Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruchomymi schodami wjedziemy na Dworzec Zachodni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruchomymi schodami wjedziemy na Dworzec Zachodni
09-02-2013 01:38   Janusz Ludwiczak
Od soboty znów można korzystać z tunelu łączącego Dworzec Zachodni z peronami i starym budynkiem Dworca Głównego.

Tunel podziemny, łączący Dworzec Zachodni z Dworcem Głównym i peronami został zamknięty w grudniu 2011 roku.

Aby dostać się z ulicy Głogowskiej na Dworzec Główny oraz na perony podróżni musieli chodzić trasą okrężną - obejść lewą stroną budynek Dworca Zachodniego, a następnie przejść tymczasowym przejściem do peronu 6. Dalej komunikacja pieszych odbywała się tak jak było do tej pory.

Podczas prac, które były prowadzone przez ostatnie czternaście miesięcy udało się poszerzyć przejście podziemne, łączące peron 6 z Dworcem Zachodnim, wybudować tunel, którym od czerwca dojdziemy do nowej stacji PeSTki. Zamontowane zostały również dwie windy i schody ruchome, które będą prowadzić z przejścia podziemnego na Dworzec Zachodni oraz przystanek szybkiego tramwaju.

W kwietniu zeszłego roku inwestycja została na chwilę wstrzymana, gdyż okazało się, że budynek Dworca Zachodniego ma bardzo płytkie fundamenty, a niektóre cegły są osmolone i ułożone nierówno. Zabytkowy budynek mógłby w każdej chwili runąć. Wykonawca zastosował metodę mikropalowania, czyli wzmocnienia istniejących fundamentów.

Na razie piesi nie będą mogli korzystać z wind i schodów ruchomych, gdyż ciągle trwa budowa trasy PST, a tunel zostaje uruchomiony warunkowo. Kolejarzom potrzebny jest bowiem cały peron 6 do obsługi pociągów. Na czas prowadzonych prac jeden tor był wyłączony z ruchu kolejowego.


Komentarze (1)

11-02-2013 14:37:41
De.
Takie schody na świecie to nie jest żadna nowość.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: