Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lidia Dudziak: "Czy te działki nie należały do proboszcza?" Będzie plan miejscowy dla "Metropolis" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lidia Dudziak: "Czy te działki nie należały do proboszcza?" Będzie plan miejscowy dla "Metropolis"
06-03-2018 20:58   Janusz Ludwiczak
Poznańscy radni podjęli decyzję o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Hetmańskiej i Góreckiej.

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który obejmować będzie obszar o powierzchni 1,44 ha w obrębie ulic Hetmańskiej i Dmowskiego przygotuje teraz Miejska Pracownia Urbanistyczna.

Przedmiotowy teren stanowi fragment obowiązującej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Hetmańskiej, Dmowskiego, Krauthofera – Krotowskiego i projektowanej Nowej Opolskiej. W granicach planu znajdują się obecnie tereny po zlikwidowanych ogrodach działkowych oraz fragment ul. Góreckiej. Przystąpienie do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zainicjowane zostało na wniosek Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania – tłumaczyła na sesji mgr inż. arch. Elżbieta Janus, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Sporządzenie planu miejscowego „Rejon ulic Hetmańskiej i Góreckiej” ma umożliwić ustalenie na nowo optymalnych parametrów i wskaźników kształtowania oraz lokalizacji nowej zabudowy na terenie o charakterze zabudowy usługowej. Zweryfikowana zostanie również dostępność komunikacyjna ww. terenu usługowego. Zmiana obowiązującego planu miejscowego prowadzić ma do wzrostu wartości i atrakcyjności nieruchomości przeznaczonej pod funkcje usługowe, położonej przy ważnych szlakach komunikacyjnych Poznania – dodała Elżbieta Janas, dyrektor MPU.

Głos zabrała radna PiS Lidia Dudziak, która dopytywała dlaczego ma powstać nowy plan miejscowy dla tego terenu.

W jakim kierunku to ma iść, jeśli jest już tam plan miejscowy. Co ma się tam zmienić? Teren ten należał do proboszcza – pytała Lidia Dudziak, radna Miasta Poznania z PiS.

Chyba do parafii – przekonywał Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Proszę mnie nie ustawiać i poprawiać panie przewodniczący. Tak należała do parafii, ale została sprzedana – skomentowała radna Lidia Dudziak.

Przedmiotowa działka przeznaczona jest do zbycia. Teren ten należy do Echo Investment. Na działce tej nie powstanie centrum handlowe, które było planowane. Projektowane są tam obiekty usługowe, powstać będą mogły np. biurowce – tłumaczyła Elżbieta Janas z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Za uchwaleniem uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Rejon ulic Hetmańskiej i Góreckiej" było 27 radnych. Od głosu wstrzymało się 4 radnych PiS: Przemysław Alexandrowicz, Ewa Jemielity, Janusz Kapuściński oraz Mateusz Rozmiarek. Nikt nie był przeciw.


Komentarze (3)

11-07-2018 10:57:07
hirek@onet.eu
Dziękuję pani Lidio. Jest Pani konsekwentną kobietą.
06-03-2018 22:07:06
Były Mieszkaniec
@Nick: Ale tutaj nie jest napisane, że PiS chciał oddać działkę kościołowi. Pan Redaktor chciał podkreślić, że Pani Radna najpierw parafię stawia na równi z proboszczem a poprawiona zaczyna się obruszać (co jest zabawne). A co do samego miejsca: budowę kolejnych obiektów bez rozwoju infrastruktury (Dolna Głogowska) uważam za totalny bezsens. Już przy pierwszym inwestorze była mowa o tym, że jakikolwiek duży obiekt w tym miejscu zakorkuje lokalne ulice i trzeba budować dolną Głogowską, żeby tam przekierować ruch z przedmieść do centrum (i z centrum na przedmieścia). Ale konkretów w sprawie Dolnej Głogowskiej nie miał Prezydent Grobelny i nie ma Prezydent Jaśkowiak. Jedyny plus tej zmiany planu (biurowce) to ratunek dla sprzedawców z Rynku Łazarskiego - brak galerii handlowej (a taki był plan) to przetrwanie dla nich.
06-03-2018 21:08:50
Nick
Hmm, czyli PiSiory chcieli ta działkę dać kościołowi?! Idą wybory, wiem na kogo nie głosować, żeby się na plebanii nie obudzić!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: