Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarz, Jeżyce, Ogrody i... Stary Grunwald utworzą nowy, wspólny okręg wyborczy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarz, Jeżyce, Ogrody i... Stary Grunwald utworzą nowy, wspólny okręg wyborczy
19-09-2012 01:34   Janusz Ludwiczak
Radni Miasta Poznania z Komisji Samorządowej pozytywnie zaopiniowali projekt nowego podziału Poznania na okręgi wyborcze. Zakłada on, że do obecnego okręgu nr 2, który obecnie obejmował Ogrody, Jeżyce i Łazarz dołączony zostanie obszar osiedla Stary Grunwald.

Do końca października rady gminne muszą ustalić nowe granice okręgów wyborczych. Powodem zmian jest uchwalony w ubiegłym roku przez Sejm nowy Kodeks Wyborczy, który wprowadza we wszystkich gminach głosowanie w jednomandatowych okręgach, za wyjątkiem miast na prawach powiatu - takich jak właśnie Poznań.

Nowy podział Poznania na okręgi wyborcze ma związek z wyludnianiem mieszkańców. Już kilka lat temu do okręgu Łazarz-Jeżyce przyłączone zostały Ogrody. Teraz obszar okręgu nr 2 ma zostać rozszerzony o Stary Grunwald. Jeden mandat będzie przypał na 13 tys. mieszkańców uprawnionych do głosowania.

Według projektu okręg nr 2 ma obejmować teren osiedli: Ogrody, Jeżyce, Św. Łazarz i Stary Grunwald ograniczony granicą ulic:
Polska - Bukowska - Szamotulska - Marcelińska - Grochowska - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Arciszewskiego - Palacza - Krauthofera - tory kolejowe równolegle do ul. Kolejowej, Roosevelta i Św. Wawrzyńca - Polska.

Projekt nowego podziału Poznania na okręgi wyborcze pozytywnie zaopiniowali podczas wtorkowego posiedzenia Radni Miasta Poznania z Komisji Samorządowej.

O nowych okręgach wyborczych ostatecznie zadecydują miejscy radni podczas najbliższej sesji, która odbędzie się we wtorek, 25 września.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: