Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zepsuta żywność i śmieci zostały podrzucone na działkę przy zbiegu Krauthofera i Dmowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zepsuta żywność i śmieci zostały podrzucone na działkę przy zbiegu Krauthofera i Dmowskiego
04-04-2015 08:08   redakcja, Straż Miejska
Pracownicy zakładu gastronomicznego chcąc zaoszczędzić , zlecili pozbycie się odpadów (zespute produkty spożywcze, opakowania, dokumenty kasowe, inne) mężczyźnie świadczącemu tego rodzaju usługi bez wymaganych stosownych pozwoleń. Finał - śmieci znalazły się na terenie byłych ogródków działkowych u zbiegu ulic Krauthofera oraz Hetmańskiej.

Właściwe gospodarowanie odpadami to obowiązek nie tylko administratorów budynków mieszkaniowych lecz także szefów rozmaitych podmiotów gospodarczych. Przekonali się o tym dwaj z nich prowadzący działalność gospodarczą na poznańskim Łazarzu.

Pracownicy sklepu spożywczego, działając z podobnych pobudek, zachowali się jeszcze mniej roztropnie, zlecając takie samo zadanie osobie zupełnie nieznanej. Finał - śmieci znalazły się na terenie byłych ogródków działkowych u zbiegu ulic Krauthofera oraz Hetmańskiej.

Zawartość worków stanowiła jednoznacznie kto był ich właścicielem-producentem, toteż obaj przedsiębiorcy nie protestowali. Obydwaj ukarani zostali na mocy ustawy o odpadach (art.175 ustawy). Podobny los spotkał zleceniobiorcę wywozu z zakładu gastronomicznego, który naruszył zapisy Kodeksu Wykroczeń (art. 145KW).

W obu przypadkach sprawcy zaśmiecenia uporządkowali teren i okazali strażnikom z Grunwaldu dokumenty odpłatnego przekazania odpadów właściwym podmiotom.

Ustawa o odpadach
Art. 175. Kto, będąc posiadaczem odpadów, zleca, wbrew przepisowi art. 27 ust. 2,gospodarowanie odpadami podmiotom, które nie uzyskały wymaganych decyzji lub wymaganego wpisu do rejestru, podlega karze aresztu albo grzywny.

Kodeks Wykroczeń
Art. 145. Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: