Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Korki na Głogowskiej i Górczyn bez bimb – trwa remont torowiska - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Korki na Głogowskiej i Górczyn bez bimb – trwa remont torowiska
19-05-2022 07:07   Janusz Ludwiczak
Nawet do końca maja tramwaje linii nr 5, 8 i 14 nie będą dojeżdżać na Górczyn. W zamian dojazd umożliwiają autobusy zastępcze "za tramwaj", które niestety stoją w korkach. Z utrudnieniami muszą liczyć się również kierowcy.

Od soboty prowadzony jest remont torowiska na ulicy Głogowskiej przy zajezdni tramwajowej.

– Torowisko wraz z rozjazdem umożliwiającym wjazd (i wyjazd) tramwajów do zajezdni są już mocno wyeksploatowane i konieczny jest remont. Prace uniemożliwią przejazd tramwajów od skrzyżowania ulicy Głogowskiej z Hetmańską do pętli na Górczynie – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM).

W związku z tym tramwaje linii nr 5, 8 i 14 nie dojeżdżają do Górczyna. "Piątka" i "ósemka" zostały skrócone do "Głogowskiej/Hetmańskiej".

Tramwaje linii nr 5 jadą przez Głogowską i następnie skręcają w Hetmańską i dalej przez Reymonta, rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką, Bukowską i Roosevelta dojeżdżają do Mostu Dworcowego i wracają do Unii Lubelskiej. Bimby z numerem "8" jadą podobną trasą, ale w kierunku przeciwnym, tj. przez Grunwaldzką Reymonta, Hetmańską i Głogowską.

"Czternastka" została skierowana do Dębca (przez Hetmańską i 28 Czerwca 1956 r.).

Dojazd na Górczyn zapewniają autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T5.

Utrudnienia dla kierowców:

Z utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się również kierowcy poruszający się ulicą Głogowską.

– Do 31 maja 2022 r., ze względu na remont przejazdów przez torowisko tramwajowe przy zajezdni tramwajowej na ul. Głogowskiej, wygrodzony zostanie lewy pas jezdni w kierunku centrum. W tym czasie na odcinku od ul. Hetmańskiej do pętli na Górczynie kursować będą autobusy "za tramwaj". Nie przewiduje się utrudnień ruchu pieszego i rowerowego. Prędkość maksymalna pojazdów w miejscu prac będzie obniżona do 30 km/h – tłumaczy Miejski Inżynier Ruchu.

– Ponadto w tym samym terminie, w związku z budową przyłącza wodociągowego i kanalizacji sanitarnej, w godzinach nocnych wygradzany będzie fragment jezdni w torowisku tramwajowym przy ul. Głogowskiej 34. Zawężony miejscowo będzie chodnik w rejonie prac i wygrodzone czasowo miejsce postojowe po zachodniej stronie ulicy. Utrzymany zostanie ruch tramwajowy, natomiast prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac będzie czasowo ograniczona do 30 km/h – zaznacza ZDM.

Zmiany w komunikacji od soboty, 14 maja:

Linia nr 5:
UNII LUBELSKIEJ – … – Lewandowskiej – Podgórna – Pl. Wiosny Ludów – Strzelecka – Królowej Jadwigi – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
– Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – Bukowska
– Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Królowej Jadwigi – Strzelecka – … – UNII LUBELSKIEJ

Linia nr 8:
MIŁOSTOWO – … – Most Teatralny – Roosevelta – rondo Kaponiera – Bukowska – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
– Głogowska – Roosevelta – rondo Kaponiera – … – MIŁOSTOWO

Linia nr 14:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom -2) – dolna trasa PST – Dworzec Zachodni – Zachodnia – Głogowska – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – DĘBIEC PKM

Autobus "za tramwaj" – linia T5:
GÓRCZYN PKM –Zgoda – Ściegiennego – Głogowska – Winklera – Kasprzaka – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA powrót: GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Głogowska – Ściegiennego – Zgoda – GÓRCZYN PKM
• Na dworcu Górczyn autobusy "za tramwaj" linii T5 zatrzymują się na peronie 6.
• Z "Głogowskiej/Hetmańskiej" odjazdy z przystanku linii nr 179 z ul. Hetmańskiej.
• Kursy co 5 minut w godzinach szczytu w dni robocze (w godz. 6-9 oraz 13:30-19:00), co 7-8 minut poza szczytem, wieczorami oraz w soboty i niedziele.

W celu ułatwienia przesiadek między autobusami i tramwajami, na węźle „Głogowska/Hetmańska” uruchomione zostały dodatkowo przystanki (GLHE45 i GLHE46) znajdujące się na ul. Hetmańskiej między ulicami Głogowską a Kasprzaka – dla wszystkich tramwajów (linii 1, 5, 7 i 8).Komentarze (5)

24-05-2022 16:06:39
szczun zez łazarza
Najlepiej zwężyć tak aby zostało tylko torowisko ...
22-05-2022 17:37:12
As
Podziekujta W. Nowakowi
21-05-2022 04:13:19
szczun zez łazarza
Ale jest bezpieczniej ,bo jak stoją w korku to nie ma wypadków ....
20-05-2022 14:10:51
eka z małeki
!!!!!! brak informacji gdzie jest przesiadka z tramwaju na autobus do Górczyna!!!Jeżeli przegapiłem to przepraszam bo szukałem i nie znalazłem..... eka
19-05-2022 14:27:36
Maras
NO KORKI SA BO MĄDRALE Z ZDM !!!!! ZROBILI ZWĘŻENIA DO JEDNEGO PASA !!!, A TO JEST ULICA WYLOTOWA DIO WROCŁAWIA I AUTOSTRADY . ROBCIE TAK DALEJ!!!! BRAWO ZA GLUPIE POMYSLY, ALE PRZYJDZIE TAKI CZAS ZE ZA TE POSUNIECIA POZNANIACY WAS ROZLICZA. MASAKRA!!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: