Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

31 LO przeniesie się z Golęcina do "handlówki" na Śniadeckich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
31 LO przeniesie się z Golęcina do "handlówki" na Śniadeckich
29-02-2012 05:51   Janusz Ludwiczak
1 września Liceum Ogólnokształcące nr 31, które obecnie mieści się w Zespole Szkół Technicznych na Golęcinie przeniesie się do Zespołu Szkół Handlowych przy ulicy Śniadeckich - zdecydowała we wtorek większość miejskich radnych. Natomiast likwidację Zespołu Szkół Handlowych przy Śniadeckich postulował radny Michał Grześ.

Rada Miasta Poznania przyjęła we wtorek uchwałę w sprawie włączenia XXXI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Golęcińskiej 9 do Zespołu Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca '56 w Poznaniu przy ul. Śniadeckich 54/58.

Powodem tego projektu i włączenia tej szkoły jest fakt, iż w Zespole Szkół Handlowych umożliwi się poszerzenie oferty edukacyjnej liceum począwszy od klasy pierwszej w roku szkolnym 2012/2013 - wyjaśniał w trakcie sesji Andrzej Tomczak, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta.

Uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy uczęszczają do 31 LO będą mogli ukończyć naukę na Golęcinie. Natomiast nowy nabór do "trzydziestki jedynki" będzie prowadzony już do Zespołu Szkół Handlowych przy ul. Śniadeckich.

Radny Michał Grześ zaproponował, by zamiast likwidować technika zlikwidowany został Zespół Szkół Handlowych przy Śniadeckich.

Głośno się mówi o nowej polityce miasta wobec szkół zawodowych. Z techników będziemy wyprowadzać licea i nie będzie tam liceów, tylko klasy zawodowe. Jak ma się to do tego pomysłu wsadzanie do szkoły zawodowej tego liceum. Jak wiemy Zespół Szkół Handlowych już pracuje na dwie zmiany. Mam pomysł, żeby zamiast zlikwidować kilkanaście szkół zlikwidować jedną, szkołę handlową na Śniadeckich. Wówczas te ponad tysiąc osób zasiedli technika, których nie będziemy musieli likwidować - mówił Michał Grześ, radny PiS.

Jest propozycja, żeby młodzież, która rozpoczęła edukację, żeby ją zakończyła jeszcze przez dwa lata w tej lokalizacji. Natomiast nowy nabór byłby już w Zespole Szkół Handlowych. Funkcjonuje już tam liceum profilowane z klasami mundurowymi, które w wyniku przepisów znika. Nie będzie już naboru do tego typu szkoły. Zainteresowanie edukacją ogólnokształcącą o takim sprofilowaniu istnieje. Żeby móc złożyć ofertę tym uczniom, którzy są tym zainteresowani potrzebne jest w tym szkole liceum ogólnokształcące- wyjaśniał prezydent Ryszard Grobelny.

Ostatecznie głosami 20 za, 13 przeciw, 1 wstrzymującym się rada uchwałę przyjęła. Za przeniesieniem 31 LO na Śniadeckich byli radni: Andrzej Bielerzewski, Karolina Fabiś, Joanna Frankiewicz, Grzegorz Ganowicz, Ryszard Franciszek Grobelny, Jakub Jędrzejewski, Wojciech Kręglewski, Dominika Król, Tomasz Lipiński, Łukasz Mikuła, Nobert Napieraj, Maria Nowicka, Krzysztof Skrzypinski, Sławomir Smól, Urszula Stecka, Marek Sternalski, Huber Świątkowski, Michał Tomczak, Wojciech Wośkowiak i Bartosz Zawieja.

Przeciwni byli głównie radni PiS i część SLD oraz PRO: Przemysław Aleksandrowicz, Jan Chudobiecki, Lidia Dudziak, Michał Grześ, Krzysztof Grzybowski, Adrian Kaczmarek, Katarzyna Kretkowska, Przemysław Markowski, Adam Pawlik, Maciej Przybylak, Andrzej Szczuciński, Szymon Szynkowski vel Sęk oraz Beata Urbańska.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: