Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont Ronda Jeziorańskiego zakorkował Głogowską od Parku Wilsona do Hetmańskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont Ronda Jeziorańskiego zakorkował Głogowską od Parku Wilsona do Hetmańskiej
06-09-2011 15:14   Janusz Ludwiczak
Całkowicie zakorkowana ulica Głogowska, Reymonta, Hetmańska, Matejki, Wyspiańskiego i Wojskowa. Wszystko za sprawą rozpoczętej gruntowej przebudowy Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Kierowcom i pasażerom MPK przyda się dużo cierpliwości, gdyż remont potrwa do kwietnia, a w dodatku w czwartek rozpoczyna się I etap przebudowy węzła komunikacyjnego Rondo Kaponiera, czyli remont ulicy Roosevelta.

W poniedziałek o dziwo najgorzej nie było na samych wlotach do Ronda Jeziorańskiego, czyli ulicach Reymonta i Przybyszewskiego, a w okolicach ronda.

Na ulicy Głogowskiej korek sięga od Parku Wilsona aż do skrzyżowania z Hetmańską. Od Rynku Łazarskiego ciągnie się też sznur tramwajów. Od soboty główną łazarską ulicą jeździ aż sześć linii (nr 6, 8, 13, 14, 16 i 18), co oznacza, że tramwaj na przystanek podjeżdża średnio co 1,5 minuty.

Nie wiele lepiej jest na samym skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej. Tam problem ze skrętem z ulicy Głogowskiej w Hetmańską mają tramwaje linii nr 6 i 13. Gdyż przejazd przez torowisko blokują kierowcy, którzy z resztą sami stoją w zatorach.

Możliwe, że Głogowska korkuje się z powodu źle ustawionego cyklu sygnalizacji świetlnej ("światła" znajdują się praktycznie na każdym skrzyżowaniu).

Korki tworzą się też na ulicach: Matejki, Szylinga i Wyspiańskiego. Najbardziej zapycha się jednak ulica Wojskowa i skrzyżowanie z Grunwaldzką. Problem z przejazdem mają też autobusy "za tramwaj" T1.

Kierowcy i pasażerowie MPK przez najbliższe pół roku muszą mieć dużo cierpliwości, gdyż remont Ronda Jeziorańskiego potrwa do kwietnia. Tuż po Wszystkich Świętych skrzyżowanie ulicy Reymonta, Przybyszewskiego i Grunwaldzkiej zostanie całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego. W kierunku Budziszyńskiej i Junikowa nie będą w ogóle jeździć tramwaje, a to z powodu trwającej też przebudowy ulicy Grunwaldzkiej.

Jakby tego było mało już w czwartek rozpocznie się I etap przebudowy węzła komunikacyjnego Ronda Kaponiera, a ściślej remont ulicy Roosevelta na odcinku od Mostu Dworcowego do Mostu Uniwersyteckiego.

Dla ruchu kołowego ulica Roosevelta zostanie zamknięta w kierunku centrum, na odcinku od Mostu Dworcowego do Mostu Uniwersyteckiego.
Objazd z Łazarza do Centrum zostanie wytyczony trasą: Głogowska - Most Dworcowy - Powstańców Wielkopolskich lub Matyi i Niezłomnych - Niepodległości - Św. Marcin - Most Uniwersytecki - Rondo Kaponiera.
Objazd z Centrum na Łazarz zostanie wytyczony ulicami: Rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Zeylanda - Bukowska - Roosevelta - Głogowska.

Inaczej pojadą też tramwaje, które kierowane będą objazdem przez Towarową. I tak tramwaje linii nr 8, 13, 14, 18 pojadą przez Głogowską, Most Dworcowy, Towarową, Św. Marcin i Most Uniwersytecki, zaś tramwaje linii nr 10, 11, 12 przez Rondo Kaponiera, Most Uniwersytecki, Św. Marcin, Towarową, Stanisława Matyi do skrzyżowania Królowej Jadwigi i Wierzbięcic, a dalej po stałych trasach.

Trasy tramwajów i autobusów od czwartku, 8 września:

LINIA NR 5:
Kursowanie zawieszone. Jej funkcjonowanie przejmie linia nr 16.

LINIA NR 6:
MIŁOSTOWO - ... - Królowej Jadwigi - Stanisława Matyi - Most Dworcowy - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - BUDZISZYŃSKA

LINIA NR 7:
ZAWADY - ... - Hetmańska - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - BUDZISZYŃSKA

LINIA NR 8:
GÓRCZYN - Głogowska - Most Dworcowy - Towarowa - Św. Marcin - Most Uniwersytecki - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Most Teatralny - Fredry - Gwarna - Św. Marcin - Marcinkowskiego - Podgórna - Pl. Bernardyński - Dowbora-Muśnickiego - Most Św. Rocha - Kórnicka - Jana Pawła II - Rondo Śródka - Warszawska - MIŁOSTOWO

LINIE NR 10, 11, 12::
Pojadą objazdem przez Rondo Kaponiera, Most Uniwersytecki, Św. Marcin, Towarową i Stanisława Matyi.

LINIA NR 13:
STAROŁĘKA - ... - Rondo Kaponiera - Most Uniwersytecki - Św. Marcin - Towarowa - Most Dworcowy - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - JUNIKOWO

LINIA NR 14:
GÓRCZYN - Głogowska - Most Dworcowy - Towarowa - Św. Marcin - Most Uniwersytecki - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Trasa PST - OS. JANA III SOBIESKIEGO

LINIA NR 15:
Zostanie skierowana na Ogrody (przez Rondo Kaponiera, Zwierzyniecką, Kraszewskiego i Dąbrowskiego).

LINIA NR 16:
GÓRCZYN - Głogowska - Most Dworcowy - Stanisława Matyi - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje - Jana Pawła II - Kórnicka - ...po stałej trasie na OS. JANA III SOBIESKIEGO

LINIA NR 18:
STAROŁĘKA - ... - Głogowska - Most Dworcowy - Towarowa - Św. Marcin - Most Uniwersytecki - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Dąbrowskiego - OGRODY

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - LINIA T1:
RONDO KAPONIERA (przystanek na ul. Roosevelta) - Bukowska - Grunwaldzka - RONDO JEZIORAŃSKIEGO.
Powrót: RONDO JEZIORAŃSKIEGO (przystanek na wysokości ul. Iłłakowiczówny) - Grunwaldzka - Szylinga - Bukowska - Zeylanda - Zwierzyniecka - RONDO KAPONIERA

AUTOBUSY LINII 48, 59, 63, 69, 77, A, L, 240, 242:
... - Bukowska - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - Rondo Kaponiera (powrót przez Zwierzyniecką i Zeylanda).

LINIA NOCNA NR 251:
RONDO KAPONIERA (przystanek na ul. Roosevelta) – Roosevelta - Bukowska – Szylinga – Grunwaldzka – Wojskowa – Marcelińska – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – OS.KWIATOWE
Powrót: OS.KWIATOWE - Grunwaldzka – Jawornicka – Promienista – Palacza – Grunwaldzka – Reymonta – Wyspiańskiego – Wojskowa – Grunwaldzka – Szylinga – Bukowska - Zeylanda – Zwierzyniecka – RONDO KAPONIERA

LINIE NOCNE NR 238, 249 i 252:
... - Głogowska - Most Dworcowy - Stanisława Matyi - Niepodległości - Św. Marcin - Most Uniwersytecki - Zwierzyniecka - RONDO KAPONIERA
RONDO KAPONIERA - Zwierzyniecka - Szylinga - Bukowska - Roosevelta - Głogowska - ...


Komentarze (15)

09-09-2011 12:53:34
kasia
I bardzo się to Redakcji chwali;) Tym niemniej ja sama na początku padłam ofiarą złudzenia że 16 jest jak 5. Inteligencja pasażera zmarznietego, zmeczonego i biegajacego od jednego przystanku do drugiego jest w znacznym stopniu oslabiona. Warto sprawdzić jeszcze stronę http://poznan.jakdojade.pl/ ; (w komorce http://m.jakdojade.pl/ i trzeba wybrac miasto), nie odpowiadam za to czy wszytko jest tam jak należy, ale szukałam kilku połączeń, byo prawidłowo.
09-09-2011 12:22:46
REDAKCJA
Dlatego zapraszam na stronę http://www.lazarz.pl/?id=2&nr=2896, gdzie pojawił się poradnik: Jak dojechać z Łazarza...
09-09-2011 07:40:51
kasia
Czy nie moglibyście dodać choć linijki objaśnienia do informacji "LINIA NR 5: Kursowanie zawieszone. Jej funkcjonowanie przejmie linia nr 16." Z punktu widzenia mieszkańca Łazarza, który dojeżdża do pracy w śródmieściu, linia 16 w żadnym wypadku nie przejęła trasy linii 5, bo ani nie da się nią do pracy dojechać, ani tym bardziej wrócić. Powyższe może więc być mylące.
07-09-2011 12:12:25
kierowca mercedesa
a ja mam taka trase, ze zaden korek mi nie grozi ;-P niestety nie ujawnie jej wam ;-)
06-09-2011 22:36:20
vv2
bo wtedy przetargi rozstrzygniętoby dopiero po euro2012.
06-09-2011 21:43:48
Marcin R.
Dlaczego nikt nie pomyślał, by w koncepcji przebudowy Ronda Jeziorańskiego Przybyszewskiego i Reymonta poprowadzić albo w tunelu albo estakadą?
06-09-2011 21:27:00
łazarzowianin
Ja tam mysle, że Głogowska można by było choć troche odkorkowac w godzinach szczytu wydłużajac swiatła w kierunku Górczyna na krzyżówce Głogowska / Hetmanska. Może wiekszość aut pojechało by prosto w kierunku Górczyna to by odkorkowało Łazarz, a jak Hetmanska w kierunku krzyzówki z Arciszewskiego stoji to i tak zielone światło nie przyspieszy ruchu na Hetmanskiej, a może odkorkowac Głogowską.
06-09-2011 21:23:00
REDAKCJA
Komentarze zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz łamiące poniższy regulamin są kasowane. Pozdrawiam.
06-09-2011 21:13:13
morlock
@Admin.Przepraszam za nie zamierzoną inwektywę ale mam też nadzieję że na Łazarskim Portalu nie ma zastosowania przesłanie z dzieł G.Orwella o tych = i ==.
06-09-2011 20:27:19
poiluyt
ciekaw jestem tylko gdzie jest teraz drogówka - zamiast przeganiać idiotów blokujących skrzyżowania pewno siedzą w krzakach z suszarka?
06-09-2011 20:21:44
morlock
@Kaśka. Zmień proszę dostawcę bo biorąc pod uwagę to co piszesz wynika że wciska Ci jakiś gorszy analog tego co dotychczas brałaś.Gdy byłem chory znajomi robili mi zakupy i z pięcioma kg pyrów+ reszta i to piechotą, bez bag-wózka robili tą odległość - pieszką - jak wy warszawiaki mawiacie w 10minut.I to bez pieprzenia o tramwajach. Aaaale kto to mówi!? Osóbka która niedawno wysyłała mnie na winkiel Hetmańskiej po bilety MPK? Przypominam per analogia :znaczy się jak w Poznaniu do Warszawci na dworcu PKP nie sprzedadzą mi biletu to mam tuptać torami do Konina bo tam przedmiotowe sprzedają? To mnie wysyłałaś na Hetmańską podczas gdy mieszkam pomiędzy biletodajniami czyli 2 (słownie d w a) przystanki od najbliższego punktu dystrybucji papierków MPK?
06-09-2011 17:49:54
kasia
Wlasnie wrocilam do domu z siatami zakupow - droga od Ryznku Lazarskiego do skrzyzowania Glogowska Hetmanska zajela tramwajowi okolo 20 minut. Gdyby nie ciezary, szlabym pieszo od Rynku (zakupy o tej porze nie na Rynku lecz w Pestce, trzeba bylo cos kupic w Praktikerze). Nie mam samochodu, a gdybym miala, to by pewnie tu byla opisana inna historia, rownie niewesola. Jazda w korku przypomniala mi legende bretonska: kto za zycia nie odbedzie pielgrzymki Tro Breizh (dookola Bretanii), ten po smierci odbywac ja bedzie w trumnie, w tempie bodaj kilku centymetrow na rok. Taka trumne przypominal moj tramwaj;) Co tu dodac ? Ludzie ludziom zgotowali taki los (a, to bylo chyba o obozach koncentracyjnych). Przepraszam wszystkich za ladunek makabry i wracam do obiadokolacji...
06-09-2011 16:47:37
Kierownica
można odczuć , że cześć miasta jest zakorkowana ;/ nie ciekawie to wygląda
06-09-2011 16:45:54
kaśka
jak zamkna w czwartek jeszcze roosevelta to tramwaje będą stały jeszcze na Moście Dworcowym i Towarowej.
06-09-2011 16:29:06
Poznaniak
A to wina Grobelnego. jeśli chodzi o korki na Grunwaldzkiej to: jest to zagranie Grobelnego, gdyż teraz On będzie przedstawiany w mediach, jak ten wybawca . zwykła polityka PO i Grobelniaka, by mógł startować jako prezydent w nowych wyborach . Widz - ( głupi- ups ) poznaniak ma Jego zapamiętać jako prekursora stadionu,przebudowy Poznania i to zamieszanie sprzyjac będzie jego notowaniom. Zwykłe zagranie psychologiczne i marketingowe. W mediach będzie się pokazywał i wspaniale tłumaczył. A korki można było uniknąć. Wszak przebudowę skrzyżowań można było rozłożyć już od 2009. A ta zagrywka , że kilkanaście remontów to zwykła chamówa Grobelniaka Ja bym go rozstrzelał tak jak robią to w CHINACH za te korki i ie tylko Tera ten H....ltaj będzie w mediach mówił o przyczynach i .... jest to zagranie zwykłe marketingowe. By poznaniak zapamiętał
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: