Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla Św. Łazarz ma już rok - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla Św. Łazarz ma już rok
25-04-2020 08:15   Janusz Ludwiczak
Rok temu, 23 kwietnia rozpoczęła działalność Rada Osiedla Św. Łazarz VII kadencji, której przewodniczy radny Andrzej Janowski.

Rada Osiedla Św. Łazarz VII kadencji została wybrana podczas wyborów, które odbyły się 24 marca 2019 r., jednak samorząd pomocniczy miasta rozpoczął pracę dopiero miesiąc później, po ukonstytuowaniu się składu rady oraz zwołaniu pierwszej sesji, podczas której wybrano przewodniczącego rady osiedla oraz zarządu.

Podczas wyborów o 21 mandatów ubiegało się w sumie 53 kandydatów. Frekwencja wyniosła 6,09% i była nieco wyższa niż cztery lata wcześniej (w 2015 r. wyniosła 4,93%). Zagłosowało 1491 mieszkańców spośród 24 492 uprawnionych. Nastąpiły zmiany w składzie Rady Osiedla Św. Łazarz. Wszystkie 21 mandatów zdobyli w całości kandydaci z listy "Czas na Łazarz", w tym dwójka dotychczasowych radnych: Agnieszka Michalak-Pietkiewicz i Roman Modrzyński. W łazarskiej radzie zasiadł również m.in. Franciszek Sterczewski. W Radzie Osiedla Św. Łazarz VII kadencji zabrakło przewodniczącej zarządu Marii Łazarz czy dotychczasowego szefa rady i zarazem miejskiego radnego Filipa Olszaka.

Przez rok odbyło się 12. sesji Rady Osiedla Św. Łazarz. Wśród podjętych uchwał znalazły się m.in: stanowisko w sprawie rozbiórki starego budynku dworca Poznań Główny, wystosowanie wniosku do prezydenta o skierowanie linii autobusowej ulicą Kolejową, uchwalenie budżetu na 2020 rok, ustalenie listy remontu chodników - w pierwszej kolejności mają być zrealizowane na ul. Małeckiego, Wyspiańskiego, Niegolewskich i Morawskiego czy także wniosek o przeprowadzenie konsultacji w sprawie Parku Kasprowicza.

Radni stanowczo opowiadali się przeciw budowie krytej pływalni na terenie niewybudowanego krytego lodowiska, a basen chcieli ulokować jak najbliższej ul. Reymonta. W ostateczności miasto zdecydowało, że kryta pływalnia w ogóle nie powstanie na Łazarzu. Według zapewnień władz miasta inwestycja ta zostanie zrealizowana do 2023 r. na terenie dawnej Olimpii przy parku Manitiusa.

Najmniej aktywnymi radnymi są: Agnieszka Hoffmann, która była obecna tylko na 5 z 12 sesji (frekwencja 42%) oraz Paweł Kowalczyk, który uczestniczył w połowie sesji. Z kolei ani jednego posiedzenia nie opuścili radni: Joanna Ellmann, Wojciech Kosiedowski, Damian Marciniak, Roman Modrzyński, Amadeusz Smirnow i Klaudia Stecka.

A jak Państwo oceniacie roczną pracę Rady Osiedla Święty Łazarz? Czekamy na opinie i komentarze.


Komentarze (7)

27-04-2020 21:37:52
Ania
Rada ma już rok i okazuje się dużo gorsza od poprzedniej, dzieciaki zrobili show na fejsbuku i to wystarczyło. To jest przerażające
27-04-2020 15:25:05
pyra
Stalo sie bardzo zle, ze cala nowa ekipa weszla w sklad RO, nikt ze starej ekipy, oprocz Pana Romana, sie nie zalapal. Nie uzasadnione chwalipiety, szpece od fotek zbiorowych i selfie, i samoreklamy. Dziekuje Panu Romanowi za widoczne dzialania i Wojtkowi K. za zbieranie smieci w lutym, byl jako jedyny z RO na akcji zbierania smieci i chwala Jemu za to !
26-04-2020 10:02:19
emeryt
Nie dość, że nie mają się czym pochwalić to jeszcze olewają mieszkańców nie zajmując stanowiska i nie odpowiadając na komentarze. Jedynie przewodniczący robi zdjęcia i wysyła do SM.
25-04-2020 22:08:49
toms
Radzie osiedla bardzo dziękujemy za to, że nie będzie krytej pływalni w Parku Kasprowicza, mieszkańcy czekali na to kilka lat, a banda pseudospołeczników zniszczyła wszystko w niecały rok. Narzekaliście na M.Łazarz, na W.Wośkowiaka, na F.Olszaka, to teraz będziecie mieli za chwilę 1 pas na Głogowskiej, 2 pas zajmie droga rowerowa. Nie będzie przebudowana Kolejowa. Mieszkańcy poczekają kolejne latka... Głogowska będzie dalej wymierać. Strefa parkowania spowoduje, że ubędzie sporo miejsc parkingowych - te miejsca zajmą kontrastrasy rowerowe. Będą kolejne progi spowalniające. Nowy Rynek Łazarski nie będzie już pełnić funkcji targowiska - zobaczycie. Ale cóż CZAS NA ŁAZARZ...
25-04-2020 18:24:17
arczi
Oprócz popisówek typu znicze przy wyciętych drzewach, głupiej idei zawężenia Głogowskiej czy strefy płatnego parkowania która będzie tylko mieszkańcom przeszkadzała i nabijała kasę miastu nie widzę tej Rady Osiedla. Niestety praktycznie cala rada o ile się nie mylę to jedno stowarzyszenie startujące w wyborach więc nie ma tam innego spojrzenia niż inne. Grupka wzajemnej adoracji, jeden już się katapultował wyżej do sejmu. Brakuje takich działań jak stawianie nowych koszy, remonty chodników, działania kulturalne typu dni Łazarza, polepszenie bazy sportowej- tu akurat torpedowali tor wrotkarski czy budowę basenu na arenie w miejsce zarośniętej inwestycji, która parkiem nie jest a terenem stwarzającym niebezpieczeństwo. No cóż po pierwszym roku można im znicz zapalić.
25-04-2020 18:15:03
łazarska pyra
Konkretnie to Rada zrobiła dużo ....złego: z powodu protestów Rady nie będzie toru wrotkarskiego , nie będzie krytej pływalni, przez protesty i ciągłe zmiany nie rozpoczął się remont ul.Kolejowej,Strefa Parkowania po zmianach będzie dużo mniej miejsc do parkowania...i tak dalej.
25-04-2020 14:01:49
pyra
P.Agnieszka Hoffmann 7 nieobecnosci i p.Pawel Kowalczyk 6 nieobecnosci. Na 12 sesji to jest duza nieoobecnosc. Jakies powazne przyczyny ? Jesli osoby te nie widza siebie w przyszlosci w ucestnictwie w sesjach RO to po co wogole startowaly ??? Szczerze, nie widze nic efektywnego, same pisma, wnioski, biurokracja, podjecie stanowiska itd. Nie moge powiedziec aby RO zrobla cos co widac golym okiem i z czego mieszkancy bardzo by sie cieszyli lub chociaz byli zadowoleni. Bylo cos ? No powaznie, minal rok, moze RO sama napisalaby co zrobila konkretnego.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: