Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje wróciły na Rondo Jeziorańskiego (ale tylko na próbę) {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje wróciły na Rondo Jeziorańskiego (ale tylko na próbę) {GALERIA ZDJĘĆ}
27-04-2012 19:24   Janusz Ludwiczak
W piątek odbyły się próbne przejazdy tramwajów na Rondzie Jeziorańskiego, które od września zeszłego roku przechodziło kompleksową modernizację. Regularny ruch tramwajowy w tym miejscu zostanie jednak przywrócony dopiero po długim weekendzie.

Od godz. 7 rano do piątkowego południa odbywały się próbne przejazdy tramwajów na zmodernizowanym Rondzie Jeziorańskiego. Testy prowadzone były przez służby MPK: Nadzór Ruchu, pogotowie sieciowe i torowe, pracowników obsługi ruchu, a także przez inwestora (spółkę Infrastrukturę Euro Poznań 2012 oraz ZTM) i wykonawcę robót (firmę Torpol).

Nowe torowisko i sieć trakcyjną przetestowały tramwaje wszystkich typów, łącznie z najnowszymi pojazdami niskopodłogowymi.

Po jazdach próbnych na tą chwilę nie ma żadnych uwag pod względem infrastruktury torowej. Przeprowadzone zostały próbne jazdy różnymi typami tramwajów po całym węźle rozjazdowym w każdym kierunku - powiedział Bogdan Szyk ze spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012.

Pierwotnie tramwaje na Rondo Jeziorańskiego miały wrócić w sobotę 5 maja. Tak jednak się nie stanie.

Muszą się zakończyć wszystkie procedury odbiorowe, które są wymagane. Jeżeli się zakończą wtedy możemy uruchomić ruch tramwajowy. Przewidujemy, że po długim weekendzie, między 7 a 12 maja tramwaje pojadą tylko w relacji "na wprost" - to znaczy od Głogowskiej przez Hetmańską, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego i Przybyszewskiego na Ogrody. Jakie linie pojadą o tym zdecyduje Zarząd Transportu Miejskiego. Natomiast tramwaje na Budziszyńską powrócą nie wcześniej niż 19 maja - wyjaśnia Bogdan Szyk, Infrastruktura Euro Poznań 2012.

Nie otrzymaliśmy jeszcze protokołów odbioru. Nie potrafię powiedzieć czy 5 maja tramwaje wrócą na Rondo Jeziorańskiego. Możliwe, że w relacji Reymonta-Przybyszewskiego będzie jechać "siódemka", gdyż na skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska tramwaj przemianowywuje się i dalej jako linia nr 6 jedzie na Miłostowo. Na pewno będzie to linia jadąca z Rataj - tłumaczy Tomasz Łapszewicz z ZTM.

Na pewno po przywróceniu regularnego ruchu tramwajowego na Rondzie Jeziorańskiego tramwaje nie będą mogły już "parkować" pod chmurką na ulicy Hetmańskiej. Początkowo będą stacjonować na ulicy Grunwaldzkiej od Ronda Jeziorańskiego w kierunku Grochowskiej, a później powrócą na tory odstawcze.

Tramwaje stacjonować będą na Budziszyńskiej, mimo, że nie będzie jeszcze możliwości eksploatowania torów z pasażerami to dojazd technologiczny będzie możliwy, a to do odstawiania tramwajów wystarczy - powiedziała Iwona Cieślik z MPK.

Natomiast na ulicy Grunwaldzkiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Ostroroga kończy się rozbiórka tymczasowego przejazdu, z którego korzystały m.in. autobusy linii "za tramwaj" T3, o czym w artykule: T3 ominie "Ostroroga".


R E K L A M A

Komentarze (2)

02-05-2012 21:49:29
tonny
bimby na grunwaldzka mialy wrocic pod koniec kwietnia i wtedy mial zakonczyc sie remont ronda jezioranskiego. niestety zadna inwestycja nie bedzie ukonczona w terminie, a tylko grobelny potrafi premie rozdawac, pytam sie za co???
27-04-2012 22:32:03
Michu
Ale tramwaje na Grunwaldzką miały wrócić już 5 maja. Jakoś remont Śródki, Ronda Starołeka czy skrzyżowania Głogowskiej i Hetmańskiej potrafili zrobić w 3 miesiące, przez jedne wakacje, a tu się wkleją od września.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: