Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto wycofało się z pomysłu likwidacji Gimnazjum 51, ale za rok ponownie przeanalizuje sprawę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto wycofało się z pomysłu likwidacji Gimnazjum 51, ale za rok ponownie przeanalizuje sprawę
30-01-2013 04:18   Janusz Ludwiczak
Wiceprezydent Dariusz Jaworski poinformował, że nie będzie likwidacji Gimnazjum nr 51, jednak szkoła musi wdrożyć program naprawczy.

We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej wiceprezydent Dariusz Jaworski powiedział, że nie będzie likwidacji Gimnazjum nr 6 i 51. Z porządku obrad sesji Rady Miasta wycofane zostały projekty uchwał w sprawie likwidacji tych szkół.

Wycofujemy się z projektu likwidacji gimnazjów nr 6 i 51, ale tylko dlatego, że nie mamy szans na przeprowadzenie tych uchwał przez radę miasta - powiedział w trakcie konferencji Dariusz Jaworski, wiceprezydent Poznania.

Zaprezentowane przez podległe mi służby analizy, przedstawiające sytuację obu szkół – Gimnazjum nr 6 i 51 na tle innych, okolicznych placówek tego typu w obu rejonach (odpowiednio Winograd i Grunwaldu), obejmujące w ujęciu wieloletnim m.in. wyniki naboru, dane organizacyjne (m.in. liczbę uczniów, oddziałów), stopień wykorzystania budynku szkoły, wyniki egzaminów zewnętrznych OKE, EWD, w pełni potwierdzały, w moim przekonaniu, poprawność sformułowanych propozycji. Zgromadzone dane miały być podstawą dalszych prac, przyczynkiem do decyzji o wyrażeniu woli likwidacji ww. gimnazjów. W tym kontekście uruchomiono konsultacje społeczne (m.in. poprzez Platformę Dialogu Społecznego). Nadmieniam, iż temat zbyt dużej liczby placówek w stosunku do realnych potrzeb, w związku ze spadkiem liczby uczniów na obszarze Winograd i Grunwaldu był omawiany już w roku ubiegłym, a tegoroczne propozycje stanowiły tego logiczną kontynuację - wyjaśnia wiceprezydent Dariusz Jaworski.

W związku z powyższym obie placówki zostaną zobowiązane, zgodnie z intencją radnych, do opracowania i wdrożenia programów naprawczych, które następnie będą podlegały stałej ocenie. Działania dyrekcji i społeczności obu szkół zweryfikowane zostaną poprzez wyniki kolejnego naboru (na rok szkolny 2013/2014 w kontekście sytuacji w danym rejonie miasta). Liczę, iż temat przyszłości Gimnazjum nr 6 i 51 będzie elementem dalszej dyskusji, wniosków i ewentualnie decyzji radnych - dodaje wiceprezydent Dariusz Jaworski.

Przeciwni likwidacji Gimnazjum nr 51 są miejscy radni z Komisji Oświaty i Wychowania oraz z Komisji Budżetu, Nadzoru Właścicielskiego, Rozwoju Gospodarczego i Promocji Miasta. W piątek do porządku obrad wpisany został projekt uchwały w sprawie wyrażenia woli likwidacji Gimnazjum nr 51 im. Jana Pawła II w Poznaniu, ul. Potockiej 38. W poniedziałek projekt ten był jeszcze uwzględniony w porządku obrad sesji Rady Miasta.

Bardzo się cieszę, że taka decyzja została podjęta. Na Komisji Oświaty daliśmy jasny sygnał, że nie zgadzamy się na likwidację Gimnazjum 51. Byliśmy zdziwieni, że projekt uchwały w sprawie likwidacji gimnazjów był w poniedziałek jeszcze podany w porządku obrad sesji - wskazuje Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania.

Jest to dobra decyzja ze strony prezydenta, że projekt zostaje wycofany z sesji. Pozostaje mieć nadzieję, że Gimnazjum 51 wdroży program naprawczy i będzie mogło dalej pozyskiwać uczniów. Musimy mieć świadomość, że za dwa lata pojawi się gimnazjum katolickie, którego siedziba będzie w VIII LO. Będą potrzebne odpowiednie działania marketingowe i edukacyjne. Wspólnie z Wydziałem Oświaty będziemy chcieli przeprowadzić dyskusję odnośnie obniżenia kosztów funkcjonowania budynku poprzez przekazanie części pomieszczeń na inne cele edukacyjne, np. przedszkole. Kiedyś już taka placówka budynku przy Potockiej funkcjonowała - powiedział radny Wojciech Wośkowiak.

Od początku mówiłam, że likwidacja tej szkoły jest nieuzasadniona, a na pewno przedwczesna. Chodzi tam młodzież, która wymaga wsparcia, a nie tylko punktowania, że mają gorsze wyniki więc likwidujmy im szkołę - stwierdza radna Katarzyna Kretkowska.


R E K L A M A

Komentarze (2)

20-10-2014 13:06:30
Olga
Prawda jest zupełnie inna . Po prostu - gimnazjum 33 przyjmuje wszystkich tzn z rejonu i poza rejonem , dostaje na każdego ucznia subwencje oświatowe ( czyli kasę ) Po pierwszym półroczu uczniów słabych wyrzuca z powrotem do rejonu ale niestety kasa już za tymi uczniami nie wraca . Gim.33 ma czym gospodarować . A przecięż tych uczniów słabych też ktoś musi edukować ! Nie można tych dzieci pozostawić bez wymagań programowych!. To nie prawda , ze szkoła jest zła , bo ją kończyłam , wymagania jak wszędzie ! Nikt mi nie powie , ze tak idealnie jest w 33. Co to za głupie gadanie "...że byłeś biedny i nauka ci nie szła?" Odpowiadam na link "ja"Mamy 2014 rok i realia tej szkoły są zupełnie inne a przekazujesz kogoś opinię? Może masz jakieś kompleksy???Skoro tak , to nie zaśmiecaj forum takimi informacjami
03-02-2013 00:11:14
ja
Ta Szkoła nigdy się nie cieszyła dobrą opinią w latach 1967/1975 nauczyciele i dyrekcja niezbyt miła, uczniowie brali przykład z góry więc jak byłeś biedny i nauka ci nie szła to było przesrane przepraszam za wyrażenie ale nic innego nie można powiedzieć.Musieliśmy tam chodzić bo była rejonizacja okropnie.I z tego co wiem teraz to Gimnazjum znowu się popisuje młodzież prześladuje młodzież a resztę trzeba dowiedzieć samemu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: