Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Osiemnastka" nie będzie dojeżdżać na Łazarz. W zamian "11" dojedziemy na Sołacz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Osiemnastka" nie będzie dojeżdżać na Łazarz. W zamian "11" dojedziemy na Sołacz
12-05-2012 01:17   Janusz Ludwiczak
Po uruchomieniu nowej trasy tramwajowej na Franowie nie dojedziemy już bezpośrednio tramwajem na Jeżyce. "Osiemnastkę" zastąpi linia nr 11, którą jak kilka lat temu będzie można znów dojechać na Sołacz.

Już na początku marca przedstawialiśmy projekt zmian w komunikacji miejskiej po uruchomieniu nowej trasy tramwajowej na Franowo. ZTM pierwotnie planował "osiemnastkę" skierować na Sołacz, a w zamian tramwaje linii nr 11 miały z Ogrodów przez Most Dworcowy dojeżdżać na Franowo.

Po uwzględnieniu postulatów rad osiedli dokonano pewnych zmian w projekcie. Na Łazarz nie dojedzie już "osiemnastka". Tramwaje linii nr 18 będą jeździć z Ogrodów do Kaponiery, a następnie przez Most Dworcowy, Królowej Jadwigi, Rondo Rataje i trasę Kórnicką dojadą na os. Lecha, a następnie nową trasą do pętli na Franowie.

"Osiemnastkę" na Łazarzu zastąpi "jedenastka", która ze Starołęki pojedzie przez Hetmańską i Głogowską do Kaponiery, a następnie przez Roosevelta, Pułaskiego i Wielkopolską dotrze do pętli przy ul. Piątkowskiej. Oznacza to, że z Łazarza zamiast na Rynek Jeżycki będzie można dojechać np. do Parku Sołackiego czy Uniwersytetu Przyrodniczego.

Na pewno zlikwidowana zostanie linia pospieszna A, która zostanie zastąpiona linią nr 45. Urzędnicy zastanawiają się jeszcze, czy "czterdziestkapiątka" będzie kursować w relacji krótszej z os. Kopernika do Ronda Kaponiera, czy tak jak chcą mieszkańcy Rataj na dłuższej trasie przez centrum na os. Rusa.

Z północnej części Łazarza będzie można również dojechać do hipermarketu Tesco przy ul. Mrągowskiej, a do dlatego, że autobusy linii nr 69 mają zostać wydłużone z os. Kopernika do końcówki na ul. Kaczej.

Wiadomo też, że z Łazarza na Franowo na pewno będzie można dojechać "jedynką".

Pewne jest też to, że przynajmniej do jesieni tramwaje nie pojadą za to do Junikowa. Bimby kończyć będą swoją trasę na pętli przy Budziszyńskiej, a z os. Kopernika do pętli przy ul. Żmigrodzkiej w skróconej relacji będą jeździć autobusy zastępcze "za tramwaj" nr T2.

Planowane zmiany w komunikacji miejskiej po uruchomieniu trasy tramwajowej na Franowo (oraz zakończeniu przebudowy Ronda Jeziorańskiego i ulicy Grunwaldzkiej):

Linia nr 1:
Przywrócenie kursowania.
BUDZISZYŃSKA - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - Rondo Starołęka - Hetmańska - Rondo Żegrze - Żegrze - Chartowo - Os. Lecha - Piaśnicka - FRANOWO

Linia nr 3:
WILCZAK - Przełajowa - Winogrady - Pułaskiego - Roosevelta - Most Teatralny - Fredry - Mielżyńskiego - Pl. Cyryla Ratajskiego - 23 Lutego - Plac Wielkopolski - Małe Garbary - Estkowskiego - Wyszyńskiego - Rondo Śródka - Podwale - ZAWADY

Linia nr 5:
Przywrócenie kursowania (po stałej trasie z Górczyna na Stomil).

Linia nr 6:
Powrót na ul. Grunwaldzką i Rondo Jeziorańskiego (po stałej trasie: Budziszyńska - Miłostowo).

Linia nr 7:
Powrót na ul. Reymonta, Rondo Jeziorańskiego i Przybyszewskiego (po stałej trasie: Ogrody - Zawady).

Linia nr 11:
STAROŁĘKA - Starołęcka - Rondo Starołęka - Hetmańska - Głogowska - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Pułaskiego - al. Wielkopolska - Wołyńska - Winiarska - PIĄTKOWSKA

Linia nr 13:
Powrót na ul. Grunwaldzką i Rondo Jeziorańskiego (po trasie: Starołęka - Budziszyńska).

Linia nr 15:
Powrót na ul. Grunwaldzką i Rondo Jeziorańskiego (po stałej trasie: Os. Sobieskiego - Budziszyńska).

Linia nr 16:
OS. SOBIESKIEGO - Trasa PST - Roosevelta - Most Teatralny - Fredry ( - Gwarna - Św. Marcin/Pl. Wolności) - Marcinkowskiego - Podgórna - Pl. Bernardyński - Dowbora-Muśnickiego - Most Św. Rocha - Trasa Kórnicka - Os. Lecha - Piaśnicka - FRANOWO

Linia nr 17:
Powrót na Trasę Kórnicką i Górny Taras Rataj (po stałej trasie: Ogrody - Starołęka)

Linia nr 18:
OGRODY - Dąbrowskiego - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Most Dworcowy - Stanisława Matyi - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje - Jana Pawła II - trasa Kórnicka - Os. Lecha - Piaśnicka - FRANOWO

Linia pospieszna A:
Zostanie zlikwidowana. W zamian uruchomiona zostanie linie autobusowa nr 45.

Linia nr 69:
... - Rondo Kaponiera - Bukowska - Przybyszewskiego - Marcelińska - Grochowska - Promienista - Mrągowska - KACZA


Komentarze (4)

02-06-2012 17:36:54
dfsajasd
Bez sensu 11 powinna kursować z Ogrodów przez most dworcowy na franowo , a 18 z piątkowskiej przez głogowską na starołękę . 11 nigdy nie było na Starołęce i ciężko będzie się do tego przyzwyczajić a 18 nigdy ni było na Trasie Kórnickiej i Franowie
28-05-2012 19:37:02
pazzo
"Kompletnie bez sensu. A zastępuje się 45, a tak naprawdę nie zmienia się jego trasa, znowu autobusy te będą się spóźniać i stać w korku. Pierwotna wersja: 45 do Kaponiery i 97 z Ronda Rataje na os. Rusa była lepsza. Mieszkańcy Rataj będą mieli szybki tramwaj więc niech nie narzekają, w dodatku będzie to bezpośredni tramwaj do centrum i to aż 2 linie." JESTEŚ W KOMPLETNYM BŁĘDZIE!!!! Ja osobiście dojeżdżam a z rataj do szkoły na grunwaldzie - dojeżdżam w około 25 min, a jak zrobią 2 osobne linie (97 jest bez sensu kolejny taki sam autobus na ratajach -,-) to do szkoły będę dojeżdżać w 50 min!!! Sory, ale nie jest to miłe, jak ktoś musi wstać o 5,30, a nie o 6,15 żeby zdąrzyć do szkoły!!!! Tak to mam bez problemu dojazd, a z przesiadkami to jest masakra w poznaniu, bo światła na przejściach dla pieszych NIGDY nie pozwalają zdąrzyć na tramwaj!!!
14-05-2012 11:23:34
pyruś
Kompletnie bez sensu. A zastępuje się 45, a tak naprawdę nie zmienia się jego trasa, znowu autobusy te będą się spóźniać i stać w korku. Pierwotna wersja: 45 do Kaponiery i 97 z Ronda Rataje na os. Rusa była lepsza. Mieszkańcy Rataj będą mieli szybki tramwaj więc niech nie narzekają, w dodatku będzie to bezpośredni tramwaj do centrum i to aż 2 linie.
12-05-2012 21:05:53
Marco
Ta tere fere, lepiej napiszcie kiedy będą włączać przy dworcu zachodnim do ruchu na głogowskiej tramwaje które będą jeździły torami kolejowymi. To będzie cyrk jak znowu przez miesiąc albo dwa nie będzie tramwaju na głogowskiej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 30-05-2023
Łazarz
33. Dni Łazarza
►WIĘCEJ: www.33dni.lazarz.pl

30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: