Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy urnach pustki. Średnio co 70 mieszkaniec wziął udział w wyborach osiedlowych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy urnach pustki. Średnio co 70 mieszkaniec wziął udział w wyborach osiedlowych
20-03-2011 16:49   Janusz Ludwiczak
Zaledwie 1,41% - tyle wyniosła do godz. 13 frekwencja w wyborach do Rady Osiedla Święty Łazarz. W całym Poznaniu też nie jest lepiej.

Dzisiaj wybory osiedlowe? Pierwsze słyszę. I tak nie wezmę udziału w tych wyborach. Nie wiem gdzie zagłosować, nie znam kandydatów i mało mnie to interesuje - mówi spotkana przez nas na ulicy Głogowskiej Grażyna Walkowiak.

Do godz. 13:00 frekwencja w wyborach na terenie Osiedla Święty Łazarz wyniosła 1,41%. Oznacza to, że swój głos oddał zaledwie co 70 mieszkaniec. Nie lepiej jest w skali całego miasta. Frekwencja w wyborach osiedlowych w Poznaniu do godz. 13 wyniosła 3,62%.

Byłem sam z żoną. Byliśmy zdziwieni, że takie pustki. Ludzie nawet wychodząc z kościołów idą prosto do domu. A potem będą narzekania. My głosujemy, bo taki jest nasz patriotyczny obowiązek. W wielu krajach wybory są obowiązkowe - powiedział wychodzący z lokalu wyborczego Włodzimierz Borowczyk.

W poprzednich wyborach do Rady Osiedla Świętego Łazarza, w 2008 roku frekwencja wyniosła 2,62%. Na 25 510 mieszkańców zagłosowało tylko 668 osób. Trochę lepiej było już rok później. Wtedy, w 2009 roku w wyborach do Rady Osiedla Targowego frekwencja wyniosła 6,93%. Oznacza to, że na 6264 uprawionych do głosowania do urn poszło 434 mieszkańców.
Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już w niedzielę wieczorem.

Głosować można do godz. 20:00. Na stronie www.wybory.lazarz.pl przedstawiamy:

  • Informacje o Radzie Osiedla Święty Łazarz
  • Kandydaci - poznaj bliżej przyszłych radnych
  • Gdzie głosować? - sprawdź, gdzie jest Twój lokal wyborczy
  • Mapa wyborcza z podziałem na obwody i okręgi
  • Jak głosować? - zobacz jak oddać ważny głos
  • WYBORCZY SERWIS INFORMACYJNY, aktualizowany na bieżąco


R E K L A M A

Komentarze (2)

20-03-2011 23:19:38
pepe
o jakich stołkach myślisz? kto chciał się dowiedzieć o wyborach miał pole do popisu Prasa ,Radio Merkury, Plakaty wyborcze .Wystarczyło tylko chcieć. A jak przyjdzie do remontu chodników czy jezdni to pierwsi będą biadolić dlaczego nie moja ulica jest remontowana.
20-03-2011 20:22:02
Wyborca
Wstyd! Lanie zarówno dla mieszkańców jak i dotychczasowej rady, której nie zależało na wypromowaniu wyborów - niska frekwencja "betonuje" aktualnych radnych na ich stołkach.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: