Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka wydłużona do Dworca Zachodniego w 80%. Szybki tramwaj dojedzie na Łazarz w czerwcu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka wydłużona do Dworca Zachodniego w 80%. Szybki tramwaj dojedzie na Łazarz w czerwcu
18-01-2013 19:14   Janusz Ludwiczak
Za trzy tygodnie otwarty zostanie nowy tunel, który połączy Dworzec Zachodni z peronami 6, 5 i 4 oraz stacją szybkiego tramwaju. Zakończyły się prace konstrukcyjne przy budowie PeSTki do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. Gotowa jest już hala peronu przy ul. Zachodniej i torowisko. Szybki tramwaj na Dworzec Zachodni i Łazarz ma zacząć jeździć w czerwcu.

8 lutego otwarty zostanie nowy tunel, łączący budynek Dworca Zachodniego z peronami 6, 5 i 4 oraz stacją szybkiego tramwaju. Gotowa jest też hala przystanku PeSTki, która powstała wzdłuż ulicy Zachodniej.

Inwestycja jest gotowa w 80 procentach. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe. Główne prace konstrukcyjne zostały wykonane. Mieliśmy duże problemy z Dworcem Zachodnim, gdyż okazało się, że budynek ma płytkie fundamenty. Przygotowaliśmy dodatkowe palowania, aby obiekt ustabilizować. Ułożone jest już torowisko tramwajowe z wyjątkiem krótkiego odcinka przy Kaponierze. Jednak wszystko wskazuje na to, że najpóźniej do czerwca uda nam się ten tramwaj uruchomić - powiedziała Krystyna Rakowska, wiceprezes spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012.

Budowa PeSTki do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej wraz z nasadzeniem nowej zieleni i remontem ulicy Zachodniej ma zakończyć się oficjalnie wiosną. Później prowadzone będą odbiory, inwestor będzie musiał uzyskać również pozwolenie na użytkowanie.

Uruchomienie przedłużonej trasy szybkiego tramwaju uzależnione jest również od przebudowy Ronda Kaponiera i planowanej na wiosnę rozbiórki Mostu Uniwersyteckiego.


R E K L A M A

Komentarze (2)

19-01-2013 20:02:30
12
Mam wrażenie, że jadąc 12 będzie szybciej wysiąść na peronie 7 przejść pieszo na przystanek na Głogowskiej niż przejechać to tramwajem.
19-01-2013 15:11:11
Bart
I to miało być gotowe na Euro2012? Zdaje się, że pestka na zachodni miała jeździć już w grudniu. Oby z tą inwestycją nie było takich opoźnień jak z tunelem na Franowo.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: