Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W autobusach "T5" nadal tłok. Głogowska będzie częściowo zamknięta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W autobusach "T5" nadal tłok. Głogowska będzie częściowo zamknięta
08-07-2023 09:45   Janusz Ludwiczak
Już dwa tygodnie trwa remont torowiska na ul. Głogowskiej. Pasażerowie niestety muszą często podróżować zatłoczonymi autobusami zastępczymi, gdyż linia T5 jeździ za rzadko. Tymczasem w środę, 12 lipca rozpocznie się drugi etap remontu – ulica Głogowska będzie całkowicie zamknięta dla ruchu od Ściegiennego do Palacza. Autobusy "za tramwaj" linii T5 będą jeździć przez Ściegiennego, Arciszewskiego i Hetmańską.

Równo dwa tygodnie temu, 24 czerwca rozpoczął się remont torowiska na ulicy Głogowskiej. Prace prowadzone są obecnie w rejonie zajezdni tramwajowej oraz na skrzyżowaniu z ul. Palacza.

Pasażerowie nadal muszą podróżować często w przepełnionych i spóźniających się autobusach "za tramwaj" linii T5.

– Czy oni powariowali!!!???. Były trzy tramwaje (5, 8 i 14), każdy jeździł co 10 minut, a więc średnio co 3,5 minuty. A teraz z przystanku "Sielska" mam tylko jeden autobus (który jest i tak mniej pojemny), na dodatek kursuje co kwadrans – znacznie rzadziej. Czy ktoś z ZTM jechał tym autobusem? Tłok, tłok i jeszcze raz tłok!!! – pisała nasza Czytelniczka, Magda.

ZTM zaproponowaliśmy przywrócenie trasy linii nr 179 na Raszyn i os. Kopernika, a trasę zastępczego autobusu "T5" skrócenie do węzła Głogowska/Hetmańska (dalej pasażerowie mogliby korzystać z tramwajów linii nr 11 i 14 oraz "ósemki", która według propozycji portalu Lazarz.pl mogłaby zamiast przez Most Dworcowy i Matyi jeździć przez Głogowską Hetmańską i Wildę – dzięki temu pasażerowie zyskaliby bezpośrednie połączenie do centrum i to w dwóch wariantach – do Teatralki i Pl. Wlkp. oraz pod Browar i w rejon AWF).
W zamian autobusy linii T5 mogłyby jeździć częściej.

– Linia T5 jedzie do ronda Kaponiera w trosce o potrzeby komunikacyjne mieszkańców Górczyna, a także wszystkich tych pasażerów, którzy docierają do Górczyna z południowych dzielnic Poznania oraz z gmin ościennych. Dzięki temu połączeniu nie muszą oni wszyscy wykonywać przesiadki na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej, co jak wiemy jest bardzo niewygodne. Z uwagi na problemy kadrowe w grupie kierowców autobusów nie było możliwe uruchomienie linii T5 z większą częstotliwością. Z tego właśnie powodu na Górczyn skierowana została linia 179 – tłumaczył nam Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Jak sprawdziliśmy w ostatnich dniach – co pokazują poniższe zdjęcia w autobusach "za tramwaj" linii T5 wciąż jest tłok – zwłaszcza na odcinku od Górczyna do Hetmańskiej. Z kolei autobusami linii nr 179 na sam Górczyn dojeżdża zaledwie 2-3 pasażerów.

– Napełnienie linii nr 179 w poniedziałek, 26 czerwca na poziomie 20%, we wtorek już na poziomie 30%. Odczucie przepełnienia autobusów linii T5 dotyczy jedynie wybranych kursów: z pomiarów wynika, że max napełnienie (poza pojedynczymi kursami) nie przekracza poziomu 50-60% – twierdzi wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

ZOBACZ TAKŻE: Wiceprezydent: "Do ZTM wpłynęło zaledwie kilkanaście skarg" – jednak poprawy komunikacji nie będzie

Tymczasem w środę, 12 lipca rozpocznie się drugi etap remontu torowiska na ulicy Głogowskiej.

– Prace obejmują rozbiórkę starego torowiska i montaż nowego, wymianę nawierzchni w torowisku, a na przystankach Krauthofera (w obu kierunkach) oraz Sielska (w stronę centrum) montaż nowych krawędzi peronowych – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Od środy zamknięta dla ruchu zostanie ulica Głogowska, na odcinku od Ściegiennego do Palacza.

– Nie będzie możliwości skrętu w Głogowską z ulic Knapowskiego i Górki (od strony Dmowskiego). Objazd dla kierowców jadących z Górczyna w stronę centrum wytyczono ulicami Ściegiennego, Arciszewskiego, Reymonta i Grunwaldzką. Natomiast kierowcy jadący w stronę Górczyna z uwagi na utrudnienia proszeni są o korzystanie w miarę możliwości – z trasy alternatywnej, np. ulicami Dmowskiego, Daleką i Andrzejewskiego – informuje MPK.

Z kolei od środy możliwy będzie przejazd w relacji Palacza – Krauthofera, gdyż zakończy się remont przejazdu przez torowisko.

W związku z remontem od środy zmieni się również trasa autobusów "za tramwaj" linii T5, które z Górczyna będą jeździć objazdem przez Ściegiennego, Arciszewskiego i Hetmańską. W kierunku przeciwnym "T5" będzie jeździł bez zmian ulicą Głogowską:
GÓRCZYN PKM – Zgoda – Ściegiennego – Arciszewskiego – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Bukowska – Zeylanda – RONDO KAPONIERA
Powrót: RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Roosevelta – Głogowska – Ściegiennego – Zgoda – GÓRCZYN PKM.
Map: ZTM
Autobusy "T5" są wciąż przepełnione. Nic dziwnego skoro jeżdżą co 15 minut i często też się spóźniają.


Autobusem "179" na Górczyn i z pętli jeździ zazwyczaj 2-3 pasażerów.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: