Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Poprawka" na remont Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Poprawka" na remont Kolejowej
05-12-2012 15:48   Janusz Ludwiczak
Poznańska radna Lidia Dudziak zgłosiła poprawkę do przyszłorocznego budżetu miasta na remont ulicy Kolejowej. Zakłada ona przeznaczenie w przyszłym roku 1 mln zł i kolejnych trzech milionów złotych w 2014 roku na tą inwestycje. By tak się stało pozytywną decyzję musi przyjąć więcej niż połowa Rady Miasta Poznania, czyli 19 z 37 radnych. Natomiast klub Platformy Obywatelskiej zaproponował zbudowanie sali gimnastycznej na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej. To jedyna placówka oświatowa w mieście, która nie posiada takiego obiektu.

97 poprawek do przyszłorocznego budżetu miasta zgłosili poznańscy radni. Najwięcej poprawek zgłosił klub PiS - 28, PO - 24, a SLD - 6. Prezydencki klub "Poznański Ruch Obywatelski" nie zgłosił ani jednej poprawki. Wśród komisji Rady Miasta 8 poprawek zgłosiła Komisja Kultury i Nauki, a po siedem Komisja Rewitalizacji. Wśród radnych najwięcej poprawek zgłosiła Katarzyna Kretkowska - w sumie 8.

Klub Platformy Obywatelskiej zaproponował zbudowanie sali gimnastycznej na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Bosej. To jedyna placówka oświatowa w mieście, która nie posiada takiego obiektu.

Natomiast radna Lidia Dudziak zgłosiła poprawkę w sprawie remontu ulicy Kolejowej.

Zgłosiłam poprawkę w sprawie remontu ulicy Kolejowej. Komisja Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej poparła tą poprawkę, przeciwni byli radni z klubu prezydenckiego. Zakłada ona przeznaczenie w pierwszym roku miliona złotych, a w kolejnym 3 mln zł. W czerwcu będzie zrobiona dokumentacja projektowa. Mam nadzieję, że poprawka ta zostanie przyjęta. Drugą poprawkę zgłosił również klub Prawa i Sprawiedliwości. Mam nadzieję, że radni przyjmą tą poprawkę. Remont ulicy Kolejowej jest niezbędny - mówi Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania z PiS.

Jak czytamy w uzasadnieniu:
Mieszkańcy od lat domagają się remontu ul. Kolejowej. Odbyło się wiele spotkań w tym temacie z mieszkańcami Jest to jedna z ważniejszych ulic na Łazarzu równoległa do ul. Głogowskiej, jest skrótem dla kierowców, gdyż stanowi dogodny dojazd od Hetmańskiej w stronę Targów i Dworca Zachodniego. Remont tej ulicy był odwlekany ,że względu iż miała powstać tzw. Dolna Głogowska, która miała stanowić element tzw. docelowego układu drogowo-ulicznego miasta, określony w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Dzisiaj wiemy, że to jeszcze długo nie nastąpi, a wiec nie ma pretekstu aby wstrzymywać remont ul. Kolejowej. Ulica ma długość 1,3 km, wytyczona została pod koniec XIX w. Przeprowadzona sonda na portalu Łazarz.pl oraz FB dot. remontu ulic na Łazarzu wykazała że mieszkańcy na pierwszym miejscu stawiają ul. Kolejową. Ulica Kolejowa jest zdewastowana :chodniki dziurawe, nierówne i krzywe. Kostka brukowa na jezdni powoduje spory hałas zwłaszcza w nocy. Na przestrzeni lat na ul. Kolejowej nie były prowadzone żadne remonty. Wymaga ona kompleksowej modernizacji w zakresie wymiany nawierzchni jezdni, chodnika, oświetlenia i kanalizacji deszczowej. Obecnie ZDM opracowuje projekt techniczny przebudowy ulicy, dlatego należy zarezerwować środki na realizację w wysokości 1,5 mln zł w 2013 roku i 3 mln zł w 2014 r.

Do 18 grudnia do zgłoszonych poprawek musi ustosunkować się prezydent Ryszard Grobelny. Przyszłorocznym budżetem Rada Miasta Poznania zajmie się podczas najbliższej sesji, która odbędzie się 21 grudnia.


Komentarze (9)

11-12-2012 12:26:03
Grobelny
Kolejowa? To gdzieś na Łazarzu jak się domyślam po nazwie portalu. Powiedzmy sobie szczerze, w tej dzielnicy mieszka sam plebs i patologia. Inwestycja w developerkę może zmienić ten stan rzeczy, pojawią się tam bogaci mieszkańcy i dla nich będzie warto budować ulicę. Zlikwidował bym też obskurny rynek Łazarski i zbudował bym tam galerię z prawdziwego zdarzenia, w której bogaci ludzie robili by zakupy, a prestiż dzielnicy by znacznie wzrósł.
07-12-2012 10:01:47
Mieszkanka
Tak jeszcze autobusu przejeżdżającego Kolejową brakuje, super. Wystarczy autobus Biura Podróży Oskar parkujący na Kolejowej na wysokości 32. Stanowi zagrożenie i dla pieszych i dla przejeżdżających ponieważ ogranicza widoczność do zera. Nie ma to jak bezpłatny parking i to oczywiście na Kolejowej. Ciekawe jak by reagowali radni gdyby to pod ich blokiem parkował taki kolos. Ale oczywiście znaku o zakazie zatrzymywania i postoju wzdłuż ulicy nie można się doprosić tak jak remontu. Prośba o nieparkowanie w tym miejscu skierowana do pana kierowcy skończyła się obrzuceniem mnie obelgami no i oczywiście argumentem, ze przecież nie ma znaku zakazującego parkowanie.
06-12-2012 20:53:40
Jadzia
jak na ironie jeszcze mówią ze Kolejowa jest bardzo ważna.. łącznik miedzy Hetmanska a Glogowska... przeciez to kpnia.. ze mnie i z ludzi tutaj mieszkających robią już kompetnych debili ! Miałbyć autobus 90 w 2009 roku (łączący .... Panorama - Kolejowa - Sniadeckich - Bukowska na Ogrody.. do dziś go nie widze
06-12-2012 20:51:09
Jadzia z 43
Dobrze że mamy chociaż Kochaną Lidkę.. przecież to człowieka szlak trafia.. - remontujemy chodniki na Chociszewskiegp - na Grulwadzkiej - na ulicy Kozia Dupa, o której nikt nic nie wie mimo ze KOLEJOWA BYŁA NA msc . 1 w sondzie Pana Janusza... Ten Gangser grobelny ze swoim przydpasem tylko remontują Naramowice by córeczka miała ładne chodniki.. i basen w szkole. Nie wiem... czy program rewitalizacji nie obejmuje ul Kolejnowej? przeciez tu NIC OD 70 LAT nie bylo robione !
06-12-2012 14:25:06
Slawek
Co za optymistyczne założenie, że radny Wośkowiak zrobi coś czego nie każe mu prezydent. Mogę wiedzieć jakie są podstawy tego optymizmu? Cały ten klubik nie zgłaszał poprawek bo popiera Grobelnego.
06-12-2012 10:43:09
Mieszkanka
Zobaczymy co na to radny Wośkowiak. Ma okazję się wykazać w czasie głosowania
06-12-2012 00:01:07
sylwek
Kocham Pana redaktra mam juz 65 lat i moze przed smiercia zobacze remot mojej ulicy. Wnuk kupil mi tableta i jestem na biezaco
05-12-2012 16:53:00
pyra
i tak radni tego nie poprą, zwłaszcza wazeliniarze grobelasa.
05-12-2012 15:51:07
mich
Brawa dla Lidki Dudziak! W końcu jakieś konkrety
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl "Legenda o poznańskich koziołkach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

06

mar

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: