Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie będzie teatru akrobatycznego w dawnej parowozowni przy Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie będzie teatru akrobatycznego w dawnej parowozowni przy Kolejowej
31-07-2018 13:34   Janusz Ludwiczak
– Z uwagi na brak możliwości pozyskania dotacji na działalność związaną z teatrem akrobatycznym zmuszeni byliśmy zrezygnować z dzierżawy obiektu – mówi Tomasz Rodak, założyciel Teatru "Z głową w chmurach".
Okazuje się, że przy Kolejowej nie powstanie "Scena Parowozownia", w której miały odbywać się pokazy akrobatyczne i spektakle teatralne.

Wracamy do tematu starej parowozowni przy Kolejowej. Jak już pisaliśmy pod koniec 2015 roku obiekt od PKP Cargo wydzierżawił Teatr "Z głową w chmurach", który docelowo chciał w parowozowni realizować swoje spektakle i pokazy akrobatyczne, tworząc "Scenę Parowozownia". Dwa lata temu Teatr "Z głową w chmurach" zorganizował spektakl, podczas którego pokazał możliwości wykorzystania tego miejsca.

Jednak przy Kolejowej nie powstanie "Scena Parowozownia".

– Z uwagi na brak możliwości pozyskania dotacji na działalność związana z teatrem akrobatycznym zmuszeni byliśmy zrezygnować z dzierżawy obiektu. Podjęliśmy wiele działań, włożyliśmy trochę środków własnych, odbyliśmy setki spotkań i otrzymaliśmy obietnice... Obecnie siedzibę teatru i szkoły mamy w galerii handlowej Malta (takie czasy) – mówi portalowi lazarz.pl Tomasz Rodak, założyciel i szef Teatru "Z głową w chmurach".

Okazuje się również, że parowozownia przy Kolejowej 23 nie należy już do PKP Cargo.

– Obiekty przy ul. Kolejowej 23 nie są już własnością PKP Carco, gdyż na podstawie stosownego porozumienia zostały przekazane PKP S.A. – tłumaczy Krzysztof Losz, rzecznik prasowy PKP Cargo S.A.

Czekamy na odpowiedź od spółki PKP jakie ma plany wobec parowozowni i jak ustosunkowuje się do propozycji utworzenia muzeum kolejnictwa, o którym pisaliśmy w poniedziałek.

ZOBACZ TAKŻE: Muzeum Kolejnictwa w dawnej parowozowni


R E K L A M A

Komentarze (3)

14-08-2018 22:16:02
Krzychu
Z parowozownią niech zrobią co uważają za słuszne, ale do pieruna, niech uregulują status widocznej na zdjęciach obrotnicy, aby przyjeżdżający do Poznania z Wolsztyna parowóz, czy to z pociągiem planowym czy specjalnym, mógł zostać obrócony i wracać kominem naprzód, a nie wlec się 50 km/h jadąc tyłem.
01-08-2018 23:56:52
Damiii85
Super oby sprawa poszła pomyślnie i zostało by utworzone muzeum kolejnictwa związane z Poznaniem ????
31-07-2018 23:29:12
L.D.
Wielka szkoda zaniechania tego pomysłu, nie mamy takich inicjatyw zbyt dużo na Łazarzu.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

18:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Spotkanie konsultacyjne ws. zagospodarowania terenu Wolnych Torów
Sala Zielona, Hol Wschodni MTP

27

wrz

10:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Łazarz walczy z jesienną chandrą
- gimnastyka z elementami jogi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert pt."Od Niemena do Engelberta" w ramach projektu "W Artystycznym Kręgu" dla Aktywnych 60+

28

wrz

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Morze Za Blokiem - piknij sąsiedzki

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Ostatnia Biesiada - Zbigniew Górny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: