Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już półtora roku trwa przebudowa Rynku Łazarskiego. Kupcy wrócą dopiero w grudniu? {◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Już półtora roku trwa przebudowa Rynku Łazarskiego. Kupcy wrócą dopiero w grudniu? {◎ GALERIA ZDJĘĆ}
26-07-2021 04:36   Janusz Ludwiczak
Za nieco ponad miesiąc mają zakończyć się prace budowlane związane z przebudową Rynku Łazarskiego. Rozpoczęła się właśnie budowa placu zabaw.

Przebudowa Rynku Łazarskiego trwa od lutego zeszłego roku. Większość prac udało się już zakończyć. Jak już informowaliśmy gotowe jest zadaszenie przyszłego targowiska, zamontowana jest już fontanna, która zdaniem wielu osób przypomina koronawirusa.

Na skwerze im. Kazimierza Nowaka rozpoczęła się budowa planu zabaw dla dzieci.

Ostatnie prace związane z przebudową Rynku Łazarskiego mają zakończyć się na przełomie sierpnia i września.

– Po wakacjach rozpoczną się odbiory. Zakładamy, że Rynek Łazarski otworzymy i oddamy mieszkańcom pod koniec roku, prawdopodobnie jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Już teraz widać, że będzie to bardzo zupełnie nowa jakość przestrzeni zarówno w Poznaniu, jak i na samym Łazarzu. Rzeczą, która już przykuwa uwagę, a po oddaniu rynku z pewnością spowoduje, że ludzie z ciekawości będą odwiedzać centralny punkt dolnego Łazarza, to będzie niewątpliwie dach nad płytą rynku – przekonuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Przebudowa Rynku Łazarskiego jeszcze się nie zakończyła, ale nie wszystkim podoba się nowe oblicze targowiska. Jak już pisaliśmy na początku czerwca zdaniem wielu mieszkańców na Rynku Łazarskim będzie zbyt dużo betonu. Miasto przekonuje, że zieleni będzie więcej niż było wcześniej. Więcej o tym w artykule: Rynek "betonoza" Łazarski? "To nie jest funkcja parkowa".

– Od 2015 roku prowadzone były konsultacje społeczne – obejmujące badania ankietowe, warsztaty, spotkania z mieszkańcami, które określiły oczekiwania mieszkańców wobec tej przestrzeni. Rynek w oczach mieszkańców nie ma być tylko przestrzenią handlową, ale również miejscem spotkań, lokalnych festynów czy innych wydarzeń – dostępnym zarówno dla seniorów, jak i najmłodszych dzieci. Realizowany projekt łączy wszystkie te oczekiwania. Jest w nim targowisko, przestrzeń na festyny i szerokie amfiteatralne schody, które mogą pełnić funkcję widowni do przedstawień. Dodatkowo znajduje się tam fontanna i urządzenia dla dzieci oraz szeroki deptak wprowadzający na rynek z ul. Głogowskiej – przekonuje wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Przebudowa Rynku Łazarskiego, którą realizuje spółka Skansa kosztuje ponad 42,3 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE: Pod Rynkiem Łazarskim odkryto monety z XVIII wieku, numizmaty z 1768 roku i inne skarby

ZOBACZ TAKŻE: Tak mógłby wyglądać Rynek Łazarski

ZOBACZ TAKŻE: Powstał w 1894 roku. Nosił nazwę Humboldtplatz. W ciągu dnia plac obstawiony był wozami konnymi


Komentarze (2)

26-07-2021 19:15:30
Sic
Zgadzam się z "Spodek". Jest dramat z miejscem parkingowym.Płacę abonament mieszkańca za to że nie mam gdzie stanąć.Tyle przestrzeni zmarnowane pod betonozę i plac zabaw.Tak jak by nie było placu przy szkole na Łukaszewicza,Areny,Parku Wilsona itp. Tak nas załatwili "właściciele" Łazarza .
26-07-2021 11:12:29
Spodek
Spodek odleci (przy najbliżej burzy - wichurze) zostanie sama betonoza na której się ugotujemy - lepiej już to przeznaczyć na miejsca parkingowe których po osłupkowaniu Łazarza wszędzie brakuje
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

07

gru

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złożone z dzieci i rodziców lub dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: