Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka wydłużona do Dworca Zachodniego w 80%. Szybki tramwaj dojedzie na Łazarz w czerwcu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka wydłużona do Dworca Zachodniego w 80%. Szybki tramwaj dojedzie na Łazarz w czerwcu
18-01-2013 19:14   Janusz Ludwiczak
Za trzy tygodnie otwarty zostanie nowy tunel, który połączy Dworzec Zachodni z peronami 6, 5 i 4 oraz stacją szybkiego tramwaju. Zakończyły się prace konstrukcyjne przy budowie PeSTki do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. Gotowa jest już hala peronu przy ul. Zachodniej i torowisko. Szybki tramwaj na Dworzec Zachodni i Łazarz ma zacząć jeździć w czerwcu.

8 lutego otwarty zostanie nowy tunel, łączący budynek Dworca Zachodniego z peronami 6, 5 i 4 oraz stacją szybkiego tramwaju. Gotowa jest też hala przystanku PeSTki, która powstała wzdłuż ulicy Zachodniej.

Inwestycja jest gotowa w 80 procentach. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe. Główne prace konstrukcyjne zostały wykonane. Mieliśmy duże problemy z Dworcem Zachodnim, gdyż okazało się, że budynek ma płytkie fundamenty. Przygotowaliśmy dodatkowe palowania, aby obiekt ustabilizować. Ułożone jest już torowisko tramwajowe z wyjątkiem krótkiego odcinka przy Kaponierze. Jednak wszystko wskazuje na to, że najpóźniej do czerwca uda nam się ten tramwaj uruchomić - powiedziała Krystyna Rakowska, wiceprezes spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012.

Budowa PeSTki do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej wraz z nasadzeniem nowej zieleni i remontem ulicy Zachodniej ma zakończyć się oficjalnie wiosną. Później prowadzone będą odbiory, inwestor będzie musiał uzyskać również pozwolenie na użytkowanie.

Uruchomienie przedłużonej trasy szybkiego tramwaju uzależnione jest również od przebudowy Ronda Kaponiera i planowanej na wiosnę rozbiórki Mostu Uniwersyteckiego.


Komentarze (2)

19-01-2013 20:02:30
12
Mam wrażenie, że jadąc 12 będzie szybciej wysiąść na peronie 7 przejść pieszo na przystanek na Głogowskiej niż przejechać to tramwajem.
19-01-2013 15:11:11
Bart
I to miało być gotowe na Euro2012? Zdaje się, że pestka na zachodni miała jeździć już w grudniu. Oby z tą inwestycją nie było takich opoźnień jak z tunelem na Franowo.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: