Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni przeciw likwidacji liceów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni przeciw likwidacji liceów
08-06-2013 17:03   Janusz Ludwiczak
Radni z Komisji Oświaty i Wychowania postanowili zrezygnować z opiniowania projektu dotyczącego reorganizacji liceów. Wydział Oświaty przedstawił plany zmian sieci szkół ponadgimnazjalnych. Jeden z wariantów zakłada zmniejszenie liczby oddziałów w liceach nr 18 (w Zespole Szkół Geodecyjno-Drogowych), 19, 23, 34, 35 oraz 31LO w Zespole Szkół Handlowych przy ul. Śniadeckich. Drugi model restrukturyzacji sieci liceów ogólnokształcących zaproponowany przez urzędników przewiduje likwidację liceów nr 14, 15, 20, 25 oraz 33 LO, które znajduje się w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy Arenie.

Urzędnicy z Wydziału Oświaty przedstawili w kwietniu poznańskim radnym z Komisji Oświaty i Wychowania plany zmian sieci szkół ponadgimnazjalnych. Według danych Wydziału Oświaty w ciągu 11 lat (od roku szkolnego 2001/2002 do roku szkolnego 2012/2013) nastąpił spadek liczby uczniów liceów ogólnokształcących dla młodzieży o 5 745 uczniów i 189 oddziałów.

Spadek liczby oddziałów jest w miarę proporcjonalny do spadku liczby uczniów, natomiast liczba liceów ogólnokształcących nie maleje zgodnie z tendencją demograficzną, gdyż w sieci funkcjonują licea "małe" z 1-2 oddziałami w danym roczniku, które dodatkowo osłabiają inne licea. Restrukturyzacja sieci liceów ogólnokształcących polegająca na zmianie sieci w celu jej uporządkowania i lepszej organizacji – rezygnacja z części liceów "małych", które są najmniej efektywne, nie wyróżniają się dobrymi wynikami edukacyjnymi i generują największe koszty - argumentował wtedy Wydział Oświaty.

Drugi model zakładał likwidację liceów ogólnokształcących nr 14, 15, 20, 25 oraz 33 LO w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych.

Ostatecznie podczas czwartkowego posiedzenia radni z Komisji Oświaty i Wychowania postanowili zrezygnować z opiniowania projektu dotyczącego reorganizacji liceów.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: