Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarz, Jeżyce, Ogrody i... Stary Grunwald utworzą nowy, wspólny okręg wyborczy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarz, Jeżyce, Ogrody i... Stary Grunwald utworzą nowy, wspólny okręg wyborczy
19-09-2012 01:34   Janusz Ludwiczak
Radni Miasta Poznania z Komisji Samorządowej pozytywnie zaopiniowali projekt nowego podziału Poznania na okręgi wyborcze. Zakłada on, że do obecnego okręgu nr 2, który obecnie obejmował Ogrody, Jeżyce i Łazarz dołączony zostanie obszar osiedla Stary Grunwald.

Do końca października rady gminne muszą ustalić nowe granice okręgów wyborczych. Powodem zmian jest uchwalony w ubiegłym roku przez Sejm nowy Kodeks Wyborczy, który wprowadza we wszystkich gminach głosowanie w jednomandatowych okręgach, za wyjątkiem miast na prawach powiatu - takich jak właśnie Poznań.

Nowy podział Poznania na okręgi wyborcze ma związek z wyludnianiem mieszkańców. Już kilka lat temu do okręgu Łazarz-Jeżyce przyłączone zostały Ogrody. Teraz obszar okręgu nr 2 ma zostać rozszerzony o Stary Grunwald. Jeden mandat będzie przypał na 13 tys. mieszkańców uprawnionych do głosowania.

Według projektu okręg nr 2 ma obejmować teren osiedli: Ogrody, Jeżyce, Św. Łazarz i Stary Grunwald ograniczony granicą ulic:
Polska - Bukowska - Szamotulska - Marcelińska - Grochowska - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Arciszewskiego - Palacza - Krauthofera - tory kolejowe równolegle do ul. Kolejowej, Roosevelta i Św. Wawrzyńca - Polska.

Projekt nowego podziału Poznania na okręgi wyborcze pozytywnie zaopiniowali podczas wtorkowego posiedzenia Radni Miasta Poznania z Komisji Samorządowej.

O nowych okręgach wyborczych ostatecznie zadecydują miejscy radni podczas najbliższej sesji, która odbędzie się we wtorek, 25 września.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: