Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie będzie teatru akrobatycznego w dawnej parowozowni przy Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie będzie teatru akrobatycznego w dawnej parowozowni przy Kolejowej
31-07-2018 13:34   Janusz Ludwiczak
– Z uwagi na brak możliwości pozyskania dotacji na działalność związaną z teatrem akrobatycznym zmuszeni byliśmy zrezygnować z dzierżawy obiektu – mówi Tomasz Rodak, założyciel Teatru "Z głową w chmurach".
Okazuje się, że przy Kolejowej nie powstanie "Scena Parowozownia", w której miały odbywać się pokazy akrobatyczne i spektakle teatralne.

Wracamy do tematu starej parowozowni przy Kolejowej. Jak już pisaliśmy pod koniec 2015 roku obiekt od PKP Cargo wydzierżawił Teatr "Z głową w chmurach", który docelowo chciał w parowozowni realizować swoje spektakle i pokazy akrobatyczne, tworząc "Scenę Parowozownia". Dwa lata temu Teatr "Z głową w chmurach" zorganizował spektakl, podczas którego pokazał możliwości wykorzystania tego miejsca.

Jednak przy Kolejowej nie powstanie "Scena Parowozownia".

– Z uwagi na brak możliwości pozyskania dotacji na działalność związana z teatrem akrobatycznym zmuszeni byliśmy zrezygnować z dzierżawy obiektu. Podjęliśmy wiele działań, włożyliśmy trochę środków własnych, odbyliśmy setki spotkań i otrzymaliśmy obietnice... Obecnie siedzibę teatru i szkoły mamy w galerii handlowej Malta (takie czasy) – mówi portalowi lazarz.pl Tomasz Rodak, założyciel i szef Teatru "Z głową w chmurach".

Okazuje się również, że parowozownia przy Kolejowej 23 nie należy już do PKP Cargo.

– Obiekty przy ul. Kolejowej 23 nie są już własnością PKP Carco, gdyż na podstawie stosownego porozumienia zostały przekazane PKP S.A. – tłumaczy Krzysztof Losz, rzecznik prasowy PKP Cargo S.A.

Czekamy na odpowiedź od spółki PKP jakie ma plany wobec parowozowni i jak ustosunkowuje się do propozycji utworzenia muzeum kolejnictwa, o którym pisaliśmy w poniedziałek.

ZOBACZ TAKŻE: Muzeum Kolejnictwa w dawnej parowozowni


Komentarze (3)

14-08-2018 22:16:02
Krzychu
Z parowozownią niech zrobią co uważają za słuszne, ale do pieruna, niech uregulują status widocznej na zdjęciach obrotnicy, aby przyjeżdżający do Poznania z Wolsztyna parowóz, czy to z pociągiem planowym czy specjalnym, mógł zostać obrócony i wracać kominem naprzód, a nie wlec się 50 km/h jadąc tyłem.
01-08-2018 23:56:52
Damiii85
Super oby sprawa poszła pomyślnie i zostało by utworzone muzeum kolejnictwa związane z Poznaniem ????
31-07-2018 23:29:12
L.D.
Wielka szkoda zaniechania tego pomysłu, nie mamy takich inicjatyw zbyt dużo na Łazarzu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: