Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni spółdzielni obniżyli czynsze. Łazarski samorząd pomocniczy będzie obradować przez internet - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni spółdzielni obniżyli czynsze. Łazarski samorząd pomocniczy będzie obradować przez internet
23-04-2020 06:38   Janusz Ludwiczak
W odległości 2 metrów od siebie, w maseczkach i rękawiczkach, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności obradowali w poniedziałek członkowie Rady "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, którzy postanowili obniżyć czynsze 44 przedsiębiorcom, nie mogącym prowadzić działalności w czasie pandemii koronawirusa. Największą bonifikatę w wysokości 75% otrzymały zakłady fryzjersko-kosmetyczne.
Niebawem będzie mogła obradować również Rada Osiedla Św. Łazarz, czyli samorząd pomocniczy miasta Poznania. Sesja ma odbyć się zdalnie.

W poniedziałek w domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg" przy ul. Dmowskiego odbyło się zebranie plenarne Rady "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Spółdzielczy radni siedzieli jak na maturze, przy stolikach oddzielonych przynajmniej 2 metry od siebie, w maseczkach i rękawiczkach.

Głównym tematem posiedzenia było obniżenie stawek czynszu najemcom lokali użytkowych.

– Otrzymaliśmy 44 wnioski w sprawie obniżenia czynszu od podmiotów, które wynajmują od nas lokale użytkowe. Podjęliśmy pozytywną decyzję o obniżeniu czynszu od 25 do 75%. Na razie na miesiąc, gdyby sytuacja się nie zmieniła wtedy podejmiemy kolejne decyzje. Największą bonifikatę otrzymały zakłady fryzjersko-kosmetyczne, które w obecnej chwili nie mają żadnej możliwości funkcjonowania – powiedział Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

– Udało się również zagospodarować lokal przy ul. Głogowskiej, w pobliżu Chłodnej, gdzie niegdyś znajdował się zakład kaletniczy i naprawy parasoli. Najemca prowadzący butik zrezygnował. Udało się zagospodarować lokal na kwiaciarnię, która rozpoczęła działalność na początku kwietnia. Obserwujemy, że tego typu działalność przy Głogowskiej jest bardzo potrzebna, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Łazarza – dodaje przewodniczący Wojciech Wośkowiak.

Niebawem będzie mogła obradować również Rada Osiedla Św. Łazarz.

W związku z sytuacją związaną z epidemią koronawirusa odwołana została zaplanowana na 18 marca XII sesja łazarskiego samorządu pomocniczego miasta Poznania. Nie odbyła się również kwietniowa sesja, która zaplanowana była na środę. Łazarscy radni chcieli obradować zdalnie, jednak miasto zabraniało przeprowadzenie sesji przez internet. Jak udał nam się dotrzeć do pisma z Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych prezydent Poznania polecił radom osiedli nie podejmowanie żadnych decyzji związanych ze zmianą budżetu.

Jednak niebawem Rada Osiedla Św. Łazarz ma obradować zdalnie, przez internet.

– W niedzielę zmieniły się przepisy i można już organizować sesje zdalnie, więc prawdopodobnie w ten sposób wkrótce odbędzie się sesja. Rada Osiedla działa, jesteśmy w kontakcie z miejskimi jednostkami w bieżących sprawach – wyjaśnia Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz, jednostki samorządu pomocniczego miasta Poznania.

A jakimi sprawami w najbliższym czasie mają zająć się łazarscy radni?

– Zleciliśmy Zarządowi Zieleni Miejskiej doprowadzenie wszystkich placów zabaw do porządku – naprawę i konserwację urządzeń. Ponadto chcemy podjąć ustalenia z Wydziałem Gospodarki Nieruchomości dotyczące usunięcia pozostałych blaszanych garaży. Musimy również ustalić harmonogram wprowadzania Stefy Płatnego Parkowania i zasad informowania mieszkańców. Czeka nas również ustalenie decyzji dotyczących Dni Łazarza, czy odbędą się w związku z epidemią – podsumowuje Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: