Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarscy radni podlewali kolejne drzewa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarscy radni podlewali kolejne drzewa
10-05-2020 23:51   Janusz Ludwiczak
Radni Osiedla Św. Łazarz wraz ze strażakami podlewali kolejne drzewa, tym razem na skwerze przy zbiegu ulic Kolejowej i Hetmańskiej.

Jak już informowaliśmy pod koniec kwietnia przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz postanowili podlać drzewa w rejonie ulic Limanowskiego, Niegolewskich czy Gąsiorowskich.

– Od ponad miesiąca nie padał deszcz. Jest to trudna sytuacja m.in. dla przydrożnych drzew, które i tak zmagają się z trudnymi warunkami rozwoju. Na Łazarzu 565 młodych drzew jest intensywnie pielęgnowanych przez ZDM, w tym podlewanych. Kolejne 421 drzew 8-10 letnich jest pielęgnowanych z mniejszą częstotliwością. Po rozmowach z Zarząd Dróg Miejskich postanowiliśmy wesprzeć działania i podlać te drzewa, dla których przewidziano podlewanie tylko dwukrotnie w ciągu tego roku – informowała pod koniec kwietnia Rada Osiedla Św. Łazarz.

W weekend akcja była kontynuowana, tym razem na skwerze przy ul. Kolejowej, pomiędzy Potockiej i Hetmańską.

– Choć ostatnio do Poznania w końcu zawitał deszcz, to nie został z nami na długo. Czeka nas ogromna susza, która jest zagrożeniem dla tak cennej dla Łazarza zieleni. Wspólnie z Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, strażakami z JRG 2 Poznań z ul. Grunwaldzkiej, radnym miejskim Łukasz Mikuła i Aquanet udało nam się zorganizować kolejne podlewanie - tym razem na większą skalę. Dostarczyliśmy wodę do krzewów i 74 drzew na skwerze przy ul. Kolejowej. W trakcie akcji (a trwała ona 5 godzin) dołączył do nas mały łazarzanin i dzielnie nas wspierał. Dziękujemy wszystkim partnerom za ogromną pomoc, a w szczególności strażakom, którzy użyczyli nam węży – wyjaśnia Rada Osiedla Św. Łazarz.


Fot: Rada Osiedla Św. Łazarz

Komentarze (11)

13-05-2020 22:30:51
Mieszkanka Łazarza
Jeżeli radnych tak interesuje łazarska przyroda, to proponuję zająć się niszczejącym Parkiem Wilsona. Odkąd zezwolono wchodzić psom do Parku i wyprowadzać je na łączkę, która do tej pory była ulubionym miejscem rodzin z małymi dziećmi, Park jest zabrudzony od psich fekaliów. Dziś byłam z dziećmi na spacerze i pierwszy raz zdarzyło się, żeby cała trójka miała ubrudzone buty w psich odchodach! Sama widziałam jak pan podprowadził golden retrivera, żeby sobie powąchał bratki przed Palmiarnią, poczym pies obsikał je, a właściciel udawał, że tego nie widzi. Jak tak dalej pójdzie, to z parku nie zostanie nic. Niech łąka i Park będzie dla ludzi a nie dla psów. Psy mają swój wybieg koło Areny, a gdzie na Łazarzu mają pobiegać 2- 3 letnie dzieci??? Proszę o interwencję w tej sprawie.
12-05-2020 15:52:38
poznaniAnka
Ja przepraszam to są radni czy ogrodnicy?? Może państwo radni zajęliby się naprawdę ważniejszymi sprawami. A jeśli im się nudzi niech zatrudnią się w wydziale zieleni ZDM lub Zarządzie Zieleni Miejskiej.
12-05-2020 14:22:54
poznanianka
A może radni spostrzega z przerażeniem skwery pełne butelek i smieci.Coraz mocniej się zastanawiam dlaczego przed posesjami na chodnikach jest tyle brudu.Papiery ,suche liście ,folie,nie sprzątane przez dozorców.przez kilka miesięcy.Przykładem brudu jest ul. Kolejowa od hotelu Moderno do Gasiorowskich.Za co Wspolnoty Mieszkaniowe i właściciele domów placą dozorcom , a i sami nie utrzymują czystośco. Liście przy krawędziach chodników i zapchane studzienki to norma mimo ,ze nie zawsze stoją samochody.
12-05-2020 10:07:09
M.
@swojak, w niektórych wymienionych przez Ciebie sprawach RO nie ma nic do powiedzenia. Sołtysówka jest własnością prywatną, zdaje się że była wystawiona na sprzedaż, ale chętni na nią się nie znaleźli. Mur w Parku Wilsona - "rozpadł się" bo należał do właściciela terenu, przymusić go do odbudowy nie można. Za to zarządcy parku powinni postawić coś nowego i solidnego. Generalnie jest wiele rzeczy do zrobienia, ale nie są na tyle medialne i fotogeniczne, żeby RO nad nimi się pochyliła.
11-05-2020 19:47:39
Ania
Tylko szkoda, że jeżdżąc tym śmierdzącym samochodem po trawniku niszczą całą pracę - i tacy są ci nasi wybrańcy ehh
11-05-2020 17:29:38
swojak
Tani zabieg marketingowy. Gdyby robiły to dzieci z pobliskiej szkoły uznałbym, ze to ok ale gdy robią to radni to już słabo. Poniżej kilka rzeczywistych problemów dla Szanownej Rady: 1. narastający problem grafitti na Łazarzu choćby stan elewacji SP nr 26 od Wyspiańskiego 2. uporządkowanie parkowania na placu po CPN na Wyspiańskiego 3. zabezpieczenie murem/płotem Parku Wilsona od strony browaru/inwestycji mieszkaniowej/ 4. remont ulicy Kolejowej 5. zadbanie o Sołtysówkę na Głogowskiej itp. itd. a Łazarz podupada a Szanowna Rada drzewa podlewa...
11-05-2020 14:02:56
autor
Ale oszczędzają wodę,nie ma co a mam karzą oszczędzać,przykład idzie z góry .
11-05-2020 12:55:49
Halo
@ciekawy - Nie, podlewane są tylko drzewa młodsze niż pięć lat. Zatem cała reszta zajadliwego komentarza jest wynikiem błędnej informacji.
11-05-2020 11:19:55
toms
A może radni by tak rozpoczęli remont Kolejowej, na który mieszkańcy czekają od lat... państwo radni - łopaty w dłoń...
11-05-2020 11:07:00
Qshu
Brawo dla radnych! Sąsiedzi każdy może się przyłączyć i we własnym zakresie podlewać kwiaty i krzewy - każda ilość wody się liczy. Pamiętajmy też o zwierzętach!
11-05-2020 11:00:19
ciekawy
postanowiliśmy wesprzeć działania i podlać te drzewa, dla których przewidziano podlewanie tylko dwukrotnie w ciągu tego roku"Pytanie - czyli kto za to podlewanie zapłacił, radni czy z naszych podatków ?Przecież w mieście służby miejskie podlewają drzewa i krzewy a na łazarzu nie?A Kolejowa niedawno wykonana to o ile wiem podlewanie wykonuje ten co zrobił skwer w ramach gwarancji.Fajnie że podlano ale nie rozumiem wielkiego szumu wokół tego , chyba że to taki lans radnych.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: