Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez całe lato w Parku Kasprowicza znów będzie można ćwiczyć za zumbę i to za darmo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez całe lato w Parku Kasprowicza znów będzie można ćwiczyć za zumbę i to za darmo
09-06-2017 20:56   Redakcja
W najbliższą niedzielę rozpocznie się kolejny sezon Zumby pod Areną. W każdą niedzielę aż do końca sierpnia na polanie w Parku Kasprowicza będzie można ćwiczyć zumbę pod okiem profesjonalnej instruktorki. Mamy, które nie mają z kim zostawić dzieci na czas zajęć, nie muszą się martwić – na miejscu zabawę zapewni im animatorka.

Letnie zajęcia zumby w Parku Kasprowicza po raz pierwszy zorganizowano dwa lata – był to projekt nagrodzony i zrealizowany w ramach konkursu "Centrum warte Poznania". Okazał się wielkim sukcesem – w każdych zajęciach brało udział około 50 osób.

Najbardziej cieszy mnie, że zajęcia przyciągnęły osoby dosłownie w każdym wieku – od kilkuletnich dziewczynek po panie, które mogłyby być nie tylko ich babciami, ale nawet prababciami. Niemal na każdych zajęciach pojawiał się jeden, dwóch panów. Wytworzyła się też swego rodzaju zumbowa społeczność, nawiązały się znajomości, więzi, przyjaźnie. W ten sposób projekt zyskał też wartość integracyjną – mówi Zenon Kubiak, pomysłodawca zajęć zumby w Parku Kasprowicza.

Dzięki sukcesowi przed rokiem udało się znaleźć sponsora dla kolejnej edycji zajęć, którym została firma Aquanet.

Wsparliśmy tę inicjatywę, ponieważ w swoich działaniach promujemy zdrowy styl życia. Wierzymy w skuteczność takich cennych inicjatyw – przyznaje Agnieszka Kaczmarek, specjalista ds. marketingu Aquanet S.A.

Pierwsze zajęcia zumby w Parku Kasprowicza rozpoczną się w niedzielę, 11 czerwca o godz. 10:00 na polanie pomiędzy halą Arena a placem zabaw.

"Zumba z Aquanetem w Parku Kasprowicz" odbywać będzie się do końca sierpnia w każdą niedzielę w godz. od 10:00 od 11:00. Udział w zajęciach jest bezpłatny – nie wymaga wcześniejszych zapisów ani innych formalności. Kto do tej pory nie zetknął się z zumbą, nie powinien się obawiać, że jako "nowy" sobie nie poradzi.

Zumba to połączenie elementów tańców latynoamerykańskich z fitnessem. Wyróżnia ją to, że nie ma metodyki, każdy może ćwiczyć niezależnie od wieku, zarówno dziewczynki w wieku 11 czy 12 lat jak i panie po 60-tce. Nie trzeba się uczyć kroków, bo tu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę – przekonuje Klaudia Nierychlewska, instruktorka zumby.

Poza tym nawet jeśli przychodzimy na zajęcia w nie najlepszym nastroju, to po ich zakończeniu czujemy mnóstwo pozytywnej energii. Zumba to nie tylko zabawa, ale też świetna forma aktywności ruchowej, która pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i spalaniu zbędnych kalorii. Już godzina ćwiczeń pozwala spalić nawet 600 kalorii – dodaje Klaudia Nierychlewska.

Uczestnicy zumby powinni przyjść w wygodnym obuwiu i stroju sportowym. Warto zabrać ze sobą również ręcznik i 1,5-litrową butelkę wody.

Podobnie jak przed rokiem zumbie będzie towarzyszyć kącik dla dzieci w wieku powyżej 5 lat, gdzie kreatywne zabawy maluchom zapewni profesjonalna animatorka. To ukłon w stronie mam, które są zainteresowane zumbą, ale w niedzielne poranki nie zawsze mają z kim zostawić swoje pociechy.


Komentarze (2)

13-06-2017 07:09:54
x
Czy na pływalni coś się dzieje? Zamknięto ją na tegoroczne lato, a nie widać prac. To chyba nowy trend - zamykać wtedy, kiedy byłoby najwięcej zainteresowanych. Podobnie jak z parowozem do i z Wolsztyna. Najpierw szumnie wznowiono jego kursowanie, teraz zawiesza się je na całe lato, z powodu... remontu torów.
11-06-2017 17:49:09
De.
Ostatnio aquanet wspiera wszystko jak leci.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: