Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Ryszard Grobelny: "Nie widzę korków na ulicach". My Poznaniacy zachęcają: "Wyślij zdjęcia" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Ryszard Grobelny: "Nie widzę korków na ulicach". My Poznaniacy zachęcają: "Wyślij zdjęcia"
17-05-2013 18:37   Janusz Ludwiczak
"Ja nie widzę większych korków na ulicach, więc poznaniacy nie przesiedli się do samochodów. Nie widzę też pustych jeżdżących tramwajów" - powiedział w środę na żywo na antenie Radia Merkury prezydent Ryszard Grobelny. Stowarzyszenie My Poznaniacy zachęca mieszkańców do nasyłania zdjęć, na których widać zakorkowane ulice na skrzynkę e-mailową prezydenta Poznania.

W środę o godz. 8:15 prezydent Poznania Ryszard Grobelny był gościem audycji "Jest taka sprawa" w Radiu Merkury. W trakcie programu na żywo prezydent był pytany m.in. o komunikację i przygotowany przez Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania raport, z którego wynika, że sprzedaż biletów komunikacji miejskiej w Poznaniu w porównaniu z 2009 rokiem spadła prawie o 23%. Pisaliśmy o tym w czwartek.

"Ja nie widzę większych korków na ulicach, więc poznaniacy nie przesiedli się do samochodów. Nie widzę też pustych jeżdżących tramwajów" - powiedział Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Tymczasem na portalu społecznościowym Facebook internauci założyli grupę: "Wyślij KORKOWI (prezydentowi Ryszardowi Grobelnemu) zdjęcia korków!". Stowarzyszenie My Poznaniacy zachęca mieszkańców do nasyłania zdjęć, na których widać zakorkowane ulice na skrzynkę e-mailową prezydenta Poznania.

Gorąco namawiamy - co rano rzesze z nas widzą korki. Wystarczy wyjąć telefon i je sfotografować. Potem trzeba zdjęcie dołączyć do maila wysłać na adres: prezydent@um.poznan.pl - zachęca Stowarzyszenie My Poznaniacy.

Proponujemy następującą treść maila:
"Szanowny Panie Prezydencie,
Jestem mieszkańcem Poznania. Codziennie borykam się z problemem dojazdu do pracy/szkoły/na uczelnię. W wielu miejscach naszego miasta napotykam korki - zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych, podczas powrotu do domu. W ostatnim czasie sytuacja w zakresie zakorkowania miasta oraz jakości komunikacji miejskiej uległy pogorszeniu. W wypowiedzi dla Radia Merkury stwierdził Pan, że nie widzi więcej korków - choć liczba kupujących bilety spadła. Jeśli nic się nie zmieniło to skąd korek na zdjęciu? Co stało się z tymi mieszkańcami, którzy zrezygnowali z komunikacji zbiorowej? Masowo przesiedli się na rowery? Trudno w to uwierzyć. Liczymy, że jako prezydent Poznania zweryfikuje Pan sposób prowadzenia inwestycji i swoje spojrzenie na sytuację w mieście. Z poważaniem"
- dodają.


Komentarze (3)

20-05-2013 19:26:53
fgh
Gdzie na Łazarzu jest serwis rowerowy?
17-05-2013 23:02:11
Carlos
Szkoda słów na tego człowieka, żenada.
17-05-2013 18:46:03
poznaniak
Pan prezydent tak jak włodczyni stolycy już dawno stracił kontakt z rzeczywistością
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Prawo spadkowe" - spotkanie z prawnikiem
- obowiązują zapisy w sekretariacie Klubu "Krąg" lub telefonicznie: 61 64 74 288

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Czułe struny" - przedstawienie w wykonaniu "Mojego Teatru". Scenariusz i reżyseria: Marek Zgaiński
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia 10.09. lub rezerwacja mailowa zapisy.klubk

25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: