Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarscy radni będą obradować z domu. Radom osiedli zostanie ograniczony budżet? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarscy radni będą obradować z domu. Radom osiedli zostanie ograniczony budżet?
13-05-2020 23:54   Janusz Ludwiczak
W najbliższą środę, 20 maja po raz pierwszy w historii sesja Rady Osiedla Św. Łazarz odbędzie się zdalnie, za pośrednictwem internetu.

Już w połowie kwietnia w trybie zdalnym odbywały się posiedzenia komisji i sesja Rady Miasta Poznania. Teraz taką możliwość mają osiedlowi radni, którzy mogą obradować z domu. Posiedzenia za pośrednictwem internetu wprowadzono w związku z zagrożeniem koronawirusem umożliwiła zmiana przepisów i wprowadzenie przez rząd tzw. tarczy antykryzysowej.

W związku z sytuacją związaną z epidemią koronawirusa odwołana została zaplanowana na 18 marca XII sesja łazarskiego samorządu pomocniczego miasta Poznania. Nie odbyła się również kwietniowa sesja. W najbliższą środę, 20 maja po dwumiesięcznej przerwie odbędzie się sesja 13. sesja Rady Osiedla Św. Łazarz.

Na razie nie jest znany jeszcze dokładny porządek obrad. Transmisja sesji prowadzona będzie na na kanale Miasta Poznań w serwisie YouTube. Osoby, które będą chciały zabrać głos w trakcie sesji proszone są o zgłoszenia e-mailowe do 19 maja na adres waldemar_rembas@um.poznan.pl.

Okazuje się, że prezydent Poznania polecił radom osiedli nie podejmowanie żadnych decyzji związanych ze zmianą budżetu.

– Władze Poznania, które ciągle mówią o obywatelskości, planują duże cięcia w budżetach rad poznańskich osiedli. To znacznie osłabi, a być może wręcz sparaliżuje ich działalność, uderza w samą istotę lokalnych samorządów. Piszę do prezydenta Jacka Jaśkowiaka, że to wbrew jego oficjalnym deklaracjom o szacunku dla mieszkańców i samorządności. Z tej decyzji trzeba się po prostu szybko wycofać – stwierdził tydzień temu poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

Do sprawy odnieśli się również na ostatniej sesji poznański radny Michał Grześ.

– Z pisma wynika, że radnym zostanie zabrana większość pieniędzy. Co prezydent proponuje? Zabranie wszystkich, czy części pieniędzy? Łączny budżet rad osiedli to ponad 20 mln zł. Ich pozostawienie nie spowoduje, że budżet miasta się wyłoży. Myślę, że taki demokrata jak pan prezydent nie powinien zabierać osiedlom – mówił Michał Grześ, radny PiS.

– Wszystkie jednostki miejskie są w tej chwili w trakcie analizy skutków pandemii. Sytuacja jest bez precedensu. Spodziewamy się, ale to są szacunki, że będziemy mieli dochód mniejszy o 300 milionów złotych. Trudno sobie wyobrazić, aby rady osiedli były nagle jakąś samotną wyspą. Na pewno będziemy się koncentrować na utrzymaniu środków na zdrowie czy pomocy społeczną – odpowiedział wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

– My sobie zdajemy sprawę z tego że te wpływy do budżetu będą niższe, że będziemy sobie musieli z tym jakoś poradzić. Ubolewam nad tym, że parlamentarzyści podchodzą do tego tak facebookowo, happeningowo. A ta pomoc najczęściej sprowadza się do tego, że ktoś zrobił wpis na Twitterze czy Facebooku, albo napisał do mnie pismo, żebyśmy na coś dali więcej, albo żebyśmy w pewnym zakresie nie dokonywali cięć. Parlamentarzyści mają możliwości, zwłaszcza partii rządzącej, nawet jeżeli w szeregach władz poselskich siedzą dosyć daleko – mają możliwość działania – zaznaczył Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz ma już rok


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl "Legenda o poznańskich koziołkach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

06

mar

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: