Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni nie przeznaczą w przyszłym roku miliona złotych na remont Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni nie przeznaczą w przyszłym roku miliona złotych na remont Kolejowej
22-12-2012 01:19   Janusz Ludwiczak
W piątek Rada Miasta Poznania przyjęła budżet na przyszły rok. Równocześnie odrzucona została "poprawka" radnej Lidii Dudziak na remont ulicy Kolejowej, która zakładała przeznaczenie w przyszłym roku 1 mln zł na tą inwestycję i kolejnych 3 mln zł w 2014 roku.

Poprawka zgłoszona przez radną Lidię Dudziak zakładała przeznaczenie w przyszłym roku 1 mln zł i kolejnych trzech milionów złotych w 2014 roku na remont ulicy Kolejowej.

Zgłosiłam poprawkę w sprawie remontu ulicy Kolejowej. Komisja Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej poparła tą poprawkę, przeciwni byli radni z klubu prezydenckiego. Zakłada ona przeznaczenie w pierwszym roku miliona złotych, a w kolejnym 3 mln zł. Remont ulicy Kolejowej jest niezbędny - powiedziała Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania z PiS.

Ostatecznie 12 głosami za (głównie z SLD i PiS), 22 przeciw (PO i PRO) "poprawka" została odrzucona. Przeciwko poprawce głosował również Wojciech Wośkowiak, który jest również przewodniczącym Rady Osiedla Św. Łazarz.

Podczas piątkowej sesji Rada Miasta Poznania przyjęła również budżet miasta na 2013 rok. Prezydent Ryszard Grobelny uwzględnił również 21 z 97 zgłoszonych przez radnych "poprawek". Sali gimnastycznej doczeka się w końcu Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. Bosej na Górczynie. Obiekt ma być gotowy na przełomie 2014 i 2015 roku.

Przychyliłem się do tych propozycji, które dotycząc inwestycji, zwłaszcza ta o sali gimnastycznej przy ul. Bosej, która będzie rozłożona na dwa lata - zaznaczył w trakcie sesji Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

W ramach przyszłorocznego budżetu 200 mln zł trafi na drogi, 168 mln zł na komunikację zbiorową, 46 mln zł na gospodarkę komunalną, na kulturę - 37 mln zł, na oświatę - 15 mln zł, na politykę społeczną - 8 mln zł, zaś na sport i turystykę - 5 mln zł.

Za przyjęciem budżetu było 23 radnych, przeciw 12 (głównie z SLD i PiS).


Komentarze (4)

20-02-2014 15:41:25
Kiki
Powinien być remont sali gimnastycznej w szkole podstawowej nr 69 na ul. Jarochowskiego. Dzieci muszą ćwiczyć w balonie w którym zimą są 4 stopnie a latem w upałach jest 40 stopni .... Powinna być normalna sala gimnastyczna a nie prowizorka!
22-12-2012 12:10:00
m.Łazarz
Projekt remontu ulicy Kolejowej został sfinansowany ze środków Rady Osiedla Św.Łazarz,gdyby nie te środki nie byłoby tematu remontu.Całkowity projekt po konsultacjach będfzie gotowy do końca czerwca 2013. Nawet gdyby były środki to szans na remont w roku przyszłym nie było. Przypominam że w roku bieżącym ze środków Rady wyremontowano chodnik przy budynku17/18 ,nie był to odcinek zniszczony przez budowę Wechty.
22-12-2012 10:34:15
as
woskowiak, temu panu juz dziekujemy, niech idzie zbierac dalej tacke w kosciele MBB
22-12-2012 03:22:37
mieszkanka
To proszę mi w końcu powiedzieć, czy i kiedy będzie remont Kolejowej, bo już straciłam rachubę, podobno jest projekt do konsultacji, ale gdzie?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: