Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Poprawka" na remont Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Poprawka" na remont Kolejowej
05-12-2012 15:48   Janusz Ludwiczak
Poznańska radna Lidia Dudziak zgłosiła poprawkę do przyszłorocznego budżetu miasta na remont ulicy Kolejowej. Zakłada ona przeznaczenie w przyszłym roku 1 mln zł i kolejnych trzech milionów złotych w 2014 roku na tą inwestycje. By tak się stało pozytywną decyzję musi przyjąć więcej niż połowa Rady Miasta Poznania, czyli 19 z 37 radnych. Natomiast klub Platformy Obywatelskiej zaproponował zbudowanie sali gimnastycznej na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej. To jedyna placówka oświatowa w mieście, która nie posiada takiego obiektu.

97 poprawek do przyszłorocznego budżetu miasta zgłosili poznańscy radni. Najwięcej poprawek zgłosił klub PiS - 28, PO - 24, a SLD - 6. Prezydencki klub "Poznański Ruch Obywatelski" nie zgłosił ani jednej poprawki. Wśród komisji Rady Miasta 8 poprawek zgłosiła Komisja Kultury i Nauki, a po siedem Komisja Rewitalizacji. Wśród radnych najwięcej poprawek zgłosiła Katarzyna Kretkowska - w sumie 8.

Klub Platformy Obywatelskiej zaproponował zbudowanie sali gimnastycznej na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej. To jedyna placówka oświatowa w mieście, która nie posiada takiego obiektu.

Natomiast radna Lidia Dudziak zgłosiła poprawkę w sprawie remontu ulicy Kolejowej.

Zgłosiłam poprawkę w sprawie remontu ulicy Kolejowej. Komisja Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej poparła tą poprawkę, przeciwni byli radni z klubu prezydenckiego. Zakłada ona przeznaczenie w pierwszym roku miliona złotych, a w kolejnym 3 mln zł. W czerwcu będzie zrobiona dokumentacja projektowa. Mam nadzieję, że poprawka ta zostanie przyjęta. Drugą poprawkę zgłosił również klub Prawa i Sprawiedliwości. Mam nadzieję, że radni przyjmą tą poprawkę. Remont ulicy Kolejowej jest niezbędny - mówi Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania z PiS.

Jak czytamy w uzasadnieniu:
Mieszkańcy od lat domagają się remontu ul. Kolejowej. Odbyło się wiele spotkań w tym temacie z mieszkańcami Jest to jedna z ważniejszych ulic na Łazarzu równoległa do ul. Głogowskiej, jest skrótem dla kierowców, gdyż stanowi dogodny dojazd od Hetmańskiej w stronę Targów i Dworca Zachodniego. Remont tej ulicy był odwlekany ,że względu iż miała powstać tzw. Dolna Głogowska, która miała stanowić element tzw. docelowego układu drogowo-ulicznego miasta, określony w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Dzisiaj wiemy, że to jeszcze długo nie nastąpi, a wiec nie ma pretekstu aby wstrzymywać remont ul. Kolejowej. Ulica ma długość 1,3 km, wytyczona została pod koniec XIX w. Przeprowadzona sonda na portalu Łazarz.pl oraz FB dot. remontu ulic na Łazarzu wykazała że mieszkańcy na pierwszym miejscu stawiają ul. Kolejową. Ulica Kolejowa jest zdewastowana :chodniki dziurawe, nierówne i krzywe. Kostka brukowa na jezdni powoduje spory hałas zwłaszcza w nocy. Na przestrzeni lat na ul. Kolejowej nie były prowadzone żadne remonty. Wymaga ona kompleksowej modernizacji w zakresie wymiany nawierzchni jezdni, chodnika, oświetlenia i kanalizacji deszczowej. Obecnie ZDM opracowuje projekt techniczny przebudowy ulicy, dlatego należy zarezerwować środki na realizację w wysokości 1,5 mln zł w 2013 roku i 3 mln zł w 2014 r.

Do 18 grudnia do zgłoszonych poprawek musi ustosunkować się prezydent Ryszard Grobelny. Przyszłorocznym budżetem Rada Miasta Poznania zajmie się podczas najbliższej sesji, która odbędzie się 21 grudnia.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: