Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka połączy się z Głogowską - przez 1,5 miesiąca tramwaje będą jeździć objazdami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka połączy się z Głogowską - przez 1,5 miesiąca tramwaje będą jeździć objazdami
16-05-2012 15:13   Janusz Ludwiczak
W drugiej połowie lipca ulicą Głogowską przestaną jeździć tramwaje. Wszystko z powodu budowy trasy PST do Dworca Zachodniego.

Po 20 lipca rozpoczną się prace związane z podłączeniem przedłużonej trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego i dalej do ulicy Głogowskiej. Równocześnie Aquanet będzie na Głogowskiej prowadzić prace wodociągowo-kanalizacyjne. Z tego powodu tramwaje nie będą jeździć pomiędzy ulicą Hetmańską a Mostem Dworcowym. Kierowcy natrafią na zmiany w organizacji ruchu i będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu.

Tramwaje do końca wakacji będą jeździć objazdem przez Hetmańską, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką, zaś ulicą Głogowską będą jeździć tramwaje wahadłowe lub autobusy "za tramwaj".

Budowa PeSTKi do rozpoczęła się w sierpniu zeszłego roku. Dzięki wydłużeniu trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego i dalej włączenia jej do istniejącego torowiska w ciągu ulicy Głogowskiej znacznie skróci się dojazd z Piątkowa, Winograd i północnych części miasta do jego centrum. Bezkolizyjna trasa ma także za zadanie odciążyć węzły Most Teatralny, Rondo Kaponiera i Most Dworcowy.

W pobliżu Dworca Zachodniego powstać ma dodatkowo pętla. Nową trasą mają kursować tramwaje linii nr 12, 14 i 26.

Po przedłużeniu "PeSTki" do Dworca Zachodniego skróci się także czas przejazdu "czternastki". Dojazd z Łazarza na Piątkowo ma być krótszy średnio o 10 minut. Łatwiejszy ma być też dojazd z Łazarza na deptak, a to dlatego, gdyż "dwunastka" ma zatrzymywać się także na obecnym przystanku "Dworzec Zachodni" i dalej będzie skręcać w Most Dworcowy, gdzie stałą trasą dojeżdżać będzie na Starołękę.

Nowa trasa tramwajowa ma mieć długość 2 km, a na jej trasie powstaną dwa przystanki o długości peronów 60 m (pod Rondem Kaponiera oraz na peronie 7 Dworca Zachodniego). Koszt inwestycji wynosi 115,7 mln zł, z czego prawie 43 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Komentarze (1)

16-05-2012 20:56:03
mieszkaniec
czy jest gdzieś wizualizacja tego fyrtla z torowiskiem hotelem i miejsce na dolną głogowską?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: