Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Znów zapadło się torowisko na Głogowskiej? Ekipy MPK usuwają awarię - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Znów zapadło się torowisko na Głogowskiej? Ekipy MPK usuwają awarię
31-07-2021 21:56   Janusz Ludwiczak
Z powodu awarii torowiska przy Dworcu Zachodnim objazdami kursują tramwaje linii nr 5, 8, 11, 12, 14 i 92. Ekipy MPK wymieniają podkłady i podłoże. Czy po raz kolejny zapadło się torowisko?

Jak już informowaliśmy już w piątek po godz. 23 ekipy MPK przystąpiły do usuwania uszkodzenia torowiska w ciągu ulicy Głogowskiej, na przystanku "Dworzec Zachodni". Według komunikatu ZTM i MPK prace miały być prowadzone w nocy, nie informowano o planowanych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji dziennej.

Awaria okazała się jednak poważniejsza, gdyż w sobotnie przedpołudnie MPK poinformowało o całkowitym wstrzymaniu ruch tramwajowego pomiędzy Mostem Dworcowym, a trasą PST.

Objazdami kursują tramwaje linii nr 5, 8, 11, 12, 14 i 92. "Piątka" i "ósemka" kursują objazdem przez Wildę. "Jedenastka" kierowana jest przez rondo Jeziorańskiego. "Dwunastka" jedzie przez Głogowską i Hetmańską. Z kolei "92" jedzie "górą" ulicą Roosevelta.

Przez całą sobotę torowcy wymieniali podkłady i podłoże torowiska. Czyżby po raz kolejny doszło do zapadnięcia się ulicy Głogowskiej, najprawdopodobniej po ostatnich opadach deszczu? Tego nie udało nam się jeszcze ustalić. Z rzeczniczką MPK nie udało nam się skontaktować, telefonów nie odbierał również Nadzór Ruchu.

Dodajmy, że do podobnej sytuacji doszło równo rok temu, kiedy to przez cały ostatni weekend lipca naprawiane było zapadnięte torowisko przy Dworcu Zachodnim.
ZOBACZ TAKŻE: Awaria torowiska na Głogowskiej. Tramwaje linii nr 5 i 8 będą jeździć objazdem przez Wildę

Na razie nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia na Głogowskiej. Najprawdopodobniej bimby będą jeździć objazdami również w niedzielę.

Linia tramwajowa nr 5:
GÓRCZYN – Głogowska - Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – Górna Wilda – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Pl. Wiosny Ludów – Podgórna - … - UNII LUBELSKIEJ

Linia tramwajowa nr 8:
GÓRCZYN – Głogowska - Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – Górna Wilda – Królowej Jadwigi – Matyi – Most Dworcowy - Roosevelta – Rondo Kaponiera – Most Uniwersytecki – Św. Marcin – Gwarna - … - MIŁOSTOWO

Linia tramwajowa nr 11:
UNII LUBELSKIEJ - … - Hetmańska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Pułaskiego – Winogrady – Murowa – Rondo Solidarności – POŁABSKA

Linia tramwajowa nr 12:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom -2) – dolna trasa PST – Dworzec Zachodni – Zachodnia – Głogowska – Hetmańska – Rondo Starołęka – Starołęcka – STAROŁĘKA MAŁA

Linia tramwajowa nr 14:
Trasa bez zmian. Kursy z os. Sobieskiego zostały opóźnione o 4 minuty.

Linia tymczasowa nr 92:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST - Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Królowej Jadwigi – RONDO RATAJE.

ZOBACZ TAKŻE: "7" i "13" wracają na rondo Rataje, "11" nie dojedzie na Winiary


Tak często wygląda ulica Głogowska po intensywnych opadach deszczu
Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum Lazarz.pl


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: