyjnych. Na zakończenie Światowego Przegladu Folkloru w niedzielę o godz. 21:00 przy kościele Wszystkich Świętych na Grobli odbędzie się koncert finałowy "Muzyka w folklorze świata".

Portal lazarz.pl jest patronem medialnym XII Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje" i Biesiady Ludowej w Parku Wilsona.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: