Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Co dalej z Metropolis?: "Działka znajduje się w banku ziemi, nie mamy planów" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Co dalej z Metropolis?: "Działka znajduje się w banku ziemi, nie mamy planów"
11-12-2019 08:30   Janusz Ludwiczak
Na działce przy zbiegu ulic Hetmańskiej, Dmowskiego, Krauthofera i Góreckiej miało powstać centrum handlowe z wielosalowym kinem. Inwestor, kielecka firma Echo Investment wycofała się z tego projektu, tłumacząc, że będzie on nieopłacalny. Następnie deklarował, że powstaną tutaj biurowce. Obecnie na terenie tym nic nie powstanie.

O planach zagospodarowania działki przy zbiegu ulic Hetmańskiej, Dmowskiego, Krauthofera i Góreckiej mówi się od połowy lat 90. Początkowo miało stanąć tutaj centrum handlowe Hetman, jednak amerykański inwestor, firma Polimeni wycofała się, a projekt sprzedała kieleckiemu Echo Investment. Centrum handlowo-rozrywkowe Metropolis miało zostać otwarte w 2008 roku, jednak na przeszkodzie stanęły m.in. problemy ze sprawami gruntowymi i właścicielami działek.

W połowie 2014 r. inwestor poinformował, że planowane centrum handlowo-rozrywkowo-usługowe Metropolis, które pierwotnie miało mieć 73 300 metrów kwadratowych powierzchni zostanie zmniejszone o ponad połowę, do 33 tys. m2 pow. Na pozostałej powierzchni inwestor planował zlokalizować park biurowy.

Rok później Echo Investment wycofał się jednak z planu wybudowania centrum handlowego Metropolis, w którym oprócz kilkunastu sklepów i hipermarketu miało powstać 6-salowe kino.

– Obecnie trwają prace nad nową koncepcją zagospodarowania tego terenu, a założona funkcja to zespół biurowy. Decyzja o zmianie przeznaczenia jest wynikiem analiz i obserwacji rynku. Szczegóły projektu i harmonogram dalszych prac zostaną przedstawione w drugiej połowie bieżącego roku – mówił nam w 2015 r. Wojciech Gepner, rzecznik inwestora, firmy Echo Investment.

Okazuje się jednak, że przez najbliższe lata w tej części Łazarza nic nie powstanie.

– Działka na razie znajduje się w naszym banku ziemi. Prowadzimy stale jej analizy, ale nie mamy wobec niej żadnego konkretnego planu – tłumaczy portalowi lazarz.pl Emil Górecki z Echo Investment S.A.

Dodajmy, że w marcu ubiegłego roku Rada Miasta Poznania uchwaliła plan miejscowy dla tego terenu, który obejmuje obszar o powierzchni 1,44 ha. Przewiduje on przeznaczenie terenu po zlikwidowanych ogródkach działkowych na tereny o funkcjach usługowych.


R E K L A M A

Komentarze (11)

10-01-2020 19:43:14
Zzzz
Chwała Bogu, że ktoś w pewnym momencie otrzeźwiał i to nie powstało. Szkoda tylko, że nie nastąpiło to jeszcze wcześniej, przed Posnanią i Avenidą, znaczy, przed zrujnowaniem dworca, mówiąc ściślej.
13-12-2019 22:30:11
e-raf
Zgadzam się z Bartasem. Żadnego nowego centrum handlowego! Mamy ich w nadmiarze. Przecież obok jest centrum "Panorama" i to zupełnie wystarcza. Jak najbardziej tak dla zieleni! Przecież - na dzień dzisiejszy - żal patrzeć na ten zapuszczony teren. A żeby był "wilk syty i owca cała", bo przecież właściciel pieniądze musi mieć.... to porządna pływalnia, plac zabaw, może kino (w tym rejonie by się przydało - ale niekoniecznie jakiś gigant) i ew. jakiś apartamentowiec dla "nadzianych" klientów, co by właściciel i inwestor stwierdzili, że się im opłaca...
12-12-2019 21:47:26
toms
Park?? To nie jest grunt miejski tylko prywatnego inwestora. Wątpię, by miasto było stać na wykup tej nieruchomości. Założę się, że docelowo powstanie tutaj osiedle mieszkaniowe
11-12-2019 18:09:54
Bartas
Po co CH po co park? Zasadźmy bardzo dużo drzew. Zróbmy mini lasek w centrum poznania. Będzie na pewno to docenione przez potomstwo
11-12-2019 16:14:34
pyra
Na parku nie zarobi sie forsy ani na Orliku ani na placu zabaw ani ogrodkach dzialkowych a tylko forsa sie liczy dlatego ciesze sie, ze zielony teren zostanie a nie kolejne betonowanie i zabudowywanie terenu.
11-12-2019 15:51:30
Kk
A może trochę zieleni pozostawić w tym miejscu? Z każdej strony bloki biurowce albo centrum panorama
11-12-2019 15:48:21
z łazarza
Działka znajduje się w zasobach firmy Echo Investment S.A.Czyli miasto nie może NIC zrobić na tym terenie bo to nie jego własność.
11-12-2019 12:42:04
Maciej. A.
Jak dla mnie to powinno tam powstac jakies orlik, plywalnia, plac zabaw a reszte zagospodarowac jako park
11-12-2019 12:25:38
dziadek
Urzędasy zlikwidowały ogródki działkowe sprzedały zarobiły kasę A mogły spokojnie być nadal ogródki działkowe Komu to przeszkadzało
11-12-2019 10:38:36
Mieszkam tu..
Może ruszcie w końcu głową a nie d..... i zróbcie w tym miejscu park !!! A nie holerne kolejne centrum handlowe czy biurowoce
11-12-2019 08:55:58
pyra
Ciesze sie, ze teren pozostanie zielony i niezagospodarowany.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: