Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Kolejowej pojawią się progi zwalniające i wyniesione skrzyżowania? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Kolejowej pojawią się progi zwalniające i wyniesione skrzyżowania?
21-12-2012 12:35   Janusz Ludwiczak
Zarząd Dróg Miejskich przedstawił koncepcję rozbudowy ulicy Kolejowej, która zakłada przebudowę nawierzchnie, wykonanie skrzyżowań wyniesionych i progów zwalniających.

ZDM przedstawił na swojej stronie projekt drogowy - "Koncepcja rozbudowy ulicy Kolejowej na odcinku od ulicy Klaudyny Potockiej do ulicy Gąsiorowskich".

Zakres opracowania obejmuje między innymi:
• przebudowę nawierzchni ulicy Kolejowej,
• wykonanie skrzyżowań wyniesionych,
• wykonanie progów zwalniających,
• wykonanie wydzielonych miejsc postojowych,
• budowę chodników z betonowej kostki brukowej,
• przebudowę nawierzchni istniejących zjazdów,
• ułożenie krawężników i obrzeży,
• plantowanie nieutwardzonych terenów i obsianie trawą,
• przebudowę infrastruktury technicznej,
• przebudowę oświetlenia ulicznego,
• wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
• budowę kanału technologicznego,
• wycinkę drzew po zachodniej stronie ulicy.

Koncepcja zakłada przebudowę ulicy Kolejowej na odcinku o długości ok. 1,1 km.

Mieszkańcy mogą przesyłać opinie na temat projektu drogowego do 4 stycznia 2013 r. włącznie drogą elektroniczną wypełniając formularz zamieszczony na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich.

Jest to koncepcja, a nie jeszcze konkretny projekt. Zaznaczamy też, że nie są to konsultacje społeczne. Zarząd Dróg Miejskich, jak uważają niektóre stowarzyszenia, nie jest organizatorem konsultacji społecznych - od tego jest osobna miejska jednostka - zaznacza Dorota Wesołowska, rzecznik ZDM.

Koncepcja rozbudowy ulicy Kolejowej (PDF - 2,94 MB) {POBIERZ}


Komentarze (5)

24-12-2012 00:39:30
JANKA!
JAK MA SIĘ TO http://www.lazarz.pl/?id=2&nr=4640 DO TEGO PANIE RED ??????
23-12-2012 12:28:11
mieszkaniec
To karygodne żeby wycinac wszystkie drzewa na ulicy pod miejsca parkingowe. Mogli na to wpaść tylko, dojezdajacy samochodem z przedmieść do Poznania, wybitni urzędnicy ZDM. Nie da sie zaplanować zauroczenie parkingowych pomiędzy istniejącymi drzewami?
21-12-2012 23:43:39
Laz boss
W dzisiejszych czasach wycinanie drzew w mieście to skandal. Oczyszcaja powietrze i niwelują hałas samochodów z ulicy, no ale co moze wiedzieć o tym urzedas mieszkający w willi w suchym lesie. Sto lat temu wiedzieli juz Niemcy ze na ulicach powinna być jak najwiecej drzew, urzędników ZDM z miasta know-how przerasta natomiast wizja umieszczenia drzew pomiędzy miejscami parkingowymi. Dodatkowy hałas beda powodować progi zwalniajace o czym wspominają juz mieszkańcy strefyntempo 30 w centrum, przyspieszajace po zwolnieniu przed progiem samochody są jego źródłem, logiczne prawda? Dlatego w cywilizowanych krajach juz od jakiegoś czasu stosuje sie szykany zamiast progów, no ale nasi wąsacze wiedza lepiej a pózniej płaczą, ze im sie miasto rozlewa po ościennych gminach, bo kto chce mieszkać w hałasie, spalinach, na samochodowo-betonowej pustyni pośród psich kup? Tylko Ci co muszą, dlatego po roku mieszkania na Łazarzu serdecznie podziekuje. Jeden wielki bajzel i syf rozjechany przez samochody targowych gości i PZ
21-12-2012 12:49:46
wolf
Nie powstanie, żeby były miejsca postojowe i pewnie wytłumaczą, że wystarczy, że jest ograniczenie do 30 km/h. Mam nadzieję tylko, że ktoś doceni to że Kolejowa jest ulicą o unikatowej architekturze, unikatowe budynki kolejowe i magazyny i będzie jej nawierzchnia, latarnie podkreślać ten klimat.
21-12-2012 12:46:03
mario
I od razu nasuwa się pytanie, dlaczego na Kolejowej nie powstanie droga rowerowa ???
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: